ختم غائله گرونگیری در گرمی/ مجرم روانه زندان شد

برخورد با متخلفین تخلیه نخاله های ساختمانی در حریم راه های حوزه استحفاظی

اسامی نامزدهای احراز صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد

اجرای طرح برخورد با موتور سواران متخلف در مشگین شهر

اتمام پروژه های ورزشی مشگین‌شهر با برنامه‌ریزی های مدون

آغاز عملیات اجرایی بهسازی و ساماندهی رودخانه بالیقلوی چای اردبیل

فرایند اجرایی چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری آغاز شد

هفدهمین جشنواره بین المللی «حرکت» در مشگین شهر برگزار شد

خط زمینی اردبیل – وان در اردبیل برقرار می‌شود

احداث ۲۵۲ سایت جدید ارتباطی در راستای بهبود شرایط پوشش آنتن‌دهی و اینترنت

اولین رویداد «صدرا »در دانشگاه آزاد اردبیل برگزار شد

مردان مومن بر سر عهدی که با خدا بسته اند صادقانه ایستادند

کد خبر: 59095 | تاریخ انتشار: ۶:۵۵:۲۴ - جمعه ۲۸ مهر ۱۴۰۲ | بدون نظر | |

اختلاف سم مهلک در مسیر توسعه اردبیل است

 سید حامد عاملی بعد از ظهر پنجشنبه در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در اردبیل، اظهار کرد: در قالب جلسات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی بیش از ۶۳ مورد از قوانین مخل کسب و کار شناسایی و برای اصلاح به هیأت مقررات‌زدایی ارسال شده است.

وی تصریح کرد: برخی از این قوانین در خود استان و بر اساس مسئولیت‌های واگذار شده اصلاح و برای تسهیل‌گری در مسیر جذب سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان ابلاغ شده تا ما بتوانیم از ظرفیت به وجود آمده در قالب ستاد تسهیل و یا کمیته حمایت قضائی بهره بگیریم.

استاندار اردبیل تلاش شبانه روزی مدیران دستگاه‌های اجرایی و قضائی استان را برای حل مشکلات و گره‌های سرمایه‌گذاران یادآور شد و گفت: گزارش ملی بهبود فضای کسب و کار که در ۱۰ نماگر و شاخص‌های تعریف شده مورد توجه قرار گرفته باید به صورت دقیق و کارشناسی مورد ارزیابی قرار گیرد تا ما بتوانیم ایرادات و اشکالات احتمالی خود را شناسایی و رفع کنیم.

عاملی افزود: البته در بحث ارزیابی مؤلفه‌هایی نظیر حمل و نقل ریلی و یا واحدهای صنعتی بزرگ مد نظر است که در استان اردبیل چنین زیرساختی را نداریم و قطعاً در کسب امتیاز بهبود فضای کسب و کار با نمره منفی روبه‌رو می‌شویم.

وی ضرورت توسعه زیرساخت‌ها را در استان به عنوان عنصر پیشرفت و تعالی یادآور شد و خاطرنشان کرد: در مسیر جبران عقب‌ماندگی‌های استان باید توجه و تمرکز خود را به تقویت زیرساخت‌های اساسی اختصاص دهیم و تلاش دولت در این زمینه می‌تواند مضاعف و دوچندان باشد.

عاملی ضرورت جذب اعتبارات ملی را در رفع نارسایی‌ها و گرفتاری‌ها یادآور شد و اضافه کرد: با توجه به اینکه ۸۵ درصد اعتبارات به صورت ملی توزیع می‌شود، نیاز جدی است تا در یک همگرایی بین نمایندگان، مدیران و مسئولان دلسوز بتوان به جذب اعتبارات و منابع بیشتر همت کرد.

وی نیاز اساسی استان را به وحدت، همگرایی و انسجام یادآور شد و بیان کرد: اختلاف سم مهلکی در مسیر توسعه استان اردبیل است.

عاملی ضرورت کنار گذاشتن اختلاف سلیقه‌های شخصی، حزبی و سیاسی را یادآور شد و ادامه داد: باید در کنار حمایت از سرمایه‌گذاران، قوانین مخل کسب و کار و بروکراسی زائد از بین رفته و امکان اصلاح بسیاری از امور را نیز فراهم کرد.

وی تصریح کرد: با تشکیل کمیته‌ای در اتاق بازرگانی اردبیل می‌توان علل و عوامل پایین بودن جایگاه استان را در ارزیابی فضای کسب و کار مورد توجه قرار داد تا عمده موانع شناسایی و در مسیر رفع آن گام برداشته شود.

استاندار اردبیل اصلاح فرآیندها را بسیار مهم و اساسی عنوان کرد و گفت: در این زمینه در استان اردبیل فعالیت‌های خوبی آغاز شده و همچنان انتظار می‌رود با اولویت بسیاری از قوانین و مقررات مخل کسب و کار رفع شده و تسهیل‌گری خاصی را شاهد باشیم.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار