احداث ۲۵۲ سایت جدید ارتباطی در راستای بهبود شرایط پوشش آنتن‌دهی و اینترنت

اولین رویداد «صدرا »در دانشگاه آزاد اردبیل برگزار شد

مردان مومن بر سر عهدی که با خدا بسته اند صادقانه ایستادند

تلاش خالصانه رئیسی برآمده از سیره و منش انقلابی بود

یکصدو سی و یکمین شماره دوهفته نامه ایلقار منتشر شد

پل معلق سرعین حضور گردشگران را دو چندان خواهد کرد

نقش آفرینی کانون های مساجد در جبهه فرهنگی بسیار مهم است

دکتر بابک نونهال

دکتر نونهال دادستان مشکین،برای مردم امیدآفرین و برای مجرمان و عناصر مخل نظم و امنیت عمومی رعب آور و وحشت انگیز

لزوم همکاری نهادهای دولتی و بخش خصوصی برای توسعه گردشگری اردبیل

زنی که شوهرسابقش را کشته بود دستگیر شد

دولت سیزدهم کشور را به ریل حکمرانی مردمی تغییر داد

حساب ۱۰۰ امام منطبق بر ایدئولوژی انقلاب است

کد خبر: 55402 | تاریخ انتشار: ۱۳:۵۹:۳۶ - چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ | بدون نظر | |

۱۲۷ نفر به ازای هر کرسی مجلس از استان اردبیل ثبت نام کردند

رضا قاسمیان  اظهار کرد: آمار نهایی پیش ثبت‌نام داوطلبان مجلس شورای اسلامی احصا و به صورت حوزه‌های انتخابیه مشخص شد.

وی تصریح کرد: از حوزه انتخابیه اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجموع ۴۳۴ نفر ثبت نام کردند که ۳۹۶ نفر مرد و ۳۸ نفر زن هستند.

رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل گفت: از مجموع پیش ثبت‌نامی‌ها در یک هفته گذشته از حوزه انتخابیه پارس‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز ۱۵۱ نفر و ۶ نفر زن پیش ثبت‌نام خود را نهایی کردند.

قاسمیان افزود: از حوزه انتخابیه گرمی و انگوت ۷۴ نفر پیش ثبت نام کردند که ۷۰ نفر مرد و چهار نفر زن هستند.

قاسمیان به آمار حوزه انتخابیه مشگین‌شهر نیز اشاره کرد و ادامه داد: در این شهرستان نیز ۱۱۴ نفر در پیش ثبت‌نام مدارک خود را بارگذاری کردند که هفت نفر از آنها زن و ۱۰۷ نفر مرد هستند.

وی به حوزه انتخابیه خلخال و کوثر نیز اشاره کرد و گفت: از این حوزه انتخابیه نیز ۹۱ نفر مرد و ۲۱ نفر زن ثبت‌نام کرده‌اند که در مجموع ۱۱۲ نفر در حوزه انتخابیه خلخال و کوثر در مرحله پیش ثبت‌نام مدارک خود را بارگذاری کردند.

قاسمیان آمار نهایی پیش ثبت‌نام داوطلبان دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان اردبیل را ۸۹۱ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد ۸۱۵ نفر مرد و ۷۶ نفر زن برای انتخابات یازده اسفند امسال پیش ثبت‌نام خود را نهایی کردند.

وی به مدارک تحصیلی داوطلبان نیز اشاره کرد و ادامه داد: ۶۲۱ داوطلب دارای مدرک کارشناسی ارشد، ۱۴۶ نفر دکترا و ۱۳ نفر نیز تحصیلات حوزوی دارند.

قاسمیان در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: ۱۹ نفر ثبت‌نامی مربوط به ماده ۲۹ بوده که برای داوطلب شدن از مسئولیت خود در مهلت مقرر استعفا دادند.

وی ثبت‌نام ۱۴۳ ایثارگر را در انتخابات مجلس شورای اسلامی یادآور شد و اضافه کرد: قرار است با نهایی شدن آمار داوطلبان از روزهای آینده اطلاعات داوطلبان برای استعلام از چهار دستگاه در اختیار نهادهای مختلف قرار گیرد تا صحت سنجی مدارک تحصیلی، مدرک پایان خدمت، تابعیت داوطلبان و سایر استعلامات نیز از طریق ثبت احوال و مرجع قضائی انجام شود.

رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل بیان کرد: با اتمام پیش ثبت‌نام، ثبت‌نام نهایی داوطلبان نیز ۲۷ مهرماه به مدت یک هفته و در قالب سامانه الکترونیکی انجام خواهد شد تا روند انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی همچنان با مطلوبیت به پیش برود.

قاسمیان میانگین سنی داوطلبان را یادآور شد و بیان کرد: از مجموع داوطلبان بیشترین آمار مربوط به گروه سنی ۴۰ تا ۵۰ سال است که ۳۷ درصد داوطلبان را به خود اختصاص داده است.

وی گفت: ۳۶ درصد داوطلبان به تعداد ۳۲۳ نفر در گروه سنی ۳۰ تا ۴۰ سال، ۲۳ درصد داوطلبان در گروه سنی ۵۰ تا ۶۰ سال و تنها ۴ درصد داوطلبان پیش ثبت‌نام شده به تعداد ۳۶ نفر در گروه سنی ۶۰ تا ۷۵ سال قرار دارند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل رشد ۴ برابری ثبت‌نام شدگان این دوره را نسبت به دوره قبل یادآور شد و بیان کرد: تعداد داوطلبان ثبت‌نام کننده در دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نسبت به دوره قبل چهار برابر افزایش یافته است

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار