برای ۲۲۰ طرح به ارزش ۲۴ میلیارد تومان وام پرداخت شده است

جاده های غیر استاندارد، بلای جان مردم

قرص‌های لاغری اعتیادآور است

کوهنورد ۲ تابعیتی از مرگ حتمی نجات یافت

موتورسیکلت خارجی قاچاق در مشگین‌شهر از حرکت باز ماند

روستای «پریخان» مشگین‌شهر به عنوان دوستدار کتاب در کشور معرفی شد

ممنوعیت دخالت مدیران در تبلیغات انتخاباتی

مجتمع مس مشگین‌شهر سال آینده وارد مدار تولید می‌شود

شعبه بانک خون بندناف رویان در مشگین‌شهر و پارس‌آباد راه‌اندازی می‌شود

ثبت‌نام نهایی ۴۷۸ نفر داوطلب برای انتخابات مجلس

فعالیت ۳۵۰ نفر در معدن مس مشگین‌شهر

گذشت پای چوبه‌دار در مشگین‌شهر

کد خبر: 59093 | تاریخ انتشار: 10:26:03 - جمعه 20 اکتبر 2023 | بدون نظر | |

حق ناامید کردن مردم را نداریم

 رضا قاسمیان در جلسه شورای اداری استان اردبیل اظهار کرد: ۸۹۴ داوطلب در پیش‌ثبت‌نام انتخابات مجلس مدارک خود را بارگذاری کردند که این میزان ثبت‌نام ۳.۵ برابر دوره گذشته است.

وی تصریح کرد: ۹ درصد این کاندیداها زنان و ۹۱ درصد آقایان هستند که از امروز نیز ثبت نام قطعی کاندیداها آغاز شده و تا سوم آبان ماه ادامه خواهد داشت.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل گفت: ما حتی یک ساعت نیز از برنامه‌های تعریف شده ستاد انتخابات عقب نیستیم و با شکل‌گیری هیأت‌های اجرایی در شهرستان‌ها و بخش‌ها، در قالب هشت نفر معتمد و سه نفر عضو حقوقی سعی داریم تا روند انتخابات را به شایستگی به پیش ببریم.

قاسمیان حضور ۴۹۶ نفر را به عنوان هیأت‌های اجرایی در سطح استان یادآور شد و افزود: با اعتمادی که مردم به اعضای هیأت‌های اجرایی در مسیر برگزاری انتخابات خواهند داشت، در ۱۱ اسفند امسال انتخاباتی با شکوه و مثال‌زدنی را در استان شاهد خواهیم بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: ۵۴۵ داوطلب تأیید نهایی در مرحله پیش‌ثبت‌نام بدون هیچ مشکل خاص و با دریافت کد رهگیری ثبت‌نام خود را انجام خواهند داد و مابقی ۳۴۹ نفر نیز که اعتراض داشتند در روزهای گذشته به اعتراض‌های آنها رسیدگی و کد رهگیری برای اغلب آنها صادر شده است.

قاسمیان اضافه کرد: در این مرحله فقط افرادی که پیش‌ثبت‌نام کرده بودند، حق ثبت نام قطعی را خواهند داشت و امکان تغییر حوزه انتخابیه نیز در این مرحله مهیا است.

وی بیان کرد: بر اساس قانون انتخابات شفافیت مالی و بیان سوابق اجرایی، آموزشی، قضائی و پژوهشی در فرآیند ثبت‌نام اعلام شده و کاندیداها اطلاعات خود را ثبت خواهند کرد.

قاسمیان در ادامه سخنان خود یادآور شد: ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان همزمان با انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۱۱ اسفند برگزار می‌شود که فرآیند ثبت نام و بررسی صلاحیت داوطلبان از ۱۴ آبان ماه آغاز خواهد شد.

وی تصریح کرد: با توجه به حساسیت انتخابات، انتظار می‌رود ایجاد نارضایتی در بین مردم به حداقل رسیده و امیدآفرینی را در جامعه شاهد باشیم.

قاسمیان از مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست تا با تدبیری مناسب جلوی تجمعات اعتراضی احتمالی را در جلوی ادارات و دستگاه‌های مختلف بگیرند و بیش از گذشته مراقب تبلیغات زودهنگام باشند تا شرایط متفاوتی در استان رقم نخورد.

وی گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید به تناسب شأن دولت در عرصه خدمت‌رسانی حاضر بوده و مسائل حفاظتی و تأمین امکانات مورد نظر را مورد توجه قرار دهند.

قاسمیان جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی و بهره‌گیری از امکانات دولتی را در فرآیند انتخابات یادآور شد و افزود: باری کاهش هزینه‌های تبلیغات انتخاباتی، سعی شده تا برای هر شهرستان سیگنالی مشخص تعریف و از طریق صدا و سیما تبلیغات مناسب مورد توجه قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: هفت نماینده فعلی مجلس تا خرداد سال آینده دارای جایگاه قانونی هستند و مدیران دستگاه‌های اجرایی در همراهی و پیگیری آنها برای انجام مطالبات مردمی دچار برخی فضاسازی‌های کاذب شوند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل به موضوع جهاد تبیین و ضرورت امیدآفرینی در جامعه اشاره کرد و گفت: در کنار روشنگری، باید از ظرفیت رسانه‌ها استفاده شده و روزانه از هر دستگاه اجرایی یک خبر امیدآفرین منتشر شود.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار