۲۶ درصد از اعتبارات ستاد بازآفرینی شهری استان به شهرستان مشگین شهر اختصاص یافته است

گره کور در انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه مشگین شهر

الهام بخش تمام نوشته هایم مشکین شهر است

آماده خرید امتیاز تیم فوتبال ماشین‌سازی تبریز هستیم

مشگین توریستی چالش ها و فرصت ها

قارداشعلی هزارتکه عشق

سه شهرستان برتر اداره کل میراث فرهنگی اردبیل مشخص شدند

برخی مسئولین از قیمت گوشت خبر ندارند / یکی از دلایل گرانی، عدم نظارت مسئولان است

معلمی که هزینه درمان ندارد نباید انتظار آموزش باکیفیت داشت

برای خداوندگار موسیقی سرزمینم

۱۴۳ میلیاردتومان از محل اعتبارات اشتغال فراگیر پرداخت شده است

 مجتمع اقامتی ، رفاهی ایکی قارداش ،لذت غذا ،آرامش  طبیعت

کد خبر: 24256 | تاریخ انتشار: ۱۳:۵۱:۴۸ - سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ | ۲ نظر | |

به قلم صادق پیکری

ایا انسان بودن گناه بزرگی است؟

گاهی انسان بودن گناه بزرگیست. اکنون که میدانم بخاطر کمک کردن به کودکی بیگناه که بازیچه جنگ و خشونت شده است فردا قبل از طلوع آفتاب مرا بدستان خداوند می‌سپارند. میدانم که انسانیت هرگز نمیمیرد ولی بدانید که گاهی انسانیت گناه بزرگیست.

این متن کوتاه منتسب به یک سرباز المان شرقی است که سیم خاردار دیوار برلین را کنار میزند و کودکی را به خانواده اش می رساند.
چند روزی است عکس یک کودک سوری که در مرز ترکیه و سوریه یخ زده دل ها را اندوهگین کرده و وجدان ها را متاثر می کند.
المان نازی کشوری که نه خدا برایشان چندان اهمیت دارد و نه سیر و سلوک پیامبرانش در روزمرگی مردمانش جاری و ساریست.و نه کسی در ان کشور اختلاف مذهبی و دینی دارد.
زمانی که با چنین صحنه هایی مواجهه میشویم دشمنان خدا و پیامبرانش و بد خواهان همیشگی اسلام که از بدو تولد اسلام بوده اند انگشت اتهام به سوی دین و مسلمانی ما می برند .
ولی همگان بر این امر اذعان دارند که اسلام به ذات خود از هر عیب و نقصی مبراست انچه عیب و کاستی بر ان وارد است مسلمانی ماست.
سران کشور های مسلمان، فردا چطور میخواهید پیش پیامبرتان سرتان را بالا بگیرید؟ایا این دین شماست که یخ زدن کودک سه ساله را برای شما تبلیغ می کند؟حرف از پیامبر زدیم.کدام پیامبر ؟پیامبر سوریه؟پیامبر ترکیه؟پیامبر داعش؟پیامبر عربستان؟ایا اینها همه از شخص محمد بن عبدالله به عنوان پیامبر یادنمی کنند؟
ایا شخص محمد بن عبدالله خاتم و وصی پیامبران یک نفر نیست؟پس چرا این همه دشمنی،چرا این همه جنگ و خونریزی؟
سرباز المان شرقی بدون اسلام و مسلمانی کودکی را به خانواده اش می رساند خودش فردا به دیدار پرودگار می شتابد.سالهای بعد کودک ،موسس یکی از بزرگترین موسسه های خیریه می شود تندیس سرباز در هفتاد کشور دنیا با قداست بر افروخته می شود و بیش از سیصد خیابان در سراسر جهان بنامش زده می شود .
سرانی که مانع از ورود این کودک به سرزمینتان شدید،از کجا معلوم که این کودک یک مخترع نمی شد و دنیا را نجات نمی داد.شاید مثل کودک المانی رییس یکی از بزرگترین موسسه های خیریه می شد.جدای از اینها ایا این دین و ایین ما نیست که می گوید کسی که یک نفر را به کام مرگ می فرستد انگار کل بشریت را به قتل رسانده؟اگر مسلمان اید حداقل ابتدایی ترین قوانین اسلام را در کشور های خود بکار بگیرید.
رهبرم سید علی جانم فدای مظلومیتت صدای هل من ناصر ینصرنی شما گوش فلک را کرده است ولی کجاست وجدان اگاه؟کجاست گوش شنوا؟کجاست بصیرت سردمداران کشور های اسلامی؟با ندانم کاری و منفعت طلبی فوج فوج انسان بی گناه را به کام مرگ می کشانند مسلمان بدست مسلمان کشته می شود دریغ از ذره ای افسوس ،هزاران نفر در کشور های اسلامی کشته می شود نه تاسفی و نه تسلیتی،این فقط بی کفایتی سردمداران انها را می رساند و لاغیر.
رهبرم عزیزم،شاید امروز روز تفسیر حدیث نبوی است که می فرمایند،
جنگ هفتاد و دو ملت همه را عذر بنه
چون ندیدند حقیقت ره افسانه زدند.
و اما خطاب من با خانم مرکل صد اعظم المان است اگر هم شایعه باشد من باز حق را به شما می دهم ،شما راست گفتید که در اینده به فرزندانتان خواهید گفت که اوارگان عراق و سوریه به شما پناه اوردند در حالی که مکه و مدینه به انها نزدیک تر بود.اری،شما گوی سبقت در صنعت و رفاه وتمدن را ربوده بودید کار سرباز شما در دهه های قبل باعث شد گوی انسانیت را نیز به یغما ببرید.با رویه ای که مسلمانان در پیش گرفته اند ترسم از ان است بهشت برین نیز از ان شما باشد!!
و خداوند را شاکر و سپاسگزاریم که حداقل سران ممکلت ما در این برهه ی حساس زمانی از دانایان قرار داده به حق که حاکم بصیر عنایت بزرگی از جانب دادار مهربان است.و ما نیز قدر دان این نعمت عظیم خواهیم بود.
صادق پیکری کوجنق.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۲ ديدگاه مطلب براي " ایا انسان بودن گناه بزرگی است؟ " ارسال شده است.

  1. sajjad گفت:

    عالی بود

  2. najieb گفت:

    احسنت

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار