سال «مهار تورم، رشد تولید» پیش آهنگ پیشرفت و توسعه در اردبیل

برقراری صلح میان طایفه‌های مشگین‌شهری/پرونده مختومه شد

برپایی ۱۰ نوروزگاه عشایری برای استقبال از مسافران در اردبیل

اجاره سوئیت در مشکین شهر

بحران کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش اردبیل

ستاد دیه و خیرین مشگین‌شهری ۲۰۰ میلیارد ریال به آزادی زندانیان کمک کردند

اقامت بیش از ۵۳ هزار نفر قبل از عید در اردبیل

تعداد مصدومان حوادث چهارشنبه‌سوری اردبیل به ۱۵۳ نفر رسید

حادثه دلخراش برای کودک ۲ ساله در اردبیل

تعیین قاضی ویژه برای رسیدگی به جرایم مربوط به چهارشنبه‌سوری در مشگین‌شهر

توزیع ناعادلانه امکانات شهری سبب مشکلات فرهنگی می‌شود

تمام اختیارات رئیس سازمان به استان‌ها تفویض شده است

کد خبر: 42310 | تاریخ انتشار: 11:23:00 - یکشنبه 20 آذر 1401 | بدون نظر | |

حقوق معلمان باید هم تراز هیئت علمی دانشگاه‌ها باشد

 صدیف بدری شامگاه جمعه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان اردبیل که با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، اظهار کرد: بعد از پایان جنگ در ۳۳ سال گذشته اگر به حوزه آموزش و پرورش توجه جدی می‌شد امروز بخش عظیمی از نارضایتی‌ها و غفلت‌ها رفع می‌شد.

وی خاطرنشان کرد: هرچند اجرای طرح رتبه بندی معلمان تا حدودی مشکلات معیشتی معلمان را برطرف کرد اما همچنان معلمان به قدری در معیشت در تنگنا هستند که شغل دوم و سوم و غیرمرتبط برای خود برگزیدند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی افزود: به هیچ وجه این مشاغل در شأن معلمان نیست و باید در بودجه سال آینده و برنامه هفتم توسعه تدبیری مناسب اندیشیده شود تا در مدت سه تا چهار سال آینده معلمان هم تراز با هیئت علمی دانشگاه‌ها حقوق و مزایا دریافت کنند.

بدری توجه به پرسنل اداری و خدماتی و سرایداری مدارس را یادآور شد و بیان کرد: با تأمین زمین در شهرک‌های جدید و مناطق پرجمعیت به راحتی می‌توانیم احداث مدارس ۱۲ کلاسه را انجام داده و دغدغه کمبود فضای آموزشی را رفع کنیم.

وی رتبه بیست و پنجم استان اردبیل را در ماراتن کنکور یادآور شد و گفت: ۹۵ درصد قبولی کنکور امسال مربوط به سه درصد دانش آموزان کشور بوده که یک درصد آن را دانش آموزان مدارس غیردولتی و دو درصد را مدارس خاص و استعدادهای درخشان تشکیل می‌داد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی این شرایط و وضعیت به وجود آمده را فاجعه عدالت آموزشی برشمرد و تصریح کرد: سال به سال این بی عدالتی آموزشی نیز عمیق‌تر و بیشتر می‌شود.

بدری با تاکید بر راه اندازی پردیس فرهنگی – هنری کودکان و نوجوانان با همکاری مسئولان کشوری خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش باید در اعمال فوق العاده ۵۰ درصد معلمان و پرداخت اضافه تدریس معلمان در چهار ماه اخیر اقدام عملی را انجام داده و رضایت فرهنگیان را فراهم کند.

وی ادامه داد: ۵۰ درصد جمعیت کشور را بانوان تشکیل می‌دهند و آنان حق دارند تا در عرصه مدیریتی به جایگاه مناسب دست یابند که بهتر است در آموزش و پرورش از ظرفیت بانوان توانمند استفاده شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی خواستار تأمین ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای خرید تجهیزات مدارس و ساخت یک مدرسه ۱۲ کلاسه در هر یک از نواحی و مناطق آموزش و پرورش استان اردبیل شد.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار