آیا فضای مجازی در خدمت انتخابات سال ۱۴۰۰ نیز خواهد بود؟!

سکوت یا انکار ۱۶ سال خدمت ؟!

خنجر سمی برگلوی سلطان؛دست اندازی به عروس کوه های ایران به بهانه توسعه گردشگری

کمبربند طلایی ؛ توسعه یا تخریب

تنهایی ساوالان

نباید سیاست بازی را با سیاست گذاری یکی بدانیم /باید ناز سرمایه گذار را کشید

سی و چهارمین اجلاس شورای عالی استانها برگزار می شود

استان اردبیل نیز در ردیف استان‌های با شیوع بالا و قرمز قرار گرفته است.

وجود ۲۴۰۰ رقبه کشاورزی در استان اردبیل/ حمایت از سرمایه‌گذاری در املاک موقوفه

ایران صاحب بزرگ‌ترین بانک خون بندناف در خاورمیانه است

مشکین شهر باید به بهشت سرمایه گذاری ایران  تبدیل شود / باید دیدگاه پلیس و قوه قضائیه در مشکین شهر گردش محورانه باشد

مطالبه گری در حقوق عامه، وجه مشترک دادگستری و خبرنگاران است

کد خبر: 27324 | تاریخ انتشار: 13:11:05 - یکشنبه 14 بهمن 1397 | بدون نظر | |

اکبرعطایی:

🔻آیا سوت قطار در مشکین شهر شنیده خواهد شد؟

ایلقارنیوز: اکبرعطایی / در حالی که این روزها در فضای مجازی اکثر فعالان مجازی و اهل سیاست مشکین شهر در حال بگو مگوهای انتخاباتی هستند و هر روز و هر ساعت به بحث های بیهوده و جدل های بی نتیجه می پردازند، در سویی دیگر عده ای درسکوت محض در حال کج نمودن خطوط راه آهن به بیراهه هستند.

🔻کسانی که از پیگیری مطالبات مردم دم می زنند اما درحال نبش قبر رویدادهای گذشته هستند تا سخن بگویند از هرآنچه که فلانی ها در گذشته انجام نداده اند یا حداقل کارهایی هم که انجام داده اند را می خواهند به نام خود به ثبت برسانند ولی کاملا نسبت به آینده و مطالبات شهرستان بی تفاوت هستند.

🔻امروز همان آینده ای است که وعده اش را داده بودند همان آینده ای که دیروز در انتظارش بودیم و فردا که برسد باز با چهره ای حق به جانب دنبال خیانت کاران خواهیم گشت و یکدیگر را محکوم  به کم کاری خواهیم نمود که “چرا دیروز که مسیر آهنی قطار را به سایر شهرهای مرزی سوق دادند کسی سکوتش را نشکست تا امروز راه آهن راه نزدیک خود و سوت قطار را با گوش خود حس کنیم؟!”

🔻متاسفانه مشکین شهر و آینده این شهر اسیر سیاست بازان مجازی و متوهمی شده است که تنها به دنبال حمایت از کاندیداهای خود در شبکه های مجازی و منفعت طلبی انتخاباتی هستند کسانی که به خاطر کنش های انتخاباتی و سیاسی لحظه ای به فکر منافع جمعی مردم و آینده شهر نبوده و نیستند

🔻شاید عده ای آنقدر در باتلاق سیاست غرق شده اند و نگرش جامعه را در کوتاه ترین سطح “خواسته های مردمی” نگه داشته اند که شنیدن سوت قطار و یا تبدیل به منطقه آزاد تجاری و اقتصادی شدن را برای همشهریانشان همچون رویا پنداشته و با دید تمسخر به این موضوعات و “مطالبات مردمی” می نگرند.

🔻تا زمانی که روشنفکران و نوابغ این شهر، مطالبات واقعی و آینده نگرانه نداشته باشند؛ نباید انتظار داشته باشیم که مانند برخی استان ها و شهرهای دیگر مشکین شهرمان را توسعه یافته و آبادتر ببینیم!

🔻راه آهن اردبیل-پارس آباد که طبق مطالعات، نقشه ها و طرحهای اولیه قرار بود از سه راهی مشکین شهر به پارس آباد عبور کند، اکنون با صرف هزینه های میلیاردی و حذف طرح ها و نقشه های قبلی، دوباره به مشاور واگذار شده است تا مسیر اردبیل-گرمی و بیله سوار را مطالعه، طراحی و جایگزین کنند.

🔻اهمیت راه آهن و حمل و نقل ریلی برهیچکس پوشیده نیست و تجربه کشورهای غربی در استفاده گسترده از حمل و نقل ریلی نشان می دهد تا چه اندازه ای توسعه خطوط ریلی می تواند در شکوفایی اقتصادی موثر باشد.

🔻اگر برای مشکین شهر برنامه های بلند مدت همچون منطقه آزاد تجاری را در نظر داریم باید به یاد داشته باشیم که در صورتی که راه آهن را از دست بدهیم در واقع دست یافتن به  منطقه آزاد تجاری و اقتصادی نیز سرابی بیش نخواهد بود.

🔻اگر مسیر راه آهن اردبیل-پارس آباد از مسیر صعب العبور و پرهزینه بیله سوار و گرمی عبور کند، بدون شک مشکین شهر در بن بست اقتصادی قرار خواهد گرفت و دستش از دامن منطقه آزاد نیز کوتاه خواهد شد و تاثیرات منفی آن را نه تنها از جنبه اقتصادی بلکه در زمینه گردشگری نیز خواهیم دید.

🔻اگر امروز مردم مشکین شهر و فعالان سیاسی و کسانی که دلسوز شهر و دیارشان هستند، نسبت به مسائلی از این دست حساسیت لازم را نشان ندهند، فردا نه از سوت قطار خبری خواهد بود، نه از توسعه اقتصادی و نه از خیلی اتفاقات خوب و مثبت دیگر…

 

🔻 ایلقارنیوز:

🔥@ilgarNEWS24

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار