قرص‌های لاغری اعتیادآور است

کوهنورد ۲ تابعیتی از مرگ حتمی نجات یافت

موتورسیکلت خارجی قاچاق در مشگین‌شهر از حرکت باز ماند

روستای «پریخان» مشگین‌شهر به عنوان دوستدار کتاب در کشور معرفی شد

ممنوعیت دخالت مدیران در تبلیغات انتخاباتی

مجتمع مس مشگین‌شهر سال آینده وارد مدار تولید می‌شود

شعبه بانک خون بندناف رویان در مشگین‌شهر و پارس‌آباد راه‌اندازی می‌شود

ثبت‌نام نهایی ۴۷۸ نفر داوطلب برای انتخابات مجلس

فعالیت ۳۵۰ نفر در معدن مس مشگین‌شهر

گذشت پای چوبه‌دار در مشگین‌شهر

آغاز رقابت جدی انتخابات مجلس در استان اردبیل با ثبت نام نهایی ۴۷۸ داوطلب

اقدامات صرف انتظامی و پلیسی نمی‌تواند بازدارنده جرایم باشد

کد خبر: 56926 | تاریخ انتشار: 10:23:12 - یکشنبه 24 سپتامبر 2023 | بدون نظر | |

توله خرس قهوه‌ای در مشگین‌شهر تلف شد

، محمد مجرد شامگاه شنبه در جریان بازدید از پناهگاه کوهنوردی مشگین‌شهر اظهار کرد: تعداد زیادی از جمعیت خرس قهوه‌ای در منطقه در حال زندگی هستند که ضرورت دارد کوهنوردان، روستاییان و اهالی منطقه مراقب آنها بوده و از نزدیک شدن به محل زندگی و یا دادن غذا به آنها خودداری کنند.

وی تصریح کرد: متأسفانه برخی از صاحبان پرورش ماهی و تولیدکنندگان عسل به خرس قهوه‌ای و توله‌های آنها غذای آماده تهیه و ارائه می‌کنند که این خود مشکلاتی جدی به وجود آورده و گاه حمله شبانه آنها را به محل زندگی روستاییان شاهد هستیم.

رئیس حفاظت محیط زیست مشگین‌شهر گفت: ضرورت دارد هم ساکنان منطقه و هم مسافران در ترددهای خود به تابلوهای هشداردهنده مبنی بر احتیاط بیشتر در رانندگی در مسیرهای مملو از حیوانات وحشی توجه کرده تا شاهد تلف شدن این حیوانات نباشیم.

مجرد افزود: به رغم نصب تابلوهای هشداردهنده، بر اثر بی‌احتیاطی یکی از رانندگان توله خرس قهوه‌ای در محور مشگین‌شهرموئیل تلف شده که ما نسبت به پاکسازی مسیر و معدوم کردن این خرس قهوه‌ای اقدام کردیم.

وی خاطرنشان کرد: حتی در مسیرهای کوهنوردی نیز گاه خرس‌ها به کوهنوردان حمله کرده و زمینه آسیب رساندن به آنها را فراهم می‌کنند که انتظار می‌رود کوهنوردان نیز از نزدیک شدن به محل زندگی خرس‌ها و به بهانه عکس گرفتن با آنها خودداری کرده و مراقبت بیشتری را انجام دهند.

رئیس حفاظت محیط زیست مشگین‌شهر اضافه کرد: خرس‌های وحشی به هیچ وجه قابل اعتماد نبوده و انتظار می‌رود مسافران، گردشگران و ساکنان مناطق روستایی مشگین‌شهر بیشتر در این ایام مراقب حمله خرس‌ها باشند.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار