تشکیل زنجیره انسانی در شهریری مشکین شهر

رویداد گردشگری مشگین ۹۷ همگام با تبریز ۲۰۱۸ افتتاح شد

تمامی استان‌های مرزی کشور امنیت سرمایه‌گذاری دارند

تا پایان سال ۹۷ پروژه تلی شابیل افتتاح می‌شود/ باید براساس استعداد شهرستان برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری کرد

عملیات اجرایی پارک آبی پل معلق مشگین شهر آغاز میشود/برگزاری ویژه برنامه عیدانه پل معلق

جناب آقای استاندار با وجود این همه ظرفیت های بکر گردشگری و کشاورزی چرا راه آهن ؟ !

« دو کلمه حرف حساب »

هیچ موقع جلوی سرمایه گذار نمی ایستیم / مشکین شهر پایلوت آبخیزداری می شود

از کویر کرمان تا سر ایران

اگر برجام نداشتیم دقیقا چه داشتیم؟

مسائل قرآنی در بین مسئولان شهرستان کم رنگ شده است

قدمت جام طلایی مکشوفه مشگین‌شهر ۳ هزار سال برآورد شد

کد خبر: 23068 | تاریخ انتشار: ۲۰:۱۸:۳۱ - یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ | ۱۱ نظر | |

به قلم یحیی حمید زاده:

« لبّیکَ یا حسین(ع) »

چه واژه مأنوسی! دلشیفتگان و فدائیان علی الظاهر!؟ از شنیدن نامش تا بینهایت اوج پرواز میکنند. یحیی حمیدزادهبرای آوای غریبانه ی « هل من ناصر ینصرنی » اش دل میسوزانند. بیاد یاران با وفایش ، بیاد برادران و بیاد علی اکبر و علی اصغرش شش ماهه ، اشک از دیده جاری میسازنند. گاه در خلوتشان با زبان بی زبانی نوای « هیهات من الذله » سر میدهند و بر قوم اَشقیا میتازند و با شمشیر آخته بر دشمنان بی دین اَمَوی میتازند و در رویای سِحراَنگیز خود سر از تن جهولان جدا میسازند.

باید از ایشان پرسید ، که حسین(ع) برای چه جنگید و شهید گشت! اصلا برای چه با عزیزترین کسانش پا در عرصه ی برهوت نامردمی ها و بیوفائی های کربلا گذاشت! برای دنیا! برای رفاه طلبی! برای قدرت! یا برای اینکه بهمراه یارانش سر در نیزه ها گردند و حَرَم در اسارت رود!؟

عده ای هم میسرایند!؟ آه! پدر و مادرم بفدایتان ، کاش ، من هم در روز واقعه ، در صحنه کربلایتان بودم و جانم را فدای آرمانخواهی هایتان میکردم و سرم در راه شما ، بر سر نیزه میگشت و حال که نیستم چه کنم . هق هق برایتان گریه سر میدهم و از ظلمی که بر شماها رفت ، خاک بر سرم!؟

حسین(ع)!ثارالله است ، حسین(ع) شهید نماز است ، حسین(ع) شهید امر بمعروف و نهی از منکر است و زینب(س) مظهر عفاف و حجاب و حیا! حسین(ع) بصیرت را برای ولایت آل الله و حفظ حریم اسلام ناب محترم و واجب میشمارد! و زینب(س) رسواگر هر بی حیایی و بی عفتی و بی عصمتی یست.

حسین(ع) و زینب(س) و یاران و قیام کنندگان عاشورا ، همه الگو شمرده میشوند اما در لفظ و نه در عمل. و عده ای خویش را پیروز میدان محرّم میشمارند:

چون طبل بزرگ و سنج کوبنده و پرچم بلند و لباسهای فاخر بدعت در مسجدشان دارند!؟ و چون به نوحه خوان مسجدشان از هر مسجد دیگری مزد بیشتر داده اند ، فخر میورزند!؟

حسین(ع) تعظیم شعائرعقلانی ، توأم با بصیرت ولایی را دوست دارد و نه ریا و تظاهر را. حسین(ع) بر خویش آسیب رساندن را نمیپسندد. حسین(ع) در حال سینه زدن و تفاخر ورزیدن توأم با چشم چرانی و دزد ناموس شدن توسط این چنین افرادی را دوست نمیدارد.

بی حجاب و بد حجاب بر عزای حسین(ع) حاضر شدن دشمنی با حسین(ع) است! مادری که فرزند دخترش با هفتاد قلم آرایش در کنارش ، در ملا عام بگردش در میآورد و بر این قضیه بی تفاوت است ، عصیانگر بر نهضت امام حسین(ع) است! شوهر …….. که دست در دست هم ، زنش را مانند عروسکی کرده و با هفتاد قلم آرایش و با لباس مبتذل و مستهجن ، در خیابان به گردش در میآورد تا دزدان بر او نگاه کرده و بر عموم ، مشاهده اش را ارزانی میدارد ، دشمن حسین(ع) است!

عده ای چادر به کنار انداخته اند و یا لباس متینی که بی ایراد باشد به تاریخ سپرده اند ، کاکل در بیرون با لباسهایی تنگ و با عشوه و اطوار در کوچه و خیابان ، قهقهه کنان راه میروند و بدن در معرض نامحرم میگذارند ، خودشان و والدین شان ، آتش زنندگان خیمه های حسین(ع) و یاران او هستند.

بر حسین(ع) گریه میکنند و گران فروشی میکنند. بر حسین(ع) گریه میکنند و در بی عدالتی غوطه ورند. بر حسین(ع) گریه میکنند و بر مردم به عوض خدمت وعده ی سر خرمن میدهند! بر حسین(ع) گریه میکنند و بر حال بی رمق جوانان بیکار بی تفاوت ، و وقتی تسهیلاتی قرار است داده شود ، خویشان و نزدیکان و اطرافیان در اولویت.

بر حسین گریه میکنند و دجالواره در حیاط منزل مستقر نموده و با سالکان طریق شیطانی شان در سیر سلوک کذایی بسر میبرند. بر حسین گریه میکنند ، اما خودشان و فرزندانشان با فرهنگ حسین(ع) سالیانِ سال فاصله داشته و در بیگانگی محصور و از چرائی قیام امام شهیدان بیخبرند.

این حسین(ع) کیست؟ که در بدعت پرستی بر جامعه ما آشنا و در دین پرستی اصیل از او خبر نداریم! حسین(ع) تشنه شهید شد! یارانش را کشتند!علی اصغر حسین(ع) را حرمله ی بی دین با تیر سه شعبه بخون غلتاند! حّر چکمه بر گردن انداخته توبه کرد و امام او را بخشید و شهید شد و …..همین!؟ و بدعت و بدعت و بدعت.

واقعیت قیام عاشورا زنده نگهداشتن دین اسلام و آنهم اسلام ناب و انقلابی و دشمن ستیز است که امروز در اطراف و اکناف کره زمین بر ضدّ آن عده ای از خدا بیخبر شوریده اند و با کلمه ی تهلیل و تصدیق سر می بُرند و رسالت تیغ عداوت و کینه توزی بر پیکره آن میدوزند و عدّه ای کودک کُش اَرذل ، با در اختیار داشتن و دادن امکانات شیطانی به یاریشان شتافته اند.

آری! اگر در جامعه ای که علی الظاهر اسلحه بدست نیست و سر از بدن جدا نمیسازند ، اما کسانی هستند که با بی عفتی و بی حیایی تمام با پنبه سر از بدن دین اصیل و قیام و نهضت عاشورا جدا میسازند و باز آری! دشمنان با همان مقولات ، در خانه های شیعیانی که نام مبارک حسین(ع) و زینب(س) و یاران با وفایش را یدک میکشند و با کمال وقاحت و بی حیایی خود را بر آن بزرگواران منتسب ساخته اند ، حاضر و هم خود آنان همکار و مجری حضور نامبارک و شیطانیِ حرامزادگانِ ذوات الاعلام هستند و عده ای دانسته و ندانسته خویش را به خواب خرگوشی زده اند و آب به آسیاب دشمنان قسم خورده سرازیر مینمایند که ، این اساسا تیشه به ریشه دین اسلام ناب و نهضت اَباعبدالله الحسین(ع) زدن است.

                                                                                       یحیی حمیدزاده خیاوی

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۱۱ ديدگاه مطلب براي " « لبّیکَ یا حسین(ع) » " ارسال شده است.

 1. نامور گفت:

  با تشکر از نویسنده و سایت ایلقار در جهت اگاهی بخشیدن. واقعا باید تاسف خورد بر حال عده ای که فقط در زندگی میتوان به آنان مردگان متحرک اطلاق کرد. بیشرمان بی حیای کوچه و بازاری که بر صاحبان وجدانهای آگاه فقط خون دل میخورانند وبس.

 2. رجبعلی گفت:

  بهتر است مسئولان فرهنگی شهرمان این نوشته را بخوانند و بحال نداشته و نحیف و ناجور خویش گریه کنند. واسفااااااااا

 3. رحمانی گفت:

  اگر مسئولین فرهنگی کشور دیر بجنبند خسران جبران ناپذیری تحمیل خواهد گردید که دود آن به چشم همه خواهد رفت و بقول معروف خشک و تر را باهم خواهد شوزاند. و این هشداری است به کسانی که مسئولیت شرعی و قانونی از امورات فرهنگی بر عهده گرفته و خویش را بخواب خرگوشی زده اند.

 4. ناغیلچی گفت:

  با سلام .بنده ضمن صحّه گذاشتن بر حقایق مندرج توسط نگارنده یک داستان طنز بزبان تورکی یادم آمد و حیف دیدم که نگویم.
  دئیل لر کین : بیر نفرین دوه سی جان وئریر دی ، اونون یی یه استه دی دوه دن حلّیت آلسین . اُتوروب جان وئره ن دوه نین باشی اوسته ، اونا ده دی : دوه قارداش! منی حالا اِدگینن کی سنی چؤخ اینجیتمی شم ، سنی آج و سوسوز ساخلامیشام ، چؤلده باییر دا سنه تیکان یئدیرتمیشم و سنه ها بئله آغیر یوک لر وئرمی شام .
  دوه جان وئره وئره ، بو یی یه سنین سؤز لرین اِشیدن زامان آهیدلاییب دئیب : هامّی بو لار کین دئدین حالال خوشون اُولسون ، آمّا بیر یئرده سنی حالان اِئتمییه جی یم.
  دوه چی تعجّبله قاییدیب دی یر کین : آی دَوَه قارداش ! منی هاردا حالال ائتمی یه جکسن ، مه یر من نه گوناه صاحیبی یم؟
  دوه قاییدیب آخیر نفسده جاواب اِده ر کن : یادوندادی بیر کَندیده گئدیردیگ! سن منیم اُوساریمی بیر پیشیگین قویروغونا باغلادین ، او سآوای دان سنده ن کئمی یه جی یم. بو سؤزی دوه دئیب و جانی چیخدی.
  خلاصه………. تو خود حدیث مفصّل بخوان ازین مجمر.

 5. مشکینی گفت:

  برادر بسیار ارجمند جناب حمیدزاده، از قلم بسیار شیوا و قشنگتان تشکر میکنم اجرتان با امامن حسین(ع)

 6. زمانپور گفت:

  دست مریزاد مدیریت سایت و نویسنده مقاله . کاش همه میخواندند . اما حیف و صد افسوس……….فقط باید بر این چنین افراد غصّه خورد.

 7. razmi.A گفت:

  بابا تو دیگه کی هستی یحیی!۲۰سال میشه که ندیمت خیلی خوشحالم از قلمی که بدست گرفتی.خوبه ادامه بده دادا حرف دل ما رو میزنی عکستو هم دیدم کمی افتادی غصه ام گرفت.

 8. Aghazadeh گفت:

  من نیز بعنوان یک شهروند قصور مسئولین فرهنگی و والدین را در این امر تایید و مهم میدانم البته خانواده ها بیشتر میتوانند جهت بهبود اوضاع اسف بار فرهنگی در این زمینه ها نقش پر رنگتری داشته باشند. اما چه باید گفت که در جامعه فعلی این معنویت است که دارد رنگ میبازد و یکی از دلایل آن در جامعه فعلی همانا فرزند سالاری و بیخیالی والدین میباشد که هر شلم شوربایی را ببار آورده است.

 9. رویا گفت:

  از این همه بی حرمتی نسبت به مقدسات در جامعه حال حاضر مشکین شهر آدم دلش میگیرد من مقیم تهرانم برای مهمانی چند روزی به خانه عمه ام آمده بودیم باور کنید در بازار شهر به خانمهایی بد حجاب برخوردم که در تهران لنگه اش را نه سراغ دارم و نه دیده ام.
  چکار میکنند این مسئولین فرهنگی و انتظامی مشکین شهر آیا این شهر صاحاب ندارد؟ کسی هم جلو دار این بدبختهای …… نیست.ببخشید اگه ……….

 10. سجاد عظیمی علیا گفت:

  استاد ارجمند جناب آقای حمیدزاده با سلام و عرض ارادت این مقاله را جهت قرار دادن در کانال تلگرامی کپی کردم حلال بفرمایید ممنون.

 11. masod گفت:

  برادر بسیار ارجمند جناب آقای حمیدزاده از لطفتان در مورد اهل بیت پیامبر (ص) تشکر کرده و امیدوارم لطف آنها نیز شامل حالتان در دنیا و آخرت شود.

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار