هزارتوی آموزش و پرورش و بیم های پیش رو!

جلسه صیانت از پارک جنگلی برگزار شد

مطالبات اقتصادی مردم باید پیگیری شود/ افزایش قیمت‌ها با بدسلیقه‌گی اعلام شد/۷۵ درصد پیام‌های اغتشاشاتی از غرب بود

یادداشتی در باب مشکلات اخیر معیشتی مردم و پیامدهای آن

وحدت و همدلی در وضعیت کنونی لازم و ضروری است/ باید حرف مردم شنیده شود

فتحی” طولانی مدت و چالش برانگیز

جامپینگ با مدرن ترین سازه شیشه‌ای-فولادی دنیا در مشگین‌شهر کلنگ زنی شد/ طرح گردشگری در ژئو پارک شیروان دره‌سی رونمایی شد

۴۰۰ نفر نیروی مورد نیاز کامیون سازی از مشگین‌شهر تامین می‌شود/ کامیون سازی به دنبال اشتغال پایدار در منطقه است

پرداخت ۲۰۰ هزار میلیارد تومان بهره بانکی در سال ۹۵ / قرارداد با رنو اشتباه استراتژیک است

نباید از رواج تخریب در جامعه خوشحال باشیم و بعنوان یک فرهنگ آن را نهادینه و به نسل های آینده انتقال دهیم

راه مدافعان حرم همچنان تا پیروزی قدس شریف ادامه دارد/ اصل پیروزی جبهه مقاومت تفکری بود که منجر به نتیجه شد

وقف یکباب خانه جهت فعالیت های قرآنی در قره درویش

کد خبر: 19249 | تاریخ انتشار: ۱۳:۲۸:۴۷ - یکشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۶ نظر | |

یحیی حمیدزاده خیاوی:

از ماست که بر ماست!

ایلقار نیوز /یحیی حمید زاده : واقعا هر آدم بصیری دلش بحال این شهر « حسن سؤیوخدی درمانی » میسوزد ، عالیجنابان از زمان شروع موسم انتخابات ، هر کوی و برزن و هر سوراخ سمبه ای را میکاوند و چنان وعده و وعید های پوچ و تو خالی نثار این مردم بیچاره در میکنند که مدینه فاضله از سر و روی آن میبارد . اما وقتی قرعه عقاب سلطان و شبانی بر شانه هر کدام که با آرا احساسات و یا خرید و فروش شده با چندرغاز که شرفشان را چون آب خوردن و از روی ندانم کاری میفروشند و با گرایش تعصبات قومی و فامیلی ، رانت های خورده شده توسط دزدان و غارتگران بیت المال ، و وعده وعیدهای احراز پست های ریاست و دست آخر سالم اخذ شد و خر مرادشان از روی پلی مثل پل هفت تیر کذایی انهدامی «پشت سر» گذشت ، دیگر تا موسم دور بعد ، نه هیچکس را میشناسند و نه مراد دل این مردم بیچاره بسر منزل مقصود نخواهد رسید.یحیی حمیدزاده

بازیهای سیاسی شروع میگردد و هر گل با طراوت تازه بدوران رسیده!؟ انواع و اقسام تزهای سیاسی را در این شهر علم میکنند که آری!ما بودیم و شما خبر نداشتید و اکنون ما هم بازی!عده ای شخصیت ، که حرف سرشان حالی میگردد!؟ جوانانی پاک را که بایستی از هم اکنون زیر بنای شخصیتی آنان در تمامی زمینه های مورد نیاز جامعه بصورت احسن متحوّل و تربیت گردند و جهت « طرحی نو در انداختن » و ادامه حیات در هوایی پاک و سالم ، نیاز اساسی است ، بدنیال خود کشانده و سم مهلک برون رفت از خویشتن و دلدادگی محض بر اغیار را تزریق کردند و میکنند. و بدا بحال آنان که از روی حقد و کینه ورزی ، آخرت خویش را بر سر دنیای دیگران فروختند تا در التذاذهای مالی و نفسانی موقت  گرفتار و سیراب شوند.

-شهرم و مردمش بر خویشتن خویش بپا خواستند و سرنوشتشان را با دست خویش تغییر دادند و گویی در سرابی رمل گونه ، هر قدمی که جلو انداخته اند از سر نامبارک مسئولان نالایق سست عنصر و سهل انگار بجای پیشرفت ، ده ها و صدها فرسنگ پس رفت داشته اند.

هیچ اقدامی در سر فروکش دادن تورم دگم بیکاری جوانان بیکار تحصیل کرده و نکرده انجام ندادند ، صاحب شغل کردند اما فامیل را و کسانی را که بر آنان رای جمع کرده اند و یا اسپانسری را انجام و صدها برابر هزینه اش را از بیت المال بر جیب زده و بر ریش نداشته مردم این دیار از فرسنگها دور خندیدند و میخندند.

خاک سرخ شهرم کجا رفت؟پروژه سد احمد بیگلو از زمان اجرای آن چقدر میگذرد؟پروژه ندیده و نداشته کنسانتره میوه در بیخ گوش شهرم که از برکت وجود عالیجناب چند صد بیکار را با یاد کذایی خود در اشتغال روحی و روانی مشتعل کرده ، در چه مرحله ای قرار دارد؟

سد سبلان تا بحال چه عایدی برای مردم شهرم داشته و دارد؟پروژه تله کابین که فقط زمین خواری و باند بازی را برای عده ای بخصوص بارمغان آورد ، کجاست؟کجاست پل هفت تیر که بیت المال شهرم را با دستان ناپاک منتخبین مردم بی بصیر ، آنچنان بلعید تا ترکید و خود را نیز ویران کرد و هیچکسی نیست تا جوابگوی درد شهرم باشد ، حتی مدعی العموم!

سایت دانشگاه آزاد که با بال و پرهای خاورمیانه ای خود میخواست شهره آفاق و انفس گردد و فرهنگ سرآمد بر پیکره شهرم ببارد در فرهنگی منحط غرق گردیده!پروژه ذوب آهن در کنار جاده اصلی دارد با کارکرد خود اندام جوانان و بیکاران شهرم را در خود ذوب مینماید و عالیجنابان چنان در روز افتتاح آن بشکن زدند که انگار دیگر کمر فقر و بیکاری در این شهر شکست!کلمه نحس « پایلوت » قاموس درد شهرم گردید که از دیدن و شنیدن و نوشتن آن چندشی صد چندان به آدم دست میدهد و فقط اگر کاری انجام گردید ، بدست خود فروختگان و در مسیرها و باغات خاص ، بیت المال آن سرازیر شد.عده ای که میخواستند سرمایه گذار گردند از سر نامبارک بالانشین سرمایه دار گشتند و و بعد ازین بیشتر…….! و…….. و پل معلق که منّتی بر آن نیست که سرمایه گذار بخش خصوصی بداد زبانهای الکن شان رسید ، اکنون عده ای هم که با بازیهای سیاسی که شروع کرده اند و سریال نامبارک آن ادامه دارد و چیزی جز بلای خانمان سوز اختلاف افکنی در آینده را در منطقه عایدی نخواهد داشت در رویای پازل چینی و تقسیم ماترک ارث و میراث ناقابل بجای مانده و چپاول شده ی مقام و منصب در پشت درهای بسته ، در رویای خویش غوطه ور و مترصد فرصت!

-جناب نماینده مجلس! بگوش که مگسان دور شیرینی ، سعی در القای خواسته های درونی خویش در چیدمان ها برای شما هستند!میآیند و میروند ، این مردم برای بازیهای سیاسی بشما رای نداده اند! فریب دغلکاران که سعی در القای جناح بازی و رانت خواری که از راست و چپ در اطرافتان حضور یافته اند و مییابند ، خود شما و موقعیت تان را طعامی دهنگیر احساس مینمایند را ، نخورید! و فقط محض رضای خدا و برای خدا باشید و با تمسک قدرتمند بر حبل متین الهی وظایف تان را انجام دهید که اگر امور چنین شد و لو مقدار آن کم مردم بصیر شهرم از شما قدردان بوده و جواب قدردانی را در حضورهای آتی انشاا… نشان خواهند داد.

جناب نماینده!بگذارید تا بازیهای سیاسی که عمریست پیکره روز به روز نحیف تر و رنجورتر شهر مظلومم را بدرد آورده در این شهر پایان گیرد و فقط و فقط قربته ا… نه برای سیاست که با کیاست و بصیرت و الهام گرفتن از رهنمود های مقام معظم رهبری فرصت را از فرصت طلبان و هنرپیشگان سیاسی بگیرید و بگیریم و فقط برای عمران و پیشرفت آبادانی شهرمان باشیم و توطعه های ندانم کاران سیاسی را از هم بپاشیم.این مردم بشما رای داده اند که در این شهر شایسته سالاری دینی را شاهد باشند و انتظارشان هم از شما جز این نیست.

                                                                                                   یحیی حمیدزاده خیاوی

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۶ ديدگاه مطلب براي " از ماست که بر ماست! " ارسال شده است.

 1. یاس گفت:

  سلام استاد عزیز

  احسنت
  واقعا درد ما جوانها را ذکر کردین سپاسگذارم

 2. ترکی گفت:

  آقای حمیدزاده عزیز سلام . شما اهل شعر و ادبیات هستید از شما بعید است بنویسید « حسن سؤیوخدی درمانی » چونکه « سؤیوخدی » به معنای سرد است می باشد . در حالیکه « سوخدی » درست است و معنی دیگری دارد که البته قابل بیان نیست . انتظار ما از اهل ادب بیش از اینهاست لطفا ترکی را پاس بداریم و ضایع نکیم .

  • حمیدزاده گفت:

   ضمن تشکر. عزیز جان! این مثل فلسفه ای دارد که در این مقال نمیگنجد و اصل آن همان « سؤ یوخدی » که به گفته شما سرد است و یا « سو یؤخدی » بمعنی آب نیست میباشد . محض اصلاع میتوانید تحقیق بفرمائید.ایام مستدام.

 3. دلواپس دلواپس گفت:

  حق مردم با فرهنگ مشکین شهر همین زیاد غمین نباش دوست ما خودمان نمی خواهیم پیشرفت بکنیم پسرفت پسرفت

 4. masod گفت:

  دستتان درد نکند لطفا ادامه دهید. منتظر مقالات بعدی هستیم.

 5. محمدبرم گفت:

  بازهم مثل همیشه انقلابی وار صریح فرموده اید.
  خداراشاکرم شهرمان استاد ودلسوزی چون شما دارد. ای کاش مرهمی باشدبر دلهای خسته ما جوانان و تذکری بر مسئولین عزیز.

  یاعلی

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار