یکصدوهشتمین شماره دوهفته نامه ایلقار منتشر شد

خسارت ۲ هزار میلیارد تومانی بلایای طبیعی در مشگین‌شهر

معرفی روستای «موئیل» مشگین‌شهر برای ثبت جهانی در یونسکو

کارگاه زیست‌ عفیفانه در مشگین‌شهر برگزار شد

کلاهبردار حرفه‌ای اردبیل سر ۲۳ نفر کلاه گذاشت

تجلیل از ۲۴ اثر برتر در هنرواره «عباس زمان» در مشگین شهر

سهم اردبیل از ۳ درصد نفت ۵۰۲ میلیارد تومان است

غرامت کشاورزان مشگین‌شهری در کوتاه‌ترین زمان پرداخت می‌شود

دیجیتال علیه مطبوعات

خسارت سیل به کشاورزان مشگین‌شهر در حال ارزیابی است

تعداد ثبت‌نام کنندگان مسکن ملی استان اردبیل به بیش از ۱۱۶ هزار نفر رسید

سارقان سیم‌های برق در مشگین‌شهر دستگیر شدند

کد خبر: 46308 | تاریخ انتشار: 20:15:22 - پنج‌شنبه 20 بهمن 1401 | بدون نظر | |

اردبیل ۳۵ درصد ام.دی.اف کشور را تأمین می‌کند

 رامین صادقی ظهر چهارشنبه در جریان بازدید معاون صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت از چند واحد تولیدی در اردبیل اظهار کرد: این مجموعه‌ها با تنوع تولید محصولات سعی دارند تا ظرفیت اشتغالزایی خود را به بیش از ۴۸۰ نفر برساند.

وی میزان سرمایه‌گذاری این مجموعه را بالغ بر ۱۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: اردبیل در تولید ام. دی. اف خام، روکش اچ.پی.ال و چسب اوره فرمالیده جز استان‌های پیشرو کشور است و با کیفیتی مطلوب محصولات متنوع در این مجموعه تولید می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل تصریح کرد: توان تولید این کارخانه در مراحل مختلف بیش از یک میلیون متر مربع است که همچنان سعی بر این است تا تنوع تولید محصول را شاهد باشیم که با این روند ۱۰۰ میلیون دلار از خروج ارز از کشور جلوگیری شده است.

صادقی از نصب ماشین‌آلات جدید برای تولید گلیسرین و ام.پی.چی خبر داد و افزود: در زمینی به مساحت ۱۳ هکتار طرح‌های توسعه این واحد در حال احداث و به‌روزرسانی است و قطعاً با افتتاح واحد فرمالین و یو.اف. سی، این مجموعه قادر خواهد بود ۴۵۰ تن تولید روزانه را انجام دهد.

وی از خرید و نصب خط پتروشیمی متانول و مونتاژ آن خبر داد و خاطرنشان کرد: تمام تلاش مجموعه تولیدی استان اردبیل بر این است تا با تأمین مواد اولیه تولید خود را با کیفیت مناسب انجام داده و حتی صادراتی را به کشورهای مختلف انجام دهد.

صادقی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: در تولید ورق اچ.پی.ال استان اردبیل ۸۰ درصد نیاز کشور را تأمین می‌کند و با توجه به کیفیت بالا، درخواست صادرات از روسیه را نیز شاهد بودیم که به دلیل نیاز بازار امکان صادرات فراهم نشده ولی در ماه‌های آینده زمینه این کار نیز مهیاتر خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل با قدردانی از سفر یک روزه معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در حوزه صنایع عمومی بیان کرد: در بازدیدهای متعددی که از واحدهای تولیدی انجام می‌شود، در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید سعی خواهیم کرد مشکلات صاحبان تولید و سرمایه‌گذاری را مورد رصد و بررسی قرار داده و در حل آنها گام‌های مؤثری را برداریم.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار