سال «مهار تورم، رشد تولید» پیش آهنگ پیشرفت و توسعه در اردبیل

برقراری صلح میان طایفه‌های مشگین‌شهری/پرونده مختومه شد

برپایی ۱۰ نوروزگاه عشایری برای استقبال از مسافران در اردبیل

اجاره سوئیت در مشکین شهر

بحران کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش اردبیل

ستاد دیه و خیرین مشگین‌شهری ۲۰۰ میلیارد ریال به آزادی زندانیان کمک کردند

اقامت بیش از ۵۳ هزار نفر قبل از عید در اردبیل

تعداد مصدومان حوادث چهارشنبه‌سوری اردبیل به ۱۵۳ نفر رسید

حادثه دلخراش برای کودک ۲ ساله در اردبیل

تعیین قاضی ویژه برای رسیدگی به جرایم مربوط به چهارشنبه‌سوری در مشگین‌شهر

توزیع ناعادلانه امکانات شهری سبب مشکلات فرهنگی می‌شود

تمام اختیارات رئیس سازمان به استان‌ها تفویض شده است

کد خبر: 47029 | تاریخ انتشار: 19:29:39 - جمعه 28 بهمن 1401 | بدون نظر | |

قصور مدیران در عدم همراهی سرمایه‌گذاران بخشودنی نیست

 سید حامد عاملی عصر پنجشنبه در جلسه شورای گفت‌و گوی دولت و بخش خصوصی اظهار کرد: در دیدار اخیر کارآفرینان با مقام معظم رهبری مباحث جدی در حل مشکلات و موانع مطرح شد که می‌تواند سرمنشأ حرکت تحولی ما در حمایت و پشتیبانی از سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی باشد.

وی تصریح کرد: در کنار رشد سریع و مستمر اقتصادی کشور با مبنای هشت درصد، ضروری است تا تولید و اشتغال مورد حمایت جدی قرار گرفته و در مسیر رشد و بالندگی قرار گیرند.

استاندار اردبیل حمایت از بنگاه‌های اقتصادی با همراهی بخش خصوصی و تفسیر قوانین را به نفع فعالان این عرصه یادآور شد و گفت: باید بهره‌وری را در حوزه‌های مختلف افزایش دهیم و سعی ما بر این باشد تا در بخش کشاورزی، بهره‌وری آب با اجرای طرح‌های آبیاری مدرن ارتقا پیدا کند.

عاملی ضرورت حل مشکلات ناشی از تصمیم‌گیری‌های متناقض و تغییرات مکرر در قوانین و مقررات را یادآور شد و افزود: مطالبه اصلی بخش خصوصی حرکت تحولی مدیران و صدور مجوزها در کوتاه‌ترین زمان برای اجرایی شدن طرح‌های اقتصادی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در استان اردبیل نیز بر همین اساس ما هدف‌گذاری خودمان را انجام دادیم تا با ایجاد زیرساخت‌های مناسب و تأمین زمین در خدمت سرمایه‌گذاران باشیم.

عاملی با انتقاد از برخی مدیران که نسبت به همراهی سرمایه‌گذاران و صدور مجوزها قصور می‌کنند، اضافه کرد: این قصور و کوتاهی پذیرفتنی نیست و شایسته است به صورت استانی موانع و مشکلات برطرف شده و با راهکارهای مطلوب فرصت فعالیت‌های مناسب و حمایت از تولید و اشتغال را مهیا کنیم.

وی بیان کرد: بدون طولانی شدن صدور مجوزها بهتر است با اختیارات استانی مدیران موانع و مشکلات سرمایه‌گذاران را برطرف کنند و در پاسخگویی به دستگاه‌های نظارتی نیز هیچ دغدغه و نگرانی نداشته باشند.

عاملی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: ما حق نداریم در مسیر تسهیل فرآیند خدمت‌رسانی به مردم دست‌اندازی ایجاد کنیم بلکه بهتر است صدور مجوزها در کوتاه‌ترین زمان از سوی دستگاه‌های زیربنایی انجام شده و تا آخر سال کارهای بر زمین مانده سر و سامان پیدا کند.

وی از بانک‌های عامل خواست تا بر اساس مصوبات قانونی و اختیارات مدیران استانی نهایت همکاری را در تقسیط و امهال بدهی‌های فعالان بخش اقتصادی و تولیدی انجام دهند تا تلاشگران این عرصه با دغدغه کمتر در سنگر تولید حاضر شوند.

عاملی تصریح کرد: اقتصاد و دارایی استان در کنار شناسایی قوانین مخل تولید سعی کرده تا سامانه یکپارچه پاسخگویی به استعلامات را راه‌اندازی کند و همچنان تاکید ما بر این است تا استعلامات یک بار و کار ادغام کارگروه‌های استانی نیز در صدور مجوزها به سرعت انجام شود.

وی نگاه اقتصادی به فعالیت‌های حوزه دامپروری و توسعه گلخانه‌ها را یادآور شد و گفت: در اکثر مناطق استان طرح‌های حوزه دامپروری، پرورش طیور، توسعه مجتمع‌های گلخانه‌ای هدف‌گذاری شده و دولت تلاش می‌کند به اشکال مختلف حمایت لازم را انجام دهد.

عاملی افزود: ما باید با در نظر گرفتن شرایط سخت اقتصادی موجود به نحوی برنامه‌ریزی کنیم تا این دوران گذر به سرعت طی شده و افق روشن در پیش روی فعالان این حوزه قرار گیرد.

استاندار اردبیل از آمادگی برای دوره‌های آموزشی رایگان برای فعالان حوزه‌های مختلف گلخانه‌ای، نظام تبدیلی و فرآوری اشاره کرد و ادامه داد: در کنار انتقال گاز از طریق خط دوم به گرمی و پارس‌آباد، ۶۶ میلیارد تومان منابع جذب شده تا توسعه زیرساخت‌ها انجام شود و ۵۰۰ هکتار گلخانه جدید در این استان راه‌اندازی شود.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار