یکصدوهشتمین شماره دوهفته نامه ایلقار منتشر شد

خسارت ۲ هزار میلیارد تومانی بلایای طبیعی در مشگین‌شهر

معرفی روستای «موئیل» مشگین‌شهر برای ثبت جهانی در یونسکو

کارگاه زیست‌ عفیفانه در مشگین‌شهر برگزار شد

کلاهبردار حرفه‌ای اردبیل سر ۲۳ نفر کلاه گذاشت

تجلیل از ۲۴ اثر برتر در هنرواره «عباس زمان» در مشگین شهر

سهم اردبیل از ۳ درصد نفت ۵۰۲ میلیارد تومان است

غرامت کشاورزان مشگین‌شهری در کوتاه‌ترین زمان پرداخت می‌شود

دیجیتال علیه مطبوعات

خسارت سیل به کشاورزان مشگین‌شهر در حال ارزیابی است

تعداد ثبت‌نام کنندگان مسکن ملی استان اردبیل به بیش از ۱۱۶ هزار نفر رسید

سارقان سیم‌های برق در مشگین‌شهر دستگیر شدند

کد خبر: 46446 | تاریخ انتشار: 20:13:20 - جمعه 21 بهمن 1401 | بدون نظر | |

قول مساعد معاون وزیر اقتصاد برای پرداخت تسهیلات به سرمایه‌گذاران

 ظهر جمعه در آئین افتتاح سه طرح صنعتی در اردبیل معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت اقتصاد اظهار کرد: همزمان با ایام‌الله دهه فجر در استان اردبیل ۶۷ طرح تولیدی و صنعتی به بهره‌برداری رسید که سرمایه‌گذاری انجام شده برای این طرح‌ها ۲ هزار میلیارد تومان بوده است.

ذبیح‌اله سلمانی تصریح کرد: اکثر این سرمایه از طریق خود کارآفرینان و سرمایه‌گذاران تأمین شده تا شاهد تکمیل و بهره‌برداری از واحدهای صنعتی باشیم و حدود ۲۰۰ میلیارد تومان نیز تسهیلات بانکی برای صاحبان این واحدها پرداخت شده است.

وی گفت: اولین کارخانه‌ای که در اردبیل به بهره‌برداری رسید تولید شکلات و آب‌نبات بود که با ظرفیت پنج هزار و ۲۰۰ تن و با سرمایه‌گذاری ۵۳ میلیارد تومان به بهره‌برداری سید.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت اقتصاد میزان اشتغال این واحد را ۳۰ نفر اعلام کرد و افزود: این میزان اشتغال تا ۲۰۰ نفر قابل ارتقا است و سرمایه‌گذار آن ۱۰ میلیارد تومان از تسهیلات بانکی استفاده کرده است.

سلمانی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: برای توسعه کارخانه نیز نیاز به حمایت و پرداخت تسهیلات بانکی بود که قول مساعد دادیم در سریع‌ترین زمان این تسهیلات برای کارآفرینان پرداخت شود.

وی اضافه کرد: دومین واحدی که امروز در اردبیل به بهره‌برداری رسید، کارخانه تولید پودر لباسشویی است که به ظرفیت سه هزار تن در سال و با حجم سرمایه‌گذاری ۱۵ میلیارد تومان افتتاح شد.

سلمانی بیان کرد: ما سعی می‌کنیم از سرمایه‌گذاران حمایت‌های لازم را انجام دهیم که قطعاً پرداخت تسهیلات بانکی و تسهیلات تبصره ۱۸ در پشتیبانی از این مجموعه‌های تولیدی و صنعتی در اولویت خواهد بود.

وی به افتتاح سردخانه ۸۰۰ تنی در اردبیل اشاره کرد و ادامه داد: حجم سرمایه‌گذاری این مجموعه ۱۱.۵ میلیارد تومان است که سرمایه‌گذار آن یک میلیارد تومان تسهیلات بانکی دریافت کرده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت اقتصاد گفت: قرار شد برای طرح‌های توسعه‌ای این مجموعه چهار تا پنج میلیارد تومان تسهیلات نیز تأمین شود که ما از طریق وزارت اقتصاد و دارایی تأمین این منابع و پرداخت آن را از سوی بانک‌های عامل پیگیری خواهیم کرد تا در سال آینده امکان توسعه این طرح‌ها به شکل مناسب فراهم آید.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار