یکصدوهشتمین شماره دوهفته نامه ایلقار منتشر شد

خسارت ۲ هزار میلیارد تومانی بلایای طبیعی در مشگین‌شهر

معرفی روستای «موئیل» مشگین‌شهر برای ثبت جهانی در یونسکو

کارگاه زیست‌ عفیفانه در مشگین‌شهر برگزار شد

کلاهبردار حرفه‌ای اردبیل سر ۲۳ نفر کلاه گذاشت

تجلیل از ۲۴ اثر برتر در هنرواره «عباس زمان» در مشگین شهر

سهم اردبیل از ۳ درصد نفت ۵۰۲ میلیارد تومان است

غرامت کشاورزان مشگین‌شهری در کوتاه‌ترین زمان پرداخت می‌شود

دیجیتال علیه مطبوعات

خسارت سیل به کشاورزان مشگین‌شهر در حال ارزیابی است

تعداد ثبت‌نام کنندگان مسکن ملی استان اردبیل به بیش از ۱۱۶ هزار نفر رسید

سارقان سیم‌های برق در مشگین‌شهر دستگیر شدند

کد خبر: 48115 | تاریخ انتشار: 17:36:48 - دوشنبه 22 اسفند 1401 | بدون نظر | |

توزیع ناعادلانه امکانات شهری سبب مشکلات فرهنگی می‌شود

 جلال آفاقی صبح شنبه در جلسه مجمع مطالبه گران استان اردبیل با اشاره به رابطه بحران‌های اقتصادی با آسیب‌های اجتماعی اظهار کرد: توزیع ناعادلانه امکانات در شهرها و روستاها و محلات از علل مهم مشکلات جامعه به ویژه مسائل فرهنگی و اجتماعی است.

وی جرایم و آسیب‌هایی همچون طلاق، حاشیه نشینی، مهاجرت، بیکاری و خشونت را یادآور شد و خاطرنشان کرد: رابطه بحران‌های اقتصادی با رشد و افزایش جرایم و آسیب‌ها رابطه‌ای مستقیم است.

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل با انتقاد از توزیع ناعادلانه امکانات در محلات و شهرها و روستاها گفت: علل مهم مشکلات جامعه به ویژه در حوزه مسائل فرهنگی و اجتماعی همین توزیع ناعادلانه امکانات شهری است که در این خصوص یابد تمهیدات مناسبی اندیشیده شود.

آفاقی با تاکید بر نقش مشارکت مردمی و تأثیر و قدرت حضور مردم در صحنه بیان کرد: افزایش مسئولیت اجتماعی در اصلاح جامعه بسیار مهم است و مردم باید در این خصوص با احساس مسئولیت واقعی وارد عمل شوند.

وی خصوصیات فرد مطالبه گر را یادآور شد و بیان کرد: مطالبه اصولی و منطقی و براساس قانون و موازین شرعی، مطالبه گری به عنوان عدالت خواهی، نقد توأم با ارائه پیشنهاد و راه حل، احیای حقوق عامه، همگانی کردن مبارزه با فساد و تحقق بیانیه گام دوم انقلاب محورهای مهم برای رویکرد یک مطالبه گر در جامعه است.

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل با تشریح جایگاه رسانه به عنوان یکی از کانال‌های مطالبه گری در جامعه تصریح کرد: اصحاب رسانه به عنوان یاوران پیشگیری و دیده بانان اجتماعی باید با حمایت همه جانبه تشکیلات قضائی استان نسبت به مطالبه گری های قانونی برای رشد و توسعه جامعه همت کرده و هر اقدامی که سبب تقویت امید و امیدآفرینی در جامعه می‌شود را تبیین کنند.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار