یکصدوهشتمین شماره دوهفته نامه ایلقار منتشر شد

خسارت ۲ هزار میلیارد تومانی بلایای طبیعی در مشگین‌شهر

معرفی روستای «موئیل» مشگین‌شهر برای ثبت جهانی در یونسکو

کارگاه زیست‌ عفیفانه در مشگین‌شهر برگزار شد

کلاهبردار حرفه‌ای اردبیل سر ۲۳ نفر کلاه گذاشت

تجلیل از ۲۴ اثر برتر در هنرواره «عباس زمان» در مشگین شهر

سهم اردبیل از ۳ درصد نفت ۵۰۲ میلیارد تومان است

غرامت کشاورزان مشگین‌شهری در کوتاه‌ترین زمان پرداخت می‌شود

دیجیتال علیه مطبوعات

خسارت سیل به کشاورزان مشگین‌شهر در حال ارزیابی است

تعداد ثبت‌نام کنندگان مسکن ملی استان اردبیل به بیش از ۱۱۶ هزار نفر رسید

سارقان سیم‌های برق در مشگین‌شهر دستگیر شدند

کد خبر: 47158 | تاریخ انتشار: 16:05:43 - پنج‌شنبه 4 اسفند 1401 | بدون نظر | |

اشتغال در بخش تعاون ماندگار و متنوع است

بهروز رحیم‌زاده اظهار کرد: استان اردبیل ظرفیت خوبی را در بخش توسعه و بالندگی اقتصادی تعاونی‌ها دارد که با بیش از ۱۳۰ هزار اعضای تعاونی، تلاش بر گستردگی فعالیت‌های اقتصادی و حتی صادراتی است.

وی فرصت‌های اشتغال ایجاد شده در بخش تعاون را متنوع و پایدار اعلام کرد و گفت: ۱۷ درصد اشتغال استان در فضای اقتصادی تعاونی‌ها شکل گرفته و این روند همچنان رو به رشد است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل تصریح کرد: در بخش‌های مختلف از تولید محصولات ساختمانی گرفته تا صنایع دانش‌بنیان، تعاونی‌ها ورود مؤثری را در سال‌های اخیر داشته‌اند و بخش عظیمی از ظرفیت‌های گردشگری سرعین و مشگین‌شهر نیز در قالب تعاونی اداره می‌شود.

رحیم‌زاده افزود: هر چند در حوزه صادرات نقش‌آفرینی اصلی با سازمان صنعت، معدن و تجارت است اما تلاش تولیدکنندگان در قالب شرکت‌های تعاونی بر این است تا محصولات متنوع با استانداردهای جهانی را تولید و صادر کنند.

وی فعالیت ۱۴ شرکت تعاونی مرزنشینان را در استان اردبیل یادآور شد و خاطرنشان کرد: حمایت و همراهی از این شرکت‌های تعاونی زمینه‌ساز اشتغال و درآمدزایی مناسب شده است.

رحیم‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: سعی ما بر این است تا در مناطق مختلف استان به تقویت و توسعه تعاونی‌ها کمک کنیم تا فعالیت آنها متمرکز در مرکز استان نباشد.

وی بیان کرد: هر چند بیش از ۶۰ درصد تعاونی‌های استان در شهر اردبیل متمرکز شده ولی سعی بر این است تا در سایر مناطق استان نیز گستردگی تعاونی‌ها را با تنوع تولید محصولات و فعالیت‌ها در بخش‌های مختلف شاهد باشیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل ضرورت پرداخت تسهیلات کم بهره از محل تبصره ۱۸ را برای تعاونی‌های فعال یادآور شد و ادامه داد: در این زمینه با هماهنگی معاونت امور اقتصادی استانداری، از طریق منابع تبصره ۱۸ با تخصیص اعتبارات و تسهیلات کم بهره در خدمت فعالان این بخش خواهیم بود.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار