مردم و انتخابات؛ از ضرورت در مشارکت  تا تبلور مردم‌سالاری دینی

برای ۲۲۰ طرح به ارزش ۲۴ میلیارد تومان وام پرداخت شده است

۵۰ عنوان برنامه ورزشی به مناسبت دهه فجر در مشگین‌شهر

جاده های غیر استاندارد، بلای جان مردم

دکتر بابک نونهال

اولین هدف رسانه ارتقا و افزایش اطلاعات و آگاهی مردم است

قرص‌های لاغری اعتیادآور است

کوهنورد ۲ تابعیتی از مرگ حتمی نجات یافت

موتورسیکلت خارجی قاچاق در مشگین‌شهر از حرکت باز ماند

روستای «پریخان» مشگین‌شهر به عنوان دوستدار کتاب در کشور معرفی شد

تجلیل از مدال آوران و پیشکسوتان عرصه وزنه برداری مشگین شهر

ممنوعیت دخالت مدیران در تبلیغات انتخاباتی

مجتمع مس مشگین‌شهر سال آینده وارد مدار تولید می‌شود

کد خبر: 57584 | تاریخ انتشار: 10:47:52 - جمعه 13 اکتبر 2023 | بدون نظر | |

پایداری آب مشگین‌شهر اولویت وزارت نیرو است

 محمد جوانبخت شامگاه پنجشنبه در بازدید از محل رانش خط انتقال آب مشگین‌شهر اظهار کرد: برای پایداری آب مشگین‌شهر طرح‌های خوبی توسط وزارت نیرو پیش‌بینی شده که از جمله آن می‌توان به انتقال آب از مجتمع سبلان، اینچه و سد احمدبیگلو اشاره کرد که آب منطقه‌ای و آب و فاضلاب استان پیگیر انتقال این منابع هستند.

وی تصریح کرد: به دنبال رانش مسئولان آب منطقه‌ای و آبفای استان در محل مورد نظر حاضر شده و در یک اقدام جهادی به سرعت پایداری آب را برای اهالی مشگین‌شهر انجام دادند تا خط اصلی اجرایی و عملیاتی شود.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: بعد از اجرای خط اضطراری تأمین آب مشگین‌شهر، پروژه‌های دیگری نیز در دست اجرا است تا پایداری منابع آب در مشگین‌شهر رقم بخورد و مردم دغدغه تأمین آب شرب سالم و بهداشتی را نداشته باشند.

جوانبخت افزود: وزارت نیرو اجرای طرح اساسی در پایداری آب شرب این منطقه را به عنوان یک اولویت اصلی مد نظر قرار داده و سعی ما بر این است تا با تأمین اعتبار مورد نیاز به سرعت این طرح‌ها را اجرایی و عملیاتی کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: با تهیه لوله و اتصالات و تعیین مسیر با پایداری و تثبیت بیشتر، خط انتقال آب اجرایی شده و اهالی مشگین‌شهر در هفته‌های آینده از آب پایدار و دائمی بهره مند خواهند شد.

جوانبخت اضافه کرد: وزارت نیرو با اولویت تأمین آب شرب شهرها و روستاها را در دستور کار قرار داده و در تأمین منابع و اعتبارات مورد نیاز در این حوزه هیچ کوتاهی و محدودیتی را نمی‌پذیرد.

وی بیان کرد: با توجه به رانشی بودن مسیر انتقال آب، کارشناسان فنی و تخصصی ما سعی دارند تا از یک مسیر مطمئن عملیات انتقال آب را انجام دهند تا یک شرایط پایداری را در این حوزه شاهد باشیم.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا به همراه مسئولان استانی و فرماندار شهرستان مشگین‌شهر از روند اجرای پروژه انتقال آب پایدار به مشگین‌شهر بازدید کرده و از نزدیک در جریان مراحل اجرایی این طرح عظیم قرار گرفتند.

در این بازدید فرماندار مشگین‌شهر نیز از خدمات جهادی آب منطقه‌ای و آبفای استان در زمان قطعی آب مشگین‌شهر برای پایداری منابع آب قدردانی کرده و ضرورت تلاش مضاعف برای انتقال آب پایدار مشگین‌شهر را از طریق سد احمدبیگلو و مجتمع آبرسانی سبلان خواستار شد.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار