سال «مهار تورم، رشد تولید» پیش آهنگ پیشرفت و توسعه در اردبیل

برقراری صلح میان طایفه‌های مشگین‌شهری/پرونده مختومه شد

برپایی ۱۰ نوروزگاه عشایری برای استقبال از مسافران در اردبیل

اجاره سوئیت در مشکین شهر

بحران کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش اردبیل

ستاد دیه و خیرین مشگین‌شهری ۲۰۰ میلیارد ریال به آزادی زندانیان کمک کردند

اقامت بیش از ۵۳ هزار نفر قبل از عید در اردبیل

تعداد مصدومان حوادث چهارشنبه‌سوری اردبیل به ۱۵۳ نفر رسید

حادثه دلخراش برای کودک ۲ ساله در اردبیل

تعیین قاضی ویژه برای رسیدگی به جرایم مربوط به چهارشنبه‌سوری در مشگین‌شهر

توزیع ناعادلانه امکانات شهری سبب مشکلات فرهنگی می‌شود

تمام اختیارات رئیس سازمان به استان‌ها تفویض شده است

کد خبر: 42576 | تاریخ انتشار: 9:42:56 - سه‌شنبه 29 آذر 1401 | بدون نظر | |

جبرئیل رمضانی;

ساماندهی سد اینچه‌نو مشگین‌شهر نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

جبرئیل رمضانی روز سه شنبه در مصاحبه ظهار کرد: مطالعات ساماندهی سد اینچه نو از سوی کارشناسان آب منطقه ای اردبیل انجام شده و در صورت تامین اعتبار لازم عملیات ساماندهی سد آغاز می‌شود.

وی افزود: سد اینچه نو برای تامین آب آشامیدنی و کشاورزی مورد استفاده قرار خواهد گرفت و برنامه ریزی شده خط انتقال آن بطول ۱۳ کیلومتر برای آبرسانی مشگین شهر با تامین اعتبار به میزان ۳۰۰ میلیارد ریال اجرا شود.

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای اردبیل حجم مخزن سد اینچه نو را یک میلیون متر مکعب اعلام کرد و افزود: ساماندهی، لایه آب‌بندی و عملیات زیرسازی سد در دستور کار قرار گرفته است.

رمضانی با بیان اینکه تا پایان سال جاری ۶ ناحیه جنوبی شبکه آبیاری پایاب سد سبلان مشگین‌شهر مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، افزود: پایاب سد سبلان دارای ۲ بخش شمالی و جنوبی شامل ۶ فاز قابل اجرا بوده که فاز اول و پنجم آن به بهره برداری رسیده و فاز دوم، سوم، چهارم و ششم آن تا پایان سال جاری به بهره برداری می‌رسد.

وی از آبیاری مدرن بیش از ۲ هزار هکتار از اراضی مشگین شهر خبر داد و گفت: مجموع اراضی شبکه آبیاری و زهکشی سد سبلان بیش از پنج هزار هکتار است و با تکمیل عملیات احداث سیفون قره‌سو، آب اراضی شمال رودخانه قره‌سو در بخش ارشق نیز از این شبکه تامین می‌شود.

رمضانی اعتبار لازم برای اتمام این طرح را یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال دانست و گفت: تاکنون ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح تامین شده است و برای تامین مابقی اعتبار پیگیری‌های لازم صورت می‌گیرد.

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای اردبیل ظرفیت سد سبلان مشگین‌شهر را ۱۰۵میلیون متر مکعب اعلام کرد و گفت: پیشرفت فیزیکی ناحیه جنوبی پایاب سد سبلان ۴۰ درصد است و این سد آب مورد نیاز ۸۶ روستا در منطقه مشگین شهر را تامین می‌کند.

رمضانی با بیان اینکه برای افق سال ۱۴۲۵ به میزان یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون مترمکعب کسری آب در استان پیش بینی شده است، افزود: برای تامین این مقدار آب اقدامات مختلفی تدوین شده که تحقق آن نیازمند همکاری تمامی دستگاه‌ها و ارگان‌هاست.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار