قرص‌های لاغری اعتیادآور است

کوهنورد ۲ تابعیتی از مرگ حتمی نجات یافت

موتورسیکلت خارجی قاچاق در مشگین‌شهر از حرکت باز ماند

روستای «پریخان» مشگین‌شهر به عنوان دوستدار کتاب در کشور معرفی شد

ممنوعیت دخالت مدیران در تبلیغات انتخاباتی

مجتمع مس مشگین‌شهر سال آینده وارد مدار تولید می‌شود

شعبه بانک خون بندناف رویان در مشگین‌شهر و پارس‌آباد راه‌اندازی می‌شود

ثبت‌نام نهایی ۴۷۸ نفر داوطلب برای انتخابات مجلس

فعالیت ۳۵۰ نفر در معدن مس مشگین‌شهر

گذشت پای چوبه‌دار در مشگین‌شهر

آغاز رقابت جدی انتخابات مجلس در استان اردبیل با ثبت نام نهایی ۴۷۸ داوطلب

اقدامات صرف انتظامی و پلیسی نمی‌تواند بازدارنده جرایم باشد

کد خبر: 56259 | تاریخ انتشار: 11:05:54 - سه‌شنبه 5 سپتامبر 2023 | بدون نظر | |

مناطق سیل‌زده مشگین‌شهر و اهر با رویکرد توسعه‌محور بازسازی می‌شود

معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور از اجرای طرح بازسازی توسعه محور در مناطق سیل‌زده مشگین‌شهر و اهر خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار ایرنا ، نژاد جهانی در جریان بازدید از مناطق سیل‌زده مشگین‌شهر اظهار کرد: وقوع سیل در فصل برداشت محصولات کشاورزی از جمله برنج خسارات فراوانی به کشاورزان این مناطق وارد کرده است.

وی ادامه داد: میزان خسارت‌های وارده در جریان سیل اهر و مشگین‌شهر به‌دلیل دخالت انسان و مسدود شدن حریم و بستر رودخانه‌ها خیلی زیاد است.

معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور اظهار کرد: برای بازسازی مناطق سیل زده مشگین‌شهر و اهر بازسازی توسعه محور مدنظر قرار گرفته است ، تا در بارندگی‌ها بعدی و اتفاقات بعدی کمترین آسیب ممکن ببار آید.

نژاد جهانی از جبران بخشی از خسارت‌های سیل در حوزه کشاورزی شهرستان‌های اهر و مشگین‌شهر و لحاظ سیاست‌های تشویقی و حمایتی برای بازتوانی کشاورزان آسیب‌دیده از سیل از جمله امهال تسهیلات بانکی، ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه و کم‌بهره خبر داد.

وی ادامه داد: همچنین در حوزه زیرساخت‌های بخش کشاورزی قرار است منابعی برای بازسازی چاه‌ها ، قنوات ، زیرساخت‌های کشاورزی و جاده‌های بین‌مزارع پیشنهاد و در دولت تصویب شود تا این تسهیلات به‌صورت هدفمند صرف بازسازی مناطق آسیب‌دیده شود.

سیل یک‌هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال در مشگین شهر خسارت برجای گذاشت

فرماندار مشگین‌شهر هم گفت: در اثر سیلاب و بارش رگباری روزهای اخیر  18 روستای مشکین شهر دچار خسارت شد که بر اساس اعلام کارشناسان میزان این خسارت‌ها یک‌هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

شهرام محمدی با تشریح میزان خسارت وارده سیل به بخش‌های مختلف در روستاهای مشگین‌شهر افزود: سیلاب مشگین‌شهر ۸۳۰ میلیارد ریال در بخش کشاورزی ، ۴۰۰ میلیارد ریال در بخش آب، ۱۲ میلیارد ریال در بخش آب و فاضلاب ، ۱۰۰ میلیارد ریال در بخش راه ، ۸۵ میلیارد ریال در بخش مسکن و ۵۰ میلیارد ریال هم در بخش شیلات خسارت بر جای گذاشته و امیدواریم این خسارت‌ها از سوی دستگاه‌های مربوطه جبران شود.

امسال مردم مشگین‌شهر، مجموعه‌ای از انواع بلایای طبیعی اعم از طوفان، سرمازدگی، تگرگ و سیل را تجربه کردند.

فرماندار مشگین‌شهر با بیان اینکه امسال مردم مشگین‌شهر، مجموعه‌ای از انواع بلایای طبیعی اعم از طوفان، سرمازدگی، تگرگ و سیل را تجربه کردند ، گفت: هر کدام از این حوادث خسارت‌های زیادی به اقتصاد و معیشت مردم وارد کرده است.

محمدی تصریح کرد: تداوم زندگی و حیات اقتصادی اهالی این شهرستان منوط به حمایت‌های مسئولان در سطح استانی و ملی است و دستگاه‌های مسئول باید با ارائه کمک‌های مالی و تسهیلات ارزان قیمت مانع از وارد شدن آسیب‌های بیشتر به معیشت کشاورزان و باغداران شوند.

استان اردبیل از جمله ۱۰ استان کشور در زمینه فراوانی وقوع حوادث طبیعی به‌شمار می‌رود و هر از گاهی بروز حادثه‌هایی مانند زمین لرزه، رانش زمین، سیل، خشکسالی، صاعقه، طوفان، سرمازدگی، برف سنگین، سرما و یخبندان شدید خسارت و تلفاتی برجا می‌گذارد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار