یکصدوهشتمین شماره دوهفته نامه ایلقار منتشر شد

خسارت ۲ هزار میلیارد تومانی بلایای طبیعی در مشگین‌شهر

معرفی روستای «موئیل» مشگین‌شهر برای ثبت جهانی در یونسکو

کارگاه زیست‌ عفیفانه در مشگین‌شهر برگزار شد

کلاهبردار حرفه‌ای اردبیل سر ۲۳ نفر کلاه گذاشت

تجلیل از ۲۴ اثر برتر در هنرواره «عباس زمان» در مشگین شهر

سهم اردبیل از ۳ درصد نفت ۵۰۲ میلیارد تومان است

غرامت کشاورزان مشگین‌شهری در کوتاه‌ترین زمان پرداخت می‌شود

دیجیتال علیه مطبوعات

خسارت سیل به کشاورزان مشگین‌شهر در حال ارزیابی است

تعداد ثبت‌نام کنندگان مسکن ملی استان اردبیل به بیش از ۱۱۶ هزار نفر رسید

سارقان سیم‌های برق در مشگین‌شهر دستگیر شدند

کد خبر: 48242 | تاریخ انتشار: 16:07:41 - سه‌شنبه 23 اسفند 1401 | بدون نظر | |

دادستان شهرستان مشگین‌شهر:

تعیین قاضی ویژه برای رسیدگی به جرایم مربوط به چهارشنبه‌سوری در شهرستان مشگین‌شهر

دادستان مشگین‌شهر از تعیین قاضی ویژه برای رسیدگی به جرایم مربوط به چهارشنبه آخر سال در این شهرستان خبر داد و گفت: با برهم زنندگان آسایش و آرامش مردم مماشات نخواهد شد.

دادستان رضایی

علی رضایی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: خودروها یا مغازه‌هایی که از آنها برای پرتاب ترقه و مواد محترقه به معابر عمومی استفاده شود، توقیف و یا پلمب شده و به هیچ عنوان تا پایان تعطیلات نوروزی رفع توقیف و فک پلمب نخواهند شد.

وی ادامه داد: با افرادی که با استفاده از بمب‌های دست‌ساز و ترقه‌های غیرمجاز موجب ایجاد رعب و وحشت برای مردم شده و یا با حرکات غیرمتعارف در کسب و کار مردم اخلال ایجاد کنند، در قالب جرم مشهود برخورد و خاطیان به دادسرا معرفی می‌شوند.

دادستان مشگین شهر خاطرنشان کرد: بررسی حوادث و اتفاقات رخ داده در سال‌های گذشته در مشگین‌شهر حاکی از این است که به واسطه سوء‌استفاده برخی افراد فرصت‌طلب خسارت‌های جانی و مالی قابل توجه و جبران‌ناپذیری به خانواده‌ها، افراد خردسال و نوجوانانی که از تاثیر این گونه مواد بی‌اطلاع بوده‌اند، وارد شده و گاهی حوادث ناگوار اعضای چندین خانواده را در ایام نزدیک به سال نو داغدار کرده است.

رضایی با تاکید براینکه تامین آرامش، نظم و امنیت برای یکایک مردم و خانواده‌ها از اهداف اصلی دستگاه قضایی و مراجع انتظامی شهرستان است، افزود: خرید و حمل اقلام انفجاری ، آتش‌زا و ترقه‌های غیراستاندارد و اخلال در نظم و آسایش و آرامش عمومی دارای وصف مجرمانه بوده و قابلیت تعقیب کیفری دارد.

دادستان مشگین‌شهر در عین حال به خانواده‌ها توصیه کرد نسبت به کنترل و مراقبت از نوجوانان و جوانان حساس بوده و با نظارت بیشتر بر رفتار و اقدامات آنها از بروز حرکات و رفتارهای پرخطر و استفاده از مواد منفجره و محترقه غیرمجاز و خطرساز جلوگیری کرده و مانع انجام برخی رفتارهای هنجارشکن شوند.

رضایی تصریح کرد: مراجع قضایی ، امنیتی و انتظامی شهرستان مشگین‌شهر با شادی و شور و نشاط اصولی مردم به هیچ وجه مخالف نبوده و تمامی اقدامات انجام شده از سوی آنان در راستای پیشگیری از وقوع جرم و صرفا جهت تامین آرامش بیش از پیش همشهریان است.

وی ابراز امیدواری کرد شهروندان با مدنظر قراردادن حوادث تلخ سال‌های گذشته و نیز با تعامل و همکاری با عوامل انتظامی و همچنین با همت و تلاش دیگر ادارات و دستگاه‌های مرتبط ، سال جاری را همراه با صحت و سلامتی به پایان برسانند.

انتهای خبر

ایلقار نیوز / مهدی انوری آذر

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار