سال «مهار تورم، رشد تولید» پیش آهنگ پیشرفت و توسعه در اردبیل

برقراری صلح میان طایفه‌های مشگین‌شهری/پرونده مختومه شد

برپایی ۱۰ نوروزگاه عشایری برای استقبال از مسافران در اردبیل

اجاره سوئیت در مشکین شهر

بحران کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش اردبیل

ستاد دیه و خیرین مشگین‌شهری ۲۰۰ میلیارد ریال به آزادی زندانیان کمک کردند

اقامت بیش از ۵۳ هزار نفر قبل از عید در اردبیل

تعداد مصدومان حوادث چهارشنبه‌سوری اردبیل به ۱۵۳ نفر رسید

حادثه دلخراش برای کودک ۲ ساله در اردبیل

تعیین قاضی ویژه برای رسیدگی به جرایم مربوط به چهارشنبه‌سوری در مشگین‌شهر

توزیع ناعادلانه امکانات شهری سبب مشکلات فرهنگی می‌شود

تمام اختیارات رئیس سازمان به استان‌ها تفویض شده است

کد خبر: 45688 | تاریخ انتشار: 10:26:15 - شنبه 22 بهمن 1401 | بدون نظر | |

تعرفه‌های نامتعارف و داد اهالی مشگین‌شهر

ایلقار نیوز: در حالی که مشگین‌شهر در دامنه‌های سبلان به عنوان نقطه سرد قرار دارد و بیش از ۶ ماه سال هوای سرد و یخبندانی را در این منطقه شاهد هستیم اما تغییر الگوی اعمال تعرفه گاز در قالب اقلیم‌های مختلف گلایه‌های اهالی را تشدید کرده و نارضایتی‌های آنها را به همراه داشته است.

نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و گو با خبرنگار مهر، با تأیید تغییر اقلیم مشگین‌شهر در تعرفه‌گذاری مصرف گاز به جای اقلیم یک به ۲ اظهار کرد: با وزیر نفت جلسه‌ای را در هفته جاری برگزار خواهیم کرد تا به صراحت تغییر اقلیم را از ۲ به یک شاهد باشیم تا تعرفه‌های گاز اهالی منطقه مشگین اصلاح شود.

محمود عباس‌زاده‌مشگینی تصریح کرد: به دنبال گلایه‌های مردم از افزایش گاز بها تا ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به ازای خانوار پنج تا ۶ نفره و شرایط سخت پرداخت این گاز بهای سنگین، قرار شد با وزیر نفت و مسئولان کشوری رایزنی‌هایی انجام دهیم تا این تعرفه‌ها اصلاح شده و دستور رئیس جمهور مبنی بر تعدیل ۷۰ درصدی این نرخ‌ها برای قبوض صادر شده نیز مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: مشگین‌شهر جز سردترین مناطق کشور است که در دامنه‌های سبلان قرار گرفته و ساکنان مناطق روستایی تنها با مصرف گاز طبیعی منازل خود را گرم می‌کنند که با توجه به شرایط خاص کشور، صرفه‌جویی خوبی را نیز در این منطقه شاهد بودیم اما افزایش تعرفه گاز در این منطقه گلایه‌ها و ناراحتی‌های مردم را به همراه داشته است.

نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: این تعرفه‌های غیرمتعارف باید اصلاح شود و امام جمعه مشگین‌شهر نیز با حمایت از مردم از دولت و وزارت نفت درخواست کرده تا اصلاح این فرآیند را انجام داده و در این شرایط حساس حمایت و پشتبیانی از مردم را انجام دهند.

عباس‌زاده‌مشگینی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: نباید مصرف گاز این مناطق سردسیر با تعرفه مناطق گرمسیر همچون خرمشهر، آبادان، اهواز و… منطبق و متناسب باشد بلکه بهتر است در مناطق سردسیر تعرفه‌های خاصی در گاز مصرفی اعمال شود که از طریق وزارت نفت این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار