دکتر بابک نونهال

اولین هدف رسانه ارتقا و افزایش اطلاعات و آگاهی مردم است

قرص‌های لاغری اعتیادآور است

کوهنورد ۲ تابعیتی از مرگ حتمی نجات یافت

موتورسیکلت خارجی قاچاق در مشگین‌شهر از حرکت باز ماند

روستای «پریخان» مشگین‌شهر به عنوان دوستدار کتاب در کشور معرفی شد

تجلیل از مدال آوران و پیشکسوتان عرصه وزنه برداری مشگین شهر

ممنوعیت دخالت مدیران در تبلیغات انتخاباتی

مجتمع مس مشگین‌شهر سال آینده وارد مدار تولید می‌شود

شعبه بانک خون بندناف رویان در مشگین‌شهر و پارس‌آباد راه‌اندازی می‌شود

ثبت‌نام نهایی ۴۷۸ نفر داوطلب برای انتخابات مجلس

فعالیت ۳۵۰ نفر در معدن مس مشگین‌شهر

گذشت پای چوبه‌دار در مشگین‌شهر

کد خبر: 34411 | تاریخ انتشار: 21:29:09 - دوشنبه 7 مارس 2022 | بدون نظر | |

مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل:

مشارکت ۱۲۰ پزشک در طرح ارجاع بیمه سلامت اردبیل/ ۱۸۷ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند

مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل گفت: افرادی که دارای بیمه سلامت رایگان هستند می‌توانند با تعرفه دولتی به پزشکان عمومی تعیین شده مراجعه و در صورت نیاز به پزشکان متخصص ارجاع داده شوند.

بیمه سلامتوحید خلیل‌اللهی اظهار کرد: به منظور رعایت عدالت در سلامت و پایداری منابع و ارائه بسته خدمات بیمه پایه تعریف شده برای کلیه اقشار که بر اساس ارزیابی وسع به صورت رایگان تحت پوشش بیمه پایه سلامت قرار می‌گیرند از طریق نظام ارجاع و یا پزشک خانواده و در بخش‌های دولتی و غیردولتی طرف قرارداد اجرای برنامه مذکور انجام می‌شود.
وی با اشاره به پزشکان مشمول نظام ارجاع، افزود: پزشکان عمومی بخش خصوصی، پزشکان متخصص بخش خصوصی از جمله اطفال، داخلی، عفونی و… و پزشکان عمومی ثابت درمانگاه‌ها در نظام ارجاع مشارکت دارند.
مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل تصریح کرد: در طرح نظام ارجاع، شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر استان اردبیل ۱۲۰ پزشک حضور دارند که در شهرهای اردبیل، پارس آباد، مشگین‌شهر، گرمی و خلخال فعالیت می‌کنند.
۱۸۷ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند
خلیل‌اللهی با اشاره به جمعیت بیمه‌شدگان بیمه سلامت استان اردبیل عنوان کرد: از جمعیت استان اردبیل ۱۸۷ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند که برای هر پزشک عمومی تک شیفت، یک هزار نفر پزشک عمومی دو شیفت، یک هزار و ۵۰۰ نفر جهت معالجه معرفی می‌شود.
وی گفت: پزشک خانواده سطح ۱ امکان ارجاع بیمه بیماران را تا ۱۰ الی ۱۵ درصد به پزشکان متخصص و فوق تخصص سطح ۲ و ۳ دارد.
 بیماران خاص نیاز به رعایت نظام ارجاع ندارند
مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل یادآور شد: بیماران خاص، شیمی درمانی و رادیوتراپی نیاز به رعایت نظام ارجاع ندارند و می‌توانند به پزشکان مربوطه متخصص مراجعه کنند و همچنین امکان مراجعه به اورژانس بیمارستان‌های دولتی بدون نظام ارجاع به کلیه بیماران در هر زمان وجود دارد.
وی تاکید کرد: ۷ هزار و ۵۰۰ تومان ماهانه بابت هر نفر از جمعیت تحت پوشش برای پزشکان عمومی تعیین شده و ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان نیز از این بابت برای پزشکان متخصص پرداخت می‌شود.
خلیل‌اللهی بیان کرد: فرانشیز پرداختی بیماران تحت پوشش حدود ۶ هزار تومان در مراجعه به پزشک خود عمومی است در حالی که ویزیت آزاد پزشک عمومی ۵۲ هزار و ۷۰۰ تومان است که تفاوت آن را بیمه پرداخت می‌کند.


وی تاکید کرد: بیمه سلامت از کلیه افراد فاقد پوشش بیمه پایه درمانی در سطح استان، خصوصا در مناطق کم‌برخوردار جهت بیمه شدن رایگان از طریق صندوق سلامت همگانی دعوت می‌کند.

ایلقار نیوز / مهدی انوری آذر

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار