برای ۲۲۰ طرح به ارزش ۲۴ میلیارد تومان وام پرداخت شده است

جاده های غیر استاندارد، بلای جان مردم

قرص‌های لاغری اعتیادآور است

کوهنورد ۲ تابعیتی از مرگ حتمی نجات یافت

موتورسیکلت خارجی قاچاق در مشگین‌شهر از حرکت باز ماند

روستای «پریخان» مشگین‌شهر به عنوان دوستدار کتاب در کشور معرفی شد

ممنوعیت دخالت مدیران در تبلیغات انتخاباتی

مجتمع مس مشگین‌شهر سال آینده وارد مدار تولید می‌شود

شعبه بانک خون بندناف رویان در مشگین‌شهر و پارس‌آباد راه‌اندازی می‌شود

ثبت‌نام نهایی ۴۷۸ نفر داوطلب برای انتخابات مجلس

فعالیت ۳۵۰ نفر در معدن مس مشگین‌شهر

گذشت پای چوبه‌دار در مشگین‌شهر

کد خبر: 59090 | تاریخ انتشار: 10:26:38 - جمعه 20 اکتبر 2023 | بدون نظر | |

وجود معارض سرمایه‌گذاران را رنج می‌دهد

یوسف خدادادی بعد از ظهر پنجشنبه در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی اظهار کرد: دستگاه قضا همواره در کنار تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران تلاش کرده تا نقاط ضعف را برطرف و حمایت از نقاط قوت را انجام دهد.

وی تصریح کرد: تمام تلاش بر این است تا موانع پیش رو در حوزه‌های مختلف اجرایی، اداری و حتی واگذاری زمین برطرف شود اما آنچه که سرمایه‌گذاران، صاحبان تولید و کارآفرینی را رنج می‌دهد، وجود معارض در بحث واگذاری زمین است که منجر به تشکیل پرونده قضائی و طولانی شدن روند رسیدگی به آن شده است.

معاون دادگستری استان اردبیل گفت: با برگزاری جلسات منظم کمیته حمایت قضائی سیاست قوه قضائیه و دادگستری استان بر این است تا موانع پیش روی سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان به اشکال مختلف رفع شود و قطعاً در یک رویکرد جدید تلاش خواهیم کرد تا از طولانی شدن روند رسیدگی به پرونده‌های مربوط به کارآفرینان و سرمایه‌گذاران کاسته شود.

خدادادی در مورد گزارش پایش فضای کسب و کار در بهار امسال و وجود برخی نارضایتی‌ها از دستگاه‌های دولتی و قضائی افزود: در استان اردبیل با محوریت مدیران دستگاه‌های اجرایی و دادگستری استان اقدامات مناسب و پیگیرانه‌ای آغاز شده تا بسیاری از رویه‌های غلط کنار گذاشته شده و نقاط قوت در حمایت از سرمایه‌گذاری مورد توجه قرار گیرد.

معاون دادگستری استان اردبیل از تأمین اجتماعی خواست تا با بررسی قوانین و مقررات مخل کسب و کار موضوع عدم رعایت توازن در ترکیب هیأت‌های تجدید نظر حل اختلاف تأمین اجتماعی و نفی اصل بی‌طرفی را در رسیدگی به پرونده‌ها مورد توجه قرار دهد.

در این جلسه رئیس خانه صنعت و معدن اردبیل نیز خاطرنشان کرد: ۶۰ درصد قوانین مخل کسب و کار و تسهیل گری سرمایه‌گذاری در استان با پیگیری‌های انجام شده رفع و مانعی در این مسیر وجود ندارد.

حسین پیرمؤذن اضافه کرد: در هر جلسه ۲ قانون مخل کسب و کار مطرح می‌شود که این بار با همکاری تأمین اجتماعی قرار شد به صورت کشوری موضوع عدم رعایت توازن در ترکیب هیأت‌های تجدید نظر حل اختلاف و نفی اصل بی‌طرفی در رسیدگی به پرونده‌ها مورد توجه قرار گیرد.

وی به مشکل ساختاری این امر و بی‌توجهی به منافع سرمایه‌گذاران و کارآفرینان را یادآور شد و بیان کرد: در کنار این امر پایش مستمر بهبود محیط کسب و کار مورد توجه و دقت نظر است و در این باب اقدامات خوبی در استان آغاز شده تا با شناسایی و رفع ۶۲ قانون مخل کسب و کار بتوان زمینه رضایتمندی بیشتر را برای تولیدکنندگان فراهم کرد.

رئیس خانه صنعت و معدن اردبیل در ادامه سخنان خود یادآور شد: وضعیت استان اردبیل در تقویت حوزه صنعت و بهبود فضای کسب و کار مناسب است و با حمایت استاندار اردبیل این شرایط افق روشنی را ترسیم کرده تا ما بتوانیم در سال‌های آینده در مسیر صنعتی شدن استان اردبیل گام‌های جدی‌تری را برداریم.

پیرمؤذن گفت: استان اردبیل جز قطب‌های صنعتی کشور است و با همکاری دستگاه‌های مختلف به ویژه دادگستری توانستیم موانع و مشکلات را برطرف کنیم که این استان در برگزاری منظم جلسات کمیته حمایت قضائی از سرمایه‌گذاران جایگاه ممتازی را دارد.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار