آخر هفته‌ای سرد و برفی در انتظار اردبیلی‌ها است/ لزوم توجه کشاورزان به هشدارهای هواشناسی

رکوردزنی هیات انجمن‌های ورزشی اردبیل در صدور بیمه ورزشی

تمامی دستگاه‌های اجرایی اردبیل آماده میزبانی از مسافران هستند

«کلام‌الله صفری» مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اردبیل شد

برنامه توسعه اقتصادی استان اردبیل تدوین می‌شود

افزایش ساعات کاری مراکز تعویض پلاک در اردبیل

توسعه فضای سبز اردبیل نیازمند همت اساسی است

رهایی ۱۱ نفر از قصاص نفس طی سال‌جاری در اردبیل

افزایش ۶۴ درصدی بودجه شهرداری اردبیل در سال آینده

سایت تخصصی نجات در مشگین شهر ایجاد می‌شود

انسداد ۳۸ حلقه چاه غیرمجاز در شهرستان مشگین شهر

انتصاب ایرج بیگدلو به عنوان سرپرست فرمانداری مشگین شهر

کد خبر: 34411 | تاریخ انتشار: 21:29:09 - دوشنبه 16 اسفند 1400 | بدون نظر | |

مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل:

مشارکت ۱۲۰ پزشک در طرح ارجاع بیمه سلامت اردبیل/ ۱۸۷ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند

مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل گفت: افرادی که دارای بیمه سلامت رایگان هستند می‌توانند با تعرفه دولتی به پزشکان عمومی تعیین شده مراجعه و در صورت نیاز به پزشکان متخصص ارجاع داده شوند.

بیمه سلامتوحید خلیل‌اللهی اظهار کرد: به منظور رعایت عدالت در سلامت و پایداری منابع و ارائه بسته خدمات بیمه پایه تعریف شده برای کلیه اقشار که بر اساس ارزیابی وسع به صورت رایگان تحت پوشش بیمه پایه سلامت قرار می‌گیرند از طریق نظام ارجاع و یا پزشک خانواده و در بخش‌های دولتی و غیردولتی طرف قرارداد اجرای برنامه مذکور انجام می‌شود.
وی با اشاره به پزشکان مشمول نظام ارجاع، افزود: پزشکان عمومی بخش خصوصی، پزشکان متخصص بخش خصوصی از جمله اطفال، داخلی، عفونی و… و پزشکان عمومی ثابت درمانگاه‌ها در نظام ارجاع مشارکت دارند.
مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل تصریح کرد: در طرح نظام ارجاع، شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر استان اردبیل ۱۲۰ پزشک حضور دارند که در شهرهای اردبیل، پارس آباد، مشگین‌شهر، گرمی و خلخال فعالیت می‌کنند.
۱۸۷ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند
خلیل‌اللهی با اشاره به جمعیت بیمه‌شدگان بیمه سلامت استان اردبیل عنوان کرد: از جمعیت استان اردبیل ۱۸۷ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند که برای هر پزشک عمومی تک شیفت، یک هزار نفر پزشک عمومی دو شیفت، یک هزار و ۵۰۰ نفر جهت معالجه معرفی می‌شود.
وی گفت: پزشک خانواده سطح ۱ امکان ارجاع بیمه بیماران را تا ۱۰ الی ۱۵ درصد به پزشکان متخصص و فوق تخصص سطح ۲ و ۳ دارد.
 بیماران خاص نیاز به رعایت نظام ارجاع ندارند
مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل یادآور شد: بیماران خاص، شیمی درمانی و رادیوتراپی نیاز به رعایت نظام ارجاع ندارند و می‌توانند به پزشکان مربوطه متخصص مراجعه کنند و همچنین امکان مراجعه به اورژانس بیمارستان‌های دولتی بدون نظام ارجاع به کلیه بیماران در هر زمان وجود دارد.
وی تاکید کرد: ۷ هزار و ۵۰۰ تومان ماهانه بابت هر نفر از جمعیت تحت پوشش برای پزشکان عمومی تعیین شده و ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان نیز از این بابت برای پزشکان متخصص پرداخت می‌شود.
خلیل‌اللهی بیان کرد: فرانشیز پرداختی بیماران تحت پوشش حدود ۶ هزار تومان در مراجعه به پزشک خود عمومی است در حالی که ویزیت آزاد پزشک عمومی ۵۲ هزار و ۷۰۰ تومان است که تفاوت آن را بیمه پرداخت می‌کند.


وی تاکید کرد: بیمه سلامت از کلیه افراد فاقد پوشش بیمه پایه درمانی در سطح استان، خصوصا در مناطق کم‌برخوردار جهت بیمه شدن رایگان از طریق صندوق سلامت همگانی دعوت می‌کند.

ایلقار نیوز / مهدی انوری آذر

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار