جشنواره زمستان بیدار در مشکین شهر برگزار شد

آیین اختتامیه نخستین جشنواره ملی داستان کوتاه استان اردبیل – وله زیر

شناسایی یک کارگاه تولید مشروبات الکلی در مشکین شهر

بیمارستان قدیمی مشگین شهر به محوطه تاریخی «کهنه قلعه» می پیوندد

متاسفانه آگاهی تاریخی مردم ما نسبت به هویت اصیل و مسئولیت مان نسبت به حفظ میراث مادی و فرهنگی این سرزمین در سطح نازلی قرار دارد

روز دانشجو نماد استکبارستیزی و عزت ایران اسلامی است

تولد نوزاد ۵ کیلویی در بیمارستان ولیعصر مشگین‌شهر از یک مادر دیابتی

منحصر به‌فردترین زیپ لاین شمالغرب کشور در لاهرود مشگین‌شهر کلنگ‌زنی شد

کوه سبلان محور برنامه‌های گردشگری زمستانی مشگین‌شهر

دومیلیارد و چهارصد میلیون تومان اعتبار، بیش از ۱۷ میلیارد تومان حجم کارانجام شده

زمینه ایجاد استان آذربایجان شمالی فراهم شود

مراسم شیرخوارگان حسینی به یاد علی اصغر(ع

کد خبر: 26443 | تاریخ انتشار: ۱۳:۵۰:۲۶ - یکشنبه ۷ آبان ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

دادستان مشگین‌شهر:

۳۷ واحد در حاشیه جاده اصلی مشگین‌شهر تخریب می‌شود

دادستان مشگین‌شهر گفت: در سکوت مسئولان ۵۰ درصد ساخت و ساز در مشگین‌شهر غیر مجاز ساخته شده که بالغ بر ۳۷ واحد آن در حریم جاده که با حکم قضایی تخریب می‌شود.

جعفر رحیم‌نیا دادستان شهرستان مشگین‌شهر در شورای ترافیک شهرستان با بیان اینکه در طول یک سال سه معلم و دو پزشک در محور مواصلاتی شهرستان مشگین‌شهر کشته شده است گفت: تبعات چنین حوادثی به خود شهرستان و جامعه باز می‌گردد چرا که میلیاردها ریال برای تربیت چنین افرادی هزینه شده است تا در خدمت جامعه باشد.

وی افزود: در صورتی که ایراداتی که در شهر و جاده‌ها وجود داشته باشد و به دستگاه قضایی ارجاع داده شود به جد برخورد می‌شود چرا که بی توجهی بازی با جان مردم است.

دادستان مشگین‌شهر گفت: در حاشیه جاده اصلی شهرستان انواع طرح‌های سرمایه‌گذاری ایجاد شده و به بهانه آن ویلا سازی می‌شود حال وقتی این واحدها در حریم جاده ایجاد می‌شد مسئولان مربوطه کجا بودند چرا با بی توجهی از کنار آن عبور شده است.

وی افزود: بالغ بر ۳۷ واحد در حریم جاده قرار گرفته با حکم قضایی تخریب می‌شود لذا مسئولان باید در زمان احداث چنین واحدهایی در حریم جاده وارد عمل شده و جلوی آن گرفته می‌شد تا اینکه امروز تخریب شود.

رحیم‌نیا گفت: برخی دستگاه‌ها بودجه را بهانه‌ای برای کم کاری خود می‌دانند لذا مدارک مربوط به وجود بودجه در دستگاه وجود دارد اما متاسفانه برخی از مسئولان اهتمام ویژه ندارند.

وی با اشاره به یکی از پرونده‌های موجود در دستگاه قضا گفت: در یکی از ادارات شهرستان میلیاردها ریال برای خرید ماشین‌آلات سنگین هزینه کرده است که در طول سال ممکن است تنها برای چند روز مورد استفاده قرار گیرد در حالی که در سایر ادارات چنین ماشین‌آلاتی به اندازه کافی وجود دارد و می‌توانست از انان استفاده کند لذا هر کس به وظایف قانونی خود عمل نکند دادگستری با جدیت وارد عمل خواهد شد.

دادستان مشگین‌شهر با اشاره به وضعیت نامناسب آسفالت شهرستان گفت: اخیراً برخی از نقاط شهر آسفالت شده اما بعد از چند ماه تمام نقاط شهر پر از چاله و چوله شده و نظارتی بر آن وجود ندارد در حالی که با مدیریت اصولی و امکانات موجود می‌توان حداکثر استفاده را کرد.

وی ادامه داد: ۵۰ درصد ساخت و ساز در این شهر به صورت غیر مجاز هستند حال وقتی به صورت غیرقانونی در سطح شهر و حاشیه شهر زمین‌ها به صورت غیر قانونی تفکیک و در آن ساخت و ساز انجام می‌گرفت این مسئولان کجا بود تا جلوی آن را بگیرد.

وی درپایان با بیان روایتی گفت: امام علی (ع) فرمودند لعنت خدا بر کسی که توان انجام مسئولیتی را ندارد مسئولیت قبول می‌کند.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار