قرص‌های لاغری اعتیادآور است

کوهنورد ۲ تابعیتی از مرگ حتمی نجات یافت

موتورسیکلت خارجی قاچاق در مشگین‌شهر از حرکت باز ماند

روستای «پریخان» مشگین‌شهر به عنوان دوستدار کتاب در کشور معرفی شد

ممنوعیت دخالت مدیران در تبلیغات انتخاباتی

مجتمع مس مشگین‌شهر سال آینده وارد مدار تولید می‌شود

شعبه بانک خون بندناف رویان در مشگین‌شهر و پارس‌آباد راه‌اندازی می‌شود

ثبت‌نام نهایی ۴۷۸ نفر داوطلب برای انتخابات مجلس

فعالیت ۳۵۰ نفر در معدن مس مشگین‌شهر

گذشت پای چوبه‌دار در مشگین‌شهر

آغاز رقابت جدی انتخابات مجلس در استان اردبیل با ثبت نام نهایی ۴۷۸ داوطلب

اقدامات صرف انتظامی و پلیسی نمی‌تواند بازدارنده جرایم باشد

کد خبر: 53152 | تاریخ انتشار: 22:21:34 - دوشنبه 12 ژوئن 2023 | بدون نظر | |

۶۰ هکتار اراضی بیت‌المال در استان اردبیل رفع تصرف شد

سرهنگ مهدی نوظهور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: در سال گذشته هم با ۳۷ مرحله ماموریت نسبت به رفع تصرف ۳۰ هکتار اراضی بیت‌المال به ارزش ۶۶۸ هزار و ۶۸۰ میلیارد ریال اقدام شد.

وی با بیان اینکه ماموران یگان حفاظت از اراضی، مراقب زمین‌خواران و افراد سودجو و فرصت‌طلب باشند ، افزود: یگان حفاظت راه و شهرسازی این استان با هماهنگی‌های قضایی ، انتظامی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های سایر دستگاه‌های دولتی و نیروهای تحت امر و نیز هماهنگی درون و برون سازمانی با اجرای ۴۲ فقره حکم قطعی قضایی رتبه دوم کشوری را در خلع ید، قلع و قمع و تخلیه در سال گذشته کسب کرد.

فرمانده یگان حفاظت از اراضی اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل با تشریح اقدامات پیشگیرانه حفاظت از اراضی زیرپوشش در استان اردبیل گفت: در سال گذشته بیش از ۳۰۰ مورد بازدید و ۲ هزار و ۵۲۰ مرحله گشت خودرویی انجام و ۱۶ هزار و ۷۰۰ بروشور اطلاع‌رسانی عمومی در محدوده اراضی زیرپوشش توزیع شد و این اقدامات در سال جاری هم ادامه دارد.

خریداران زمین در اراضی دولتی و ملی قبل از اقدام به خرید، از مراجع ذیصلاح استعلام کنند

نوظهور تاکید کرد: افرادی که در داخل محدوده اراضی ملی و دولتی اقدام به خرید زمین با عناوین مختلف می‌کنند مراقب زمین‌خواران و افراد فرصت‌طلب باشند و قبل از هرگونه معامله از مراجع ذی‌صلاح استعلام کنند.

وی اضافه کرد: سامانه ۱۶۵۶ ارتباط مردمی با یگان حفاظت از اراضی راه و شهرسازی استان اردبیل به صورت شبانه‌روزی آماده دریافت هرگونه اخبار و گزارش مردمی است.

به گزارش ایرنا ، اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل به نمایندگی از سازمان ملی زمین و مسکن به مساحت ۶ هزار و ۶۳۷ هکتار زمین را در اختیار دارد و در اجرای ماده ۹ قانون حدنگار در قالب کاداستر ۹۲ درصد اراضی دولتی مشمول طرح کاداستر بوده و در این استان روند تثبیت و جانمایی به انجام رسیده است.

در این استان معادل چهار هزار و ۱۲۹ هکتار اراضی تثبیت و جانمایی شده و برای این اراضی سند تک برگی به تعداد سه هزار و ۷۰۶ فقره دریافت شده است.

علاوه بر این در حوزه تامین زمین و تخصیص اراضی در محدوده ۳۵ هکتار تحصیل اراضی انجام شده و تحصیل اراضی حریم شهرهای استان نیز به مساحت ۸۱ هکتار رسیده است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار