قرص‌های لاغری اعتیادآور است

کوهنورد ۲ تابعیتی از مرگ حتمی نجات یافت

موتورسیکلت خارجی قاچاق در مشگین‌شهر از حرکت باز ماند

روستای «پریخان» مشگین‌شهر به عنوان دوستدار کتاب در کشور معرفی شد

ممنوعیت دخالت مدیران در تبلیغات انتخاباتی

مجتمع مس مشگین‌شهر سال آینده وارد مدار تولید می‌شود

شعبه بانک خون بندناف رویان در مشگین‌شهر و پارس‌آباد راه‌اندازی می‌شود

ثبت‌نام نهایی ۴۷۸ نفر داوطلب برای انتخابات مجلس

فعالیت ۳۵۰ نفر در معدن مس مشگین‌شهر

گذشت پای چوبه‌دار در مشگین‌شهر

آغاز رقابت جدی انتخابات مجلس در استان اردبیل با ثبت نام نهایی ۴۷۸ داوطلب

اقدامات صرف انتظامی و پلیسی نمی‌تواند بازدارنده جرایم باشد

کد خبر: 56723 | تاریخ انتشار: 10:44:24 - شنبه 16 سپتامبر 2023 | بدون نظر | |

اقتضای دوام و بقای آمریکا چیزی جز بحران‌سازی نیست

 حجت الاسلام محمد جعفرزاده در خطبه‌های این هفته نماز جمعه به تبیین نقشه‌های گروه بحران برای تضعیف ایران قوی پرداخت و اظهار کرد: بحران‌سازی و بحران‌آفرینی ماهیت لاینفک آمریکای جهان‌خوار است، به تعبیری اقتضا دوام و بقای آمریکا چیزی جز همین بحران‌سازی نیست چرا که تغذیه شیطان بزرگ و خوراک دائمی او در تنش‌آفرینی، اختلاف‌اندازی، بحران‌سازی، فتنه‌انگیزی و جنگ‌افروزی است و هیچ روز از تاریخ دویست و چند ساله آمریکا خالی از این سیاست شیطانی نبوده است.

وی با بیان اینکه آمریکا در تلاش است با نقش سلطه‌گری در منطقه غرب آسیا رویکردی خصمانه در قبال ایران در پیش داشته باشد، افزود: این کشور در این چهار دهه از هیچ کوششی برای براندازی نظام اسلامی فروگذاری نکرده است و حالا نیز در دوره ریاست جمهوری «جو بایدن» جنگی ترکیبی را به بهانه‌های مختلف به راه انداخته است.

امام جمعه شهرستان اصلاندوز خاطرنشان کرد: هدف آن‌ها این است تا با براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران و تجزیه کشوری که دارای سابقه تمدنی چند هزار ساله است؛ ایران را بر اساس تقسیمات قومیتی به خیال خود به چند پاره تجزیه کنند که اجرایی کردن این طرح مدت‌ها در برنامه آمریکا بوده است.

حجت الاسلام جعفرزاده ادامه داد: برای نخستین‌بار پس از جنگ جهانی دوم «جیمز بیرنز» وزیر خارجه وقت آمریکا در آن هنگام گمان می‌کرد ایران در معادلات سیاست جهانی، کشور مهمی نیست لذا طرح تجزیه ایران به هفت کشور کوچک‌تر را ارائه کرد.

بلوک‌سازی علیه ایران با محوریت رژیم صهیونیستی مهمترین برنامه آمریکا است

وی با بیان اینکه مهم‌ترین برنامه آمریکایی‌ها عبارت است از بلوک‌سازی علیه ایران با محوریت رژیم صهیونیستی با هدف محاصره ایران و مهار دیپلماسی فعال، گفت: این اقدام آن‌ها از زمان شروع «پیمان ابراهیم» بود، با این اقدام رژیم صهیونیستی از مرزهای خود خارج شد و یکی یکی به‌دنبال عادی‌سازی با کشورهای پیرامونی ایران و البته جهان اسلام رفت.

امام جمعه شهرستان اصلاندوز خاطرنشان کرد: آمریکا در صدد بوده و هست تا عملاً حوزه نفوذ و عمق راهبردی صهیونیست‌ها از منظر امنیتی گسترش پیدا کند.

حجت‌الاسلام جعفرزاده افزود: طبعاً گام بعدی آن‌ها کشاندن این ناامنی به داخل کشور با حمایت از اشرار و تقویت جریان‌های تجزیه‌طلب مرزی است اگرچه در مقابل نیز نهادهای نظامی و امنیتی کشورمان عزم خود را جزم کرده‌اند که یک‌بار برای همیشه بساط تروریست‌های تجزیه‌طلب را که در چهار طرف ایران خیمه زده و برای ملت و نظام هزینه‌سازی می‌کنند، جمع کنند.

وی افزود: این روزها تأمین امنیت مرزهای شمال غرب کشور هم با توجه به فضای متشنج قفقاز از ظرافت‌ها و پیچیدگی‌های فراوانی برخوردار است اما جمهوری اسلامی ایران به مثابه یک ستون مستحکم در قفقاز جنوبی عمل کرده و با تصمیم قاطع جلوگیری از تصرف «سیونیک» مانع از اجرای طرح‌های انگلیسی – صهیونیستی شده است، هرچند که نباید از تلاش دشمن برای بحران‌سازی‌های جدید غافل بود.

امام جمعه شهرستان اصلاندوز با توجه به تحرکات بی شمار اخیر دشمنان در بی ثبات نشان دادن فضای سیاسی و اجتماعی کشور، ضمن تاکید بر مواجهه با برهان، با قوت و اقتدار در برابر مکر دشمنان به ارائه راهکارهای فرهنگی در این عرصه پرداخت و گفت: اطلاع‌رسانی دقیق و به موقع، و تبیین و تحلیل‌های مستند و اقناعی از سوی شبکه تبلیغ و جبهه رسانه‌ای انقلاب، جهت معرفی اهداف و مصادیق جنگ ادراکی دشمن، حقیقتاً می‌تواند تا حد زیادی پروپاگاندای دشمن را خنثی کند.

حجت‌الاسلام جعفرزاده افزود: رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر با دولت سیزدهم، بالغ بر چهار یا پنج بار از موضوع ضعف اطلاع‌رسانی و روشن‌گری شکوه کردند.

امام رضا (ع) فرهنگ‌بان نهضت عاشورا است

وی در پایان ضمن تسلیت سالروز شهادت امام رضا (ع) آن حضرت را فرهنگ‌بان نهضت عاشورا عنوان کرد و افزود: فرهنگ‌بانی نهضت عاشورای حسینی یکی از بزرگترین برکات وجود مبارک حضرت ثامن‌الحجج (ع) است.

خطیب جمعه اصلاندوز تصریح کرد: اینکه طاغوت در همه ادوار حیات خبیثه خود به دنبال خاموشی نور الهی امام حسین (ع) ست، چیز عجیبی نیست؛ زیرا وجود مبارک سیدالشهدا، یاد و نام آن حضرت و عزاداری برای مصائب جانگداز ایشان، یعنی زنده بودن خط طاغوت‌ستیزی و ظلم‌ناپذیری و مبارزه برای تحقق اهداف قیام حسینی (ع).

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار