سال «مهار تورم، رشد تولید» پیش آهنگ پیشرفت و توسعه در اردبیل

برقراری صلح میان طایفه‌های مشگین‌شهری/پرونده مختومه شد

برپایی ۱۰ نوروزگاه عشایری برای استقبال از مسافران در اردبیل

اجاره سوئیت در مشکین شهر

بحران کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش اردبیل

ستاد دیه و خیرین مشگین‌شهری ۲۰۰ میلیارد ریال به آزادی زندانیان کمک کردند

اقامت بیش از ۵۳ هزار نفر قبل از عید در اردبیل

تعداد مصدومان حوادث چهارشنبه‌سوری اردبیل به ۱۵۳ نفر رسید

حادثه دلخراش برای کودک ۲ ساله در اردبیل

تعیین قاضی ویژه برای رسیدگی به جرایم مربوط به چهارشنبه‌سوری در مشگین‌شهر

توزیع ناعادلانه امکانات شهری سبب مشکلات فرهنگی می‌شود

تمام اختیارات رئیس سازمان به استان‌ها تفویض شده است

کد خبر: 44257 | تاریخ انتشار: 10:18:10 - پنج‌شنبه 22 دی 1401 | بدون نظر | |

نارضایتی مردم را درک می‌کنیم

، سید حامد عاملی شامگاه پنجشنبه در نشست با نخبگان شهرستان سرعین اظهار کرد: در شرایط حساس کشور با آرامش سعی می‌کنیم تا آینده‌ای روشن و رو به جلو برای توسعه استان اردبیل ترسیم کرده و در این مسیر با تدبیر و عقلانیت حرکت کنیم.

وی محدودیت منابع کشور را و ناترازی درآمدها در مقابل هزینه‌ها را یادآور شد و تصریح کرد: درآمدهای کشور در سال‌های اخیر از محل فروش نفت و مالیات ثابت مانده و در نقطه مقابل هزینه‌ها به شدت افزایش یافته است.

استاندار اردبیل گفت: در این شرایط دخل و خرج دولت به هیچ وجه همخوانی ندارد به طوری که در ۶ ماهه اول امسال ۵۱۷ همت درآمد دولت بوده و در نقطه مقابل هزینه‌های دولت به بیش از ۵۲۴ همت رسیده است.

عاملی با بیان اینکه دولت ۱۰۰ همت ماهانه بدهی دولت‌های گذشته را پرداخت کرده و ۱۰۰ همت نیز به صندوق‌های بازنشستگی منابع تزریق کرده است، افزود: در این شرایط باید با تدبیر و عقلانیت بیشتر عمل کنیم و سعی ما بر ارتقای سهم اقتصادی و افزایش بهره‌وری باشد تا تولید ثروت و بهبود وضعیت اقتصادی مردم را شاهد باشیم.

وی نمونه پروژه بزرگ تحول‌آفرین متوقف مانده را پایاب سد خداآفرین با پوشش ۳۸ هزار هکتار اراضی اعلام کرد و ادامه داد: اگر این اراضی دیم به آبی تبدیل شود، ۱۲ هزار میلیارد تومان تولید ثروت برای منطقه مغان را شاهد خواهیم بود.

عاملی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: این پروژه به رغم تصویب یک میلیارد دلار تزریق منابع از طریق صندوق توسعه ملی بی‌نتیجه مانده و سعی ما بر این است تا در این دولت هر چه سریع‌تر این پروژه تعطیل شده را تحرک جدی بخشیده و به سرانجام برسانیم.

وی اضافه کرد: در حوزه گردشگری نیز ما با ورود گردشگران خارجی و هزینه آنها به دلار، به راحتی می‌توانیم منابع خوبی را در این بخش جذب کرده و تولید ثروت را برای اهالی سرعین و سایر شهرها داشته باشیم.

عاملی عزم دولت را رفع مشکلات به شکل اساسی و کاهش نارضایتی مردم عنوان کرد و گفت: اعتراض‌های اخیر نشان داد که مردم از کارهای انجام شده و نارسایی‌ها ناراضی هستند و به سختی روزگار می‌گذرانند.

وی بیان کرد: ما باید با تدبیر و عقلانیت به سرعت این مشکلات و نارضایتی‌ها را به حداقل برسانیم تا با کمترین هزینه وضعیت موجود را به سمت شرایط مطلوب هدایت کرده و مدیریت کنیم.

عاملی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: استان اردبیل در گام نخست تحول خود به پروژه‌های زیرساختی به ویژه در بخش راه‌ها، راه آهن و توسعه فرودگاهی نیاز دارد که اقدامات خوبی نیز در این حوزه‌ها آغاز شده است.

وی ضرورت تکمیل بزرگراه شمال به جنوب استان را یادآور شد و تصریح کرد: برای اولین بار تخصیص منابع از محل تهاتر نفت به مبلغ یک‌هزار میلیارد تومان در کشور به نفع استان اردبیل آغاز شده و ما تلاش خواهیم کرد برای پروژه‌های ملی از این محل منابع مورد نیاز را تأمین کنیم.

عاملی تکمیل اردبیل – سرچم، اردبیل – مشگین‌شهر و پروژه‌های بزرگراهی دیگر را در کنار راه آهن از پیش‌بینی‌های جذب منابع از محل تهاتر نفت اعلام کرد و گفت: در کنار این پروژه‌ها، تعریض محور ارجستان به طول هشت کیلومتر و بهسازی و تکمیل راه‌های روستایی در اولویت قرار گرفته که ۲۵ کیلومتر عملیات بهسازی و آسفالت راه روستایی در سرعین به انجام رسیده است.

راه آهن اردبیل – پارس‌آباد در مرحله نهایی مطالعه

رئیس شورای اداری استان افزود: در حوزه ارتباطات ریلی، راه آهن اردبیل – میانه مراحل نهایی را سپری می‌کند و از محل تهاتر برای این پروژه تزریق اعتبارات را شاهد خواهیم بود.

وی از نهایی شدن مطالعه راه آهن اردبیل – پارس‌آباد و اتصال به آسیای میانه خبر داد و خاطرنشان کرد: امیدواریم در بودجه سال آینده ردیف اعتباری برای این پروژه ملی در نظر گرفته شود.

عاملی به تجهیز فرودگاه اردبیل به امکانات مدرن و کاهش کنسلی پروازها در نیمه اول امسال اشاره کرد و ادامه داد: در کنار تکمیل تجهیزات زیرساختی فرودگاه، توسعه پست ۶۳ کیلوولت برق، افزایش ظرفیت تأمین گاز تا ۲۵ میلیون متر مکعب برای استان اردبیل و اجرای خط انتقال جدید گاز برای این استان از دیگر برنامه‌ها و رویکردها است.

وی از آبرسانی به ۴۵۴ روستا با همکاری بسیج سازندگی خبر داد و اضافه کرد: قرار است تا پایان امسال آبرسانی به ۱۲۰ روستا به بهره‌برداری رسیده و تنش آبی در هشت شهر نیز با اجرای طرح جامع آبرسانی به سرانجام برسد.

عاملی بیان کرد: ۶ هزار میلیارد تومان منابع برای اجرای طرح جامع آب در هشت شهرستان با تنش آبی نیاز است که در این زمینه تأمین منابع به تدریج انجام خواهد شد.

وی نیاز استان را به یک‌هزار و ۷۰۰ تخت بیمارستانی و خرید سه دستگاه ام. ار. آی در یک سال اخیر را یادآور شد و اظهار کرد: در یک سال اخیر طب هسته‌ای و تجهیزات متناسب آن نصب شده و ۲ مجموعه درمان ناباروری نیز در اردبیل به بهره‌برداری رسیده است.

عاملی ضرورت احداث بیمارستان در سرعین را با توجه به موقعیت گردشگری یادآور شد و تصریح کرد: در اکثر حوزه‌ها استان اردبیل جایگاه ۲۵ تا ۲۷ را دارد و ضروری است در بخش‌های مختلف با عملیاتی کردن طرح‌ها و پروژه‌های متعدد بتوانیم این جایگاه را شرایط مناسبی ببخشیم.

استاندار اردبیل گفت: در حوزه مسکن نیز احداث واحدهای مسکونی برای متقاضیان نهایی شده، انجام می‌شود و امیدواریم تا آخر دولت سیزدهم پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن به سرانجام خوبی برسد.

source

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار