ختم غائله گرونگیری در گرمی/ مجرم روانه زندان شد

برخورد با متخلفین تخلیه نخاله های ساختمانی در حریم راه های حوزه استحفاظی

اسامی نامزدهای احراز صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد

اجرای طرح برخورد با موتور سواران متخلف در مشگین شهر

اتمام پروژه های ورزشی مشگین‌شهر با برنامه‌ریزی های مدون

آغاز عملیات اجرایی بهسازی و ساماندهی رودخانه بالیقلوی چای اردبیل

فرایند اجرایی چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری آغاز شد

هفدهمین جشنواره بین المللی «حرکت» در مشگین شهر برگزار شد

خط زمینی اردبیل – وان در اردبیل برقرار می‌شود

احداث ۲۵۲ سایت جدید ارتباطی در راستای بهبود شرایط پوشش آنتن‌دهی و اینترنت

اولین رویداد «صدرا »در دانشگاه آزاد اردبیل برگزار شد

مردان مومن بر سر عهدی که با خدا بسته اند صادقانه ایستادند

کد خبر: 52800 | تاریخ انتشار: ۶:۵۱:۴۰ - سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ | بدون نظر | |

سهم اردبیل از ۳ درصد نفت ۵۰۲ میلیارد تومان است

حجت الاسلام سید کاظم موسوی اظهار کرد: سد عنبران که در ماه‌های پیش، پیش آبگیری شده تا یک ماه آینده آماده بهره برداری خواهد شد که امیدواریم با حضور مسئولان کشوری و با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان شاهد افتتاح این سد باشیم.

وی تصریح کرد: ۱۲ سال پیش عملیات احداث این سد شروع شده بود که با تلاش مسئولان امر بالاخره این پروژه به سرانجام رسید و امیدواریم احداث سد روستاهای «سقزچی، خیارک و کریق» نیز در کمترین زمان به نتیجه برسد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی همراهی وزارت نیرو را در اجرای طرح‌های متعدد برای آبرسانی به شهرها و روستاها یادآور شد و گفت: تأمین آب پایدار نمین و عنبران از طریق این سد انجام خواهد شد و ما ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبار برای پایداری منابع این شهرها از وزارت نیرو دریافت کردیم.

حجت الاسلام موسوی افزود: وزارت نیرو برای تکمیل شبکه فاضلاب شهرهای مختلف اردبیل، نیر، نمین و سرعین قول مساعد داده که در این راستا ۳۰ میلیارد تومان برای شبکه فاضلاب شام اسبی، ۴۰ میلیارد تومان برای نیار و ۷۰ میلیارد تومان نیز برای شبکه فاضلاب محلات اردبیل منابع تخصیص یافته است.

وی ضرورت همکاری شورا و شهرداری اردبیل را در جذب این منابع یادآور شد و خاطرنشان کرد: ۱۶۰ میلیارد تومان برای طرح هادی روستاهای شهرهای مختلف استان جذب منابع را شاهد هستیم و در کنار آن قرار شده راه دسترسی جنگل فندقلو و همچنین راه‌های گردشگری در این شهرها توسعه پیدا کند.

حجت الاسلام موسوی از اختصاص پنج میلیارد تومان اعتبار برای احداث کنار گذر آبی بیگلو، پنج میلیارد تومان برای محور هیر به کرگان و ۱۰ میلیارد تومان برای ایمن سازی توپراق لو به حور خبر داد و اضافه کرد: سه دستگاه ماشین آلات راهداری به همراه ۲ هزار و ۵۰۰ تن قیر رایگان برای اجرای پروژه‌های راهداری در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: سهم استان از سه درصد نفت ۱۹۲ میلیارد تومان اعتبار بود که با رایزنی‌های انجام شده این مبلغ را تا ۵۰۲ میلیارد تومان افزایش دادیم.

حجت الاسلام موسوی از پیگیری‌های جدی برای احداث بیمارستان یک هزار و ۴۰ تختخوابی در اردبیل خبر داد و اظهار کرد: این پروژه با پیشرفت ۴۰ درصد در حال اجرا است.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: برای دانشگاه محقق اردبیلی ۲۰ میلیارد تومان و پارک علم و فناوری چهار میلیارد تومان منابع تخصیص یافته و قرار است برای توسعه بیمارستان‌ها نیز ۵۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یابد.

حجت الاسلام موسوی در مورد راه آهن اردبیل – میانه نیز گفت: برای این پروژه یک هزار میلیارد تومان منابع در لایحه بودجه در نظر گرفته شده بود که ۲۰۰ میلیارد تومان مازاد درخواست کردیم تا این پروژه در سریع‌ترین زمان اجرایی و عملیاتی شود.

وی افزود: هر چند وعده ما افتتاح راه آهن تا شهریورماه بود اما با توجه به برخی کوتاهی‌های مجریان راه آهن، به نظر می‌رسد این پروژه تا آخر سال آماده راه اندازی و افتتاح باشد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در کنار شبکه ریلی اردبیل – میانه، اردبیل به پارس آباد نیز با اولویت اجرا خواهد شد چرا که ما خط ریلی عقیم و بی معنا نمی‌خواهیم بلکه تلاش بر این است تا این خط ریلی به جمهوری آذربایجان و کشورهای حوزه قفقاز متصل شود.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار