اجرای برنامه‌های شاد فرهنگی و هنری برای مسافران نوروزی در اردبیل

باغداران مراقب سرمازدگی بهاره باشند

دستگاه قضایی از اقدامات قانونی دستگاه‌های اجرایی حمایت می‌کند

بهشتی به نام جهنم دره در دامنه سبلان

توقیف ۳۳۲ دستگاه خودرو حادثه‌ساز در اردبیل

۷۵ کیلومتر بزرگراه در اردبیل به بهره‌برداری می‌رسد

خروش چشمه‌های جوشان در دل کوه سبلان/مشگین‌شهر قطب گردشگری مسافران

راه‌اندازی بزرگترین مجتمع آبدرمانی شمالغرب در نیر

سال «مهار تورم، رشد تولید» پیش آهنگ پیشرفت و توسعه در اردبیل

برقراری صلح میان طایفه‌های مشگین‌شهری/پرونده مختومه شد

برپایی ۱۰ نوروزگاه عشایری برای استقبال از مسافران در اردبیل

اجاره سوئیت در مشکین شهر

کد خبر: 44070 | تاریخ انتشار: 12:13:05 - جمعه 16 دی 1401 | بدون نظر | |

رویداد اردبیل۲۰۲۳ یک فرصت مهم برای اردبیل و ایران است

علی اصغر شالبافیان امروز ۱۵ دی ماه ۱۴۰۱ در جلسه ستاد استانی رویداد اردبیل ۲۰۲۳ پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو اظهار کرد: رویداد اردبیل ۲۰۲۳ یک فرصت مهم برای اردبیل و ایران است و ما در این راستا به دنبال برگزاری تعدادی برنامه روتین نیستیم و می‌خواهیم از این فرصت به نحو احسن استفاده کنیم.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی افزود: اردبیل استان مهم و محوری در تاریخ ایران است و علاوه بر آن با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در حوزه گردشگری به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو انتخاب شده است که باید از این فرصت استفاده شود.

وی تاکید کرد: از نظر تامین اعتبار برای اجرای برنامه‌ها با تمام توان پیگیر هستیم و اگر برنامه‌های شاخصی پیش بینی شود فکر نمی‌کنم مشکلی در تامین اعتبار وجود داشته باشد.

ستاد ملی رویداد اردبیل ۲۰۲۳ تشکیل شود

سید حامد عاملی استاندار اردبیل هم در این جلسه گفت: رویداد اردبیل ۲۰۲۳ فرصت مناسبی برای ایجاد پیوندهای فرهنگی بین کشورهای عضو اکو است.

مقام عالی دولت در استان اردبیل افزود: رویداد بین‌المللی اردبیل ۲۰۲۳ پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو فرصت مناسبی برای ایجاد پیوندهای فرهنگی بین کشورهای عضو است که می‌تواند موجب توسعه گردشگری استان باشد.

استاندار اردبیل اضافه کرد: یکی از اهداف اصلی ما در دوره رویداد اردبیل ۲۰۲۳ افزایش سهم گردشگری خارجی برای استان است که با توجه به نزدیکی کشورهای عضو اکو به اردبیل و جمعیت زیاد این کشورها فرصت مناسبی برای این اتفاق است.

وی تاکید کرد: درخواست کنونی ما از وزارت میراث‌فرهنگی تشکیل ستاد ملی رویداد اردبیل ۲۰۲۳ و تخصیص اعتبارات ملی برای برگزاری این رویداد است که باید در سطح ملی پیگیری شود.

عاملی ادامه داد: میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از محورهای اصلی توسعه استان اردبیل است و همزمان با رویداد اردبیل ۲۰۲۳ توجه به بحث سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری نیز از مواردی است که باید اتفاق بیفتد.

به گزارش ایرنا در این جلسه برنامه‌های اجرایی رویداد بررسی و درباره انتخاب و اجرای برنامه های مهم اردبیل ۲۰۲۳ تفاهم حاصل شد.

همچنین مقرر شد جلسه‌ای با مجمع نمایندگان استان شکل بگیرد تا از ظرفیت آنها نیز برای برگزاری رویداد اردبیل ۲۰۲۳ استفاده شود.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار