ختم غائله گرونگیری در گرمی/ مجرم روانه زندان شد

برخورد با متخلفین تخلیه نخاله های ساختمانی در حریم راه های حوزه استحفاظی

اسامی نامزدهای احراز صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد

اجرای طرح برخورد با موتور سواران متخلف در مشگین شهر

اتمام پروژه های ورزشی مشگین‌شهر با برنامه‌ریزی های مدون

آغاز عملیات اجرایی بهسازی و ساماندهی رودخانه بالیقلوی چای اردبیل

فرایند اجرایی چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری آغاز شد

هفدهمین جشنواره بین المللی «حرکت» در مشگین شهر برگزار شد

خط زمینی اردبیل – وان در اردبیل برقرار می‌شود

احداث ۲۵۲ سایت جدید ارتباطی در راستای بهبود شرایط پوشش آنتن‌دهی و اینترنت

اولین رویداد «صدرا »در دانشگاه آزاد اردبیل برگزار شد

مردان مومن بر سر عهدی که با خدا بسته اند صادقانه ایستادند

کد خبر: 59177 | تاریخ انتشار: ۱۶:۱۲:۱۶ - دوشنبه ۱ آبان ۱۴۰۲ | بدون نظر | |

تکمیل بیمارستان مشگین‌شهر با ۱۶۰ میلیارد تومان فاینانس بانکی

شهرام محمدی اظهار کرد: حجم خدمات دولت در ۲ سال گذشته چندین برابر دولت‌های گذشته است و تلاش بر این است تا در همه حوزه‌ها عمران و آبادانی شهرستان مشگین‌شهر انجام شود.

وی از تأمین زمین برای احداث ۲ هزار و ۶۳۰ واحد مسکن خبر داد و تصریح کرد: این پروژه با پیشرفت ۳۵ درصد در حال اجرا است و امیدواریم در سریع‌ترین زمان و پایان دولت سیزدهم بخش عظیمی از پروژه‌های مسکن آماده افتتاح شود.

فرماندار شهرستان مشگین‌شهر به پیشرفت معدن مس مشگین‌شهر و فرآوری آن تا ۶۵ درصد اشاره کرد و گفت: برای اولین بار قرار است صنایع معدنی در مشگین‌شهر راه‌اندازی شده و تولید ثروت برای منطقه و اهالی را شاهد باشیم.

محمدی از شروع عملیات احداث اتوبان مشگین‌شهر به اهر خبر داد و افزود: ۶ کیلومتر از این مسیر در نقطه آسفالت‌ریزی قرار گرفته و عملیات اجرایی و تکمیلی اتوبان مشگین‌شهر – اهر و مشگین‌شهر – اردبیل در حال انجام است.

وی به احداث پست ۲۳۰ کیلوولت با پیشرفت ۹۰ درصد در مشگین‌شهر اشاره کرد و ادامه داد: ۳۰۰ میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده و در کنار آن قرار است چهار سد معیشتی که پیش از این خلع ید شده بود به مدار احداث و تکمیل بازگردند.

محمدی در مورد اجرای ۱۵۰ کیلومتر کابل خودنگهدار به جای کابل مسی با تخصیص ۱۰۰ میلیارد تومان خبر داد و خاطرنشان کرد: راه ارتباطی مشگین‌شهر به قینرجه که گذر ۱۲ آبگرم در این مسیر است، از بلاتکلیفی خارج شده و با تخصیص ۱۴۰ میلیارد تومان تعریض این مسیر در اولویت جدی قرار گرفته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: عملیات آبرسانی به ۳۸ روستا در قالب جهاد محرومیت‌زدایی شروع شده و با پیشرفت ۹۰ درصد در حال انجام است.

محمدی به توسعه بیمارستان ولیعصر مشگین‌شهر برای ارائه خدمات به ۱۵۰ هزار نفر از جمعیت مشگین‌شهر اشاره کرد و گفت: این بیمارستان به تجهیزات ام. ار. آی. سی. تی. اسکن، ماموگرافی و سایر فناوری‌های نوین مجهز شده و طرح توسعه و تکمیل بیمارستان مشگین‌شهر با تأمین ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبار به صورت فاینانس بانکی شروع شده است.

فرماندار شهرستان مشگین‌شهر احیای هشت واحد صنعتی را در ۲ سال اخیر به همراه ساخت ۵۸۰ واحد مسکن روستایی و اجرای طرح هادی در ۶۷ روستا را از دیگر اقدامات دولت سیزدهم اعلام کرد و افزود: در این ۲ سال ۷۰ کیلومتر روکش آسفالت در جاده‌های اصلی و فرعی انجام شده و گازرسانی به ۱۳ روستا نیز در مرحله نهایی قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: اتوبان مشگین‌شهر – اهر را با پیشرفت ۴۵ درصد در دولت سیزدهم تحویل گرفتیم و این پروژه با ۹۰ درصد پیشرفت مراحل نهایی را سپری می‌کند.

محمدی به حل مشکل مسکن فرهنگیان به تعداد ۷۰۰ واحد بعد از گذشت ۳۰ سال اشاره کرد و ادامه داد: بزرگترین موزه شمال غرب کشور با پیشرفت ۹۵ درصد تا پایان امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: انتقال آب پایدار شهر مشگین از احمدبیگلو با ۷۵۰ میلیارد تومان اعتبار شروع شده تا پایداری منابع آب را در این شهرستان شاهد باشیم.

محمدی از بهسازی مجتمع آبرسانی شهید سلیم زاده و سبلان برای پایداری آب روستاییان خبر داد و تصریح کرد: انتقال میدان میوه و تره‌بار و ترمینال به خارج از شهر در اولویت برنامه‌ریزی شهرداری و شورای شهر است.

وی گفت: ساکنان بخش مرکزی مشگین‌شهر که ۳۰ هزار نفر جمعیت دارد از خدمات مناسبی نسبت به ۲۰ سال گذشته بهره‌مند شدند که امیدواریم این خدمات‌رسانی در دولت سیزدهم ادامه پیدا کند.

فرماندار شهرستان مشگین‌شهر افزود: برخلاف دولت‌های گذشته که بیشتر شعاری عمل کردند، در دولت سیزدهم کار عملیاتی و اجرایی را در میدان شاهد هستیم که نمونه آن بهره‌برداری از سدهای متعدد بوده که در سیل اخیر ثمره و نتیجه آن را به عینه مشاهده کردیم.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار