ختم غائله گرونگیری در گرمی/ مجرم روانه زندان شد

برخورد با متخلفین تخلیه نخاله های ساختمانی در حریم راه های حوزه استحفاظی

اسامی نامزدهای احراز صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد

اجرای طرح برخورد با موتور سواران متخلف در مشگین شهر

اتمام پروژه های ورزشی مشگین‌شهر با برنامه‌ریزی های مدون

آغاز عملیات اجرایی بهسازی و ساماندهی رودخانه بالیقلوی چای اردبیل

فرایند اجرایی چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری آغاز شد

هفدهمین جشنواره بین المللی «حرکت» در مشگین شهر برگزار شد

خط زمینی اردبیل – وان در اردبیل برقرار می‌شود

احداث ۲۵۲ سایت جدید ارتباطی در راستای بهبود شرایط پوشش آنتن‌دهی و اینترنت

اولین رویداد «صدرا »در دانشگاه آزاد اردبیل برگزار شد

مردان مومن بر سر عهدی که با خدا بسته اند صادقانه ایستادند

کد خبر: 60254 | تاریخ انتشار: ۵:۵۱:۴۷ - چهارشنبه ۳ آبان ۱۴۰۲ | بدون نظر | |

اقدامات صرف انتظامی و پلیسی نمی‌تواند بازدارنده جرایم باشد

 سرهنگ نصرتی شامگاه سه‌شنبه در نشست مشترک مسئولان فرماندهی انتظامی و اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل برگزار شد، تفاهم‌نامه همکاری فی‌مابین آموزش و پرورش و فرماندهی انتظامی استان اردبیل به امضا رسید.

وی با اشاره به ظرفیت‌های عظیم آموزش و پرورش، یکی از برنامه‌های مهم فرماندهی انتظامی استان را فرهنگ‌سازی و آگاهی‌بخشی به دانش‌آموزان دانست و اظهار کرد: انجام فعالیت‌های فرهنگی و آگاهی‌بخشی به دانش‌آموزان تأثیر بسیار زیادی بر بازدارندگی آنها از جرایم و آسیب‌های اجتماعی دارد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اردبیل تصریح کرد: تنها با اقدامات انتظامی و پلیسی نمی‌توان جلوی جرایم را گرفت بلکه با توجه به شکل‌گیری شخصیت دانش‌آموزان از دوران تحصیل در مدارس با تربیت صحیح و اسلامی دانش‌آموزان و تبیین موضوع برای والدین می‌توان جلوی بسیاری از مشکلات امنیتی و اجتماعی را گرفت.

نصرتی گفت: فرماندهی انتظامی دارای گستره فعالیت‌های بسیار زیادی در زمینه مقابله با آسیب‌های اجتماعی، کشف جرم، مبارزه با مواد مخدر، پیشگیری از جرم، راهنمایی و رانندگی و… است که می‌توان از ظرفیت کارشناسی این حوزه‌ها برای آگاهی‌بخشی به جامعه هدف آموزش و پرورش استفاده کرد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان اردبیل نیز در این نشست با اشاره به جنگ شناختی و ترکیبی دشمن در مدارس افزود: همکاری آموزش و پرورش و فرماندهی انتظامی استان می‌تواند نویدبخش جامعه ایمن، سالم و قانون‌مدار باشد.

غفور حضوری با اشاره به سابقه همکاری‌های مشترک و اثربخش بین ۲ سازمان خاطرنشان کرد: دشمن در سال گذشته تمام تلاش خود را برای ایجاد ناامنی و تعطیلی مدارس انجام داد ولی با تدبیر بسیار خوب مسئولان و همکاری خوب نیروی انتظامی، دشمن نتوانست هیچ خللی در امر آموزش و پرورش ایجاد کند.

وی با اشاره به اهمیت فرهنگ‌سازی و آگاهی‌بخشی به دانش‌آموزان و اولیا اضافه کرد: آموزش و پرورش آماده همکاری با نیروی انتظامی استان در راستای آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی است و استفاده از ظرفیت‌های مشترک این ۲ دستگاه در جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی بسیار مؤثر خواهد بود.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان اردبیل با تشکر از زحمات فرماندهی انتظامی استان بیان کرد: دیدگاه آموزش و پرورش تبیین جایگاه واقعی نیروی انتظامی در جامعه و بیان اهمیت حضور و نقش‌آفرینی آن در ارتقای سطح امنیت عمومی، قانونمداری و تحقق حقوق شهروندی جامعه است و برای این مهم برنامه‌ریزی لازم در سطح ادارات آموزش و پرورش استان صورت گرفته است.

همکاری در زمینه اجرای طرح‌های مشترک با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، همکاری و تعامل در زمینه ارائه خدمات مشاوره‌ای، برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی و همکاری مسئولان آموزشگاه‌ها با کارشناسان انتظامی پلیس در برگزاری کلاس‌های آموزشی، آگاه‌سازی‌ها و… از مهمترین موضوعات این تفاهم‌نامه است.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار