خط زمینی اردبیل – وان در اردبیل برقرار می‌شود

احداث ۲۵۲ سایت جدید ارتباطی در راستای بهبود شرایط پوشش آنتن‌دهی و اینترنت

اولین رویداد «صدرا »در دانشگاه آزاد اردبیل برگزار شد

مردان مومن بر سر عهدی که با خدا بسته اند صادقانه ایستادند

تلاش خالصانه رئیسی برآمده از سیره و منش انقلابی بود

یکصدو سی و یکمین شماره دوهفته نامه ایلقار منتشر شد

پل معلق سرعین حضور گردشگران را دو چندان خواهد کرد

نقش آفرینی کانون های مساجد در جبهه فرهنگی بسیار مهم است

دکتر بابک نونهال

دکتر نونهال دادستان مشکین،برای مردم امیدآفرین و برای مجرمان و عناصر مخل نظم و امنیت عمومی رعب آور و وحشت انگیز

لزوم همکاری نهادهای دولتی و بخش خصوصی برای توسعه گردشگری اردبیل

زنی که شوهرسابقش را کشته بود دستگیر شد

دولت سیزدهم کشور را به ریل حکمرانی مردمی تغییر داد

کد خبر: 61719 | تاریخ انتشار: ۱۰:۴۶:۵۹ - دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۳ | بدون نظر | |

هواشناسی اردبیل هشدار سطح نارنجی صادر کرد

، در این اطلاعیه پدیده‌های مورد انتظار تشدید فعالیت موج دوم سامانه بارشی از عصر چهارشنبه (۲۲ فروردین) تا ظهر جمعه (۲۴ فروردین) و نوع مخاطره بارش شدید باران (گاهی به صورت رگبار باران توام با رعدوبرق) و بارش برف در ارتفاعات و برخی از مناطق شهری به ویژه در مناطق جنوبی استان پیش‌بینی شده است.

در این اطلاعیه منطقه اثر تمامی مناطق استان و اثر مخاطره هم آبگرفتگی معابر عمومی و روان آب درون شهری ، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی و لغزندگی جاده‌های مواصلاتی پیش‌بینی شده است.

اداره کل هواشناسی استان اردبیل بر لزوم اجتناب از اتراق و تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها ، انجام تمهیدات لازم در ارگان‌های امدادی و گردشگری ، توصیه به انجام تمهیدات لازم جهت آگاه‌سازی گردشگران در تعطیلات عید سعید فطر و اجتناب از صعود به ارتفاعات تاکید کرده است.

بر اساس نقشه‌های هواشناسی و پیرو هشدار صادره طی امروز (۲۰ فروردین) و امشب شرایط جوی ناپایدار است ، از حوالی ظهر امروز از شدت ناپایداری‌ها کاسته می‌شود اما به دلیل وزش ملایم باد شرقی و نفوذ هوای مرطوب خزری آسمان استان اردبیل ابری و مه‌آلود بوده و هوای نسبتا سرد تا صبح فردا (سه‌شنبه ۲۱ فروردین) ماندگار است.

بر اساس این گزارش ، فردا موقتا با پایداری نسبی شرایط جوی آسمان استان اردبیل صاف تا نیمه‌ابری بوده و دمای هوا نسبت به امروز پنج تا هفت درجه سلسیوس افزایش می‌یابد.

مجدداٌ از اواخر وقت فردا با تشدید فعالیت موج دوم این سامانه بارشی، آسمان استان به تدریج ابری شده و در مناطقی از استان بارش پراکنده آغاز می گردد.

طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۲۲ و ۲۳ فروردین) با تقویت ناپایداری‌های جوی ضمن کاهش نسبی دمای هوا در بیشتر مناطق استان بارش متناوب باران گاهی شدید (توام با رگبار و رعدوبرق) و وزش تندبادهای موقتی (در ارتفاعات و مناطق کوهستانی بارش برف) پیش‌بینی می‌شود و با توجه به نوع بارش در مناطق مستعد استان اردبیل جاری شدن رواناب و رخداد سیلاب دور از انتظار نیست.

اردبیل و شهرستان‌های این استان از شرایط هوایی و اقلیمی متغیری برخوردار هستند و مشاهده جلوه‌هایی از هوای فصول گوناگون در یک دوره زمانی کوتاه از جاذبه‌های طبیعی برای گردشگران علاقه‌مند در این استان است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار