سال «مهار تورم، رشد تولید» پیش آهنگ پیشرفت و توسعه در اردبیل

برقراری صلح میان طایفه‌های مشگین‌شهری/پرونده مختومه شد

برپایی ۱۰ نوروزگاه عشایری برای استقبال از مسافران در اردبیل

اجاره سوئیت در مشکین شهر

بحران کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش اردبیل

ستاد دیه و خیرین مشگین‌شهری ۲۰۰ میلیارد ریال به آزادی زندانیان کمک کردند

اقامت بیش از ۵۳ هزار نفر قبل از عید در اردبیل

تعداد مصدومان حوادث چهارشنبه‌سوری اردبیل به ۱۵۳ نفر رسید

حادثه دلخراش برای کودک ۲ ساله در اردبیل

تعیین قاضی ویژه برای رسیدگی به جرایم مربوط به چهارشنبه‌سوری در مشگین‌شهر

توزیع ناعادلانه امکانات شهری سبب مشکلات فرهنگی می‌شود

تمام اختیارات رئیس سازمان به استان‌ها تفویض شده است

کد خبر: 43833 | تاریخ انتشار: 8:55:46 - یکشنبه 11 دی 1401 | بدون نظر | |

جشنواره مطبوعات فرصت ارتقای توانمندی‌های فعالان رسانه است

حبیب احمدی اظهار کرد: برگزاری جشنواره منطقه‌ای رسانه‌ای شمال غرب کشور به میزبانی تبریز می‌تواند فرصتی برای احیای توانمندی‌های فعالان رسانه‌ای منطقه و برجسته سازی تأثیرات رسانه در ابعاد مختلف حیات جامعه باشد.

وی محورهای بخش اصلی جشنواره منطقه‌ای مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری شمال غرب در تبریز را یادآور شد و خاطرنشان کرد: این محورها شامل «فرصت ها و چالش‌های اقتصادی، رویدادهای فرهنگی و هنری، ظرفیت‌ها و چالش‌های سیاسی – اجتماعی استان‌های شمالغرب و فرصت‌ها و چالش‌های فراروی ساخت تمدن نوین اسلامی و تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است.

دبیر استانی جشنواره منطقه‌ای مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری شمالغرب به بخش ویژه این جشنواره نیز اشاره کرد و گفت: محورهای بخش ویژه جشنواره نیز شامل «تولیدات رسانه‌ای پیرامون تحقق شعار سال، تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین» و «ظرفیت ها و چالش‌های منطقه‌ای شمال غرب با مضمون وضعیت ژئوپلیتیک قفقاز و تحولات اخیر آن و نقش استان‌های شمال غرب در روابط جمهوری اسلامی و کشورهای قفقاز، دیپلماسی شهری و منطقه‌ای و …» است.

احمدی نحوه ارائه آثار به دبیرخانه این جشنواره را یادآور شد و بیان کرد: آثار باید در قالب تیتر، گزارش، مصاحبه، یادداشت و سرمقاله، گزارش تصویری، کاریکاتور، طنز، چندرسانه ای شامل فیلم، اینفوگرافی و موشن گرافی» و صفحه آرایی ارسال شود.

وی با اشاره به شرایط شرکت در جشنواره گفت: آثار ارسالی باید از ابتدای آذرماه سال ۱۴۰۰ تا پایان آذرماه سال ۱۴۰۱ در مطبوعات محلی، نشریات سراسری، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری دارای مجوز منطقه شمال غرب منتشر شده باشند.

دبیر اجرایی استان اردبیل جشنواره منطقه‌ای مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری منطقه شمالغرب تصریح کرد: شرکت‌کنندگان می‌توانند حداکثر سه اثر در سه قالب به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند و ارائه اصل اثر به دبیرخانه جشنواره از سوی صاحبان آثار برگزیده الزامی می‌باشد.

احمدی افزود: ارسال کپی بریده آثار راه یافته به مرحله نهایی در روزنامه‌ای که آثار شرکت کنندگان در آن‌ها به چاپ رسیده و نیز نسخه چاپی نشریات الکترونیکی الزامی است و مطبوعات لغو مجوز شده، فاقد مجوز و همچنین بولتن‌های داخلی ادارات، امکان شرکت در جشنواره را ندارند.

وی با بیان اینکه آثار منتشر شده در رسانه‌های فاقد مجوز یا بولتن‌های داخلی، آثار فاقد نام نویسنده یا نام مستعار و آثار غیرمرتبط با حوزه جغرافیایی جشنواره پذیرفته نخواهد شد، خاطرنشان کرد: در رشته‌های تیتر، چند رسانه‌ای، اینفوگرافی، طراحی و صفحه‌آرایی که گاهی فاقد عنوان صاحب اثر هستند در صورتی که به مرحله نهایی راه یابند تاییدیه مدیر مسئول نشریه برای نام صاحب اثر ضروری است.

دبیر استانی جشنواره منطقه‌ای مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری شمالغرب با اشاره به اینکه آثار منتشره در صفحات استانی خبرگزاری‌ها یا ضمائم استانی نشریات سراسری که در زمان فراخوان، فاقد پروانه نمایندگی باشند، نمی‌توانند در این جشنواره شرکت کنند، ادامه داد: آثار منتشر شده در ویژه نامه‌های استانی نشریات سراسری قابلیت ارسال به جشنواره را دارند.

وی افزود: آثار منتشره در نشریات یا پایگاه‌های خبری که دفتر مرکزی آنها در استان‌های مذکور واقع نیست و همچنین پایگاه‌های خبری که در زمان انتشار اثر فاقد مجوز بوده‌اند، حق شرکت در جشنواره را ندارند.

دبیر استانی جشنواره منطقه‌ای مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری شمالغرب گفت: هیأت انتخاب جشنواره از میان اساتید و روزنامه نگاران برجسته منطقه بوده و هیأت داوران ترکیبی از اساتید برجسته استانی و کشوری خواهند بود.

احمدی با اشاره به برگزاری آخرین دوره جشنواره منطقه‌ای رسانه‌ای شمال غرب در اردبیل در سال قبل از شیوع کرونا افزود: منطقه شمالغرب کشور متشکل از استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان حرف‌های زیادی برای گفتن در تاریخ مطبوعات ایران دارد به طوری که دومین نشریه ایران زمین در ارومیه و نخستین نشریه فارسی زبان شهرستانی کشور در تبریز منتشر شده است.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار