قرص‌های لاغری اعتیادآور است

کوهنورد ۲ تابعیتی از مرگ حتمی نجات یافت

موتورسیکلت خارجی قاچاق در مشگین‌شهر از حرکت باز ماند

روستای «پریخان» مشگین‌شهر به عنوان دوستدار کتاب در کشور معرفی شد

ممنوعیت دخالت مدیران در تبلیغات انتخاباتی

مجتمع مس مشگین‌شهر سال آینده وارد مدار تولید می‌شود

شعبه بانک خون بندناف رویان در مشگین‌شهر و پارس‌آباد راه‌اندازی می‌شود

ثبت‌نام نهایی ۴۷۸ نفر داوطلب برای انتخابات مجلس

فعالیت ۳۵۰ نفر در معدن مس مشگین‌شهر

گذشت پای چوبه‌دار در مشگین‌شهر

آغاز رقابت جدی انتخابات مجلس در استان اردبیل با ثبت نام نهایی ۴۷۸ داوطلب

اقدامات صرف انتظامی و پلیسی نمی‌تواند بازدارنده جرایم باشد

کد خبر: 54031 | تاریخ انتشار: 15:36:32 - دوشنبه 10 جولای 2023 | بدون نظر | |

رکورد شکنی اردبیلیها در مصرف برق

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل اظهار کرد: امروز میزان مصرف برق از مرز ۴۳۲ مگاوات گذشت تا یک رشد ۳.۲ دهم درصدی را در افزایش پیک بار مصرف برق شاهد باشیم.

حسین قدیمی تصریح کرد: در کشور نیز حد نصاب مصرف برق با توجه به گرمای بی‌سابقه شکست به طوری که ۷۲ هزار مگاوات مردم ایران در ۲۴ ساعت گذشته برق مصرف کردند.

وی عمده مصرف را مربوط به وسایل خنک‌کننده و سرمایشی اعلام کرد و گفت: تنها راهکار در این شرایط مدیریت مصرف برق از سوی مشترکان است که ضرورت دارد هموطنان با صرفه‌جویی به پایداری برق کمک کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل افزود: در سال گذشته رکورد مصرف برق ۴۲۲ مگاوات بود که امسال به بیش از ۴۳۲ مگاوات افزایش یافت که رقم بالایی را در پیک بار مصرف نشان می‌دهد.

قدیمی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: هنوز با روزهای گرم تابستان فاصله داریم و پیش‌بینی می‌شود با توجه به این گرمای بی‌سابقه مصرف برق به ویژه در بین مشترکان خانگی افزایش پیدا کند.

وی اضافه کرد: ۳۶ درصد مشترکان برق استان را مشترکان خانگی تشکیل می‌دهند که مصرف آنها با توجه به استفاده از وسایل گرمایشی به ویژه در مناطق شمالی این استان بالا است.

قدیمی بیان کرد: خانواده‌هایی که از کولر گازی استفاده می‌کنند باید دمای آن را در ۲۳ درجه تنظیم کنند و در صورت استفاده از کولرهای آبی نیز آن را در دور کند تنظیم کنند تا مصرف بیش از حد برق را شاهد نباشیم.

وی ساعات پیک مصرف برق را روزانه ۱۱ تا ۱۳ ظهر و عصرگاهی ۱۸ تا ۲۲ شب اعلام کرد و گفت: هموطنان از مصرف لوازم برق خانگی در این ساعات جدا خودداری کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل افزود: مشترکان برق در صورت استفاده از لوازم برقی می‌توانند آن را به ساعات ۱۰ شب تا ۱۰ صبح موکول کرده و در این ساعات مصارف خود را انجام دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس اعلام هواشناسی استان اردبیل با گرم شدن هوا طی امروز و فردا دمای هوا حتی به بالاتر از ۴۰ درجه نیز در استان اردبیل خواهد رسید که امروز در برخی از مناطق مرکزی این استان دمای هوا حتی به ۳۵ درجه رسیده و در مناطق شمالی از درجه ۴۰ گذشت.

بر همین اساس هوای گرم فردا نیز در استان با فشار بیشتر ادامه خواهد داشت اما از روز سه شنبه تا آخر هفته هوای خنکی در استان اردبیل حاکم خواهد شد.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار