عملکرد اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان مشکین شهر در دولت تدبیر و امید

ما به دنبال ایجاد محدودیت برای شادی مردم نیستیم+تصاویر

انباشت زباله سلامت مردم را تهدید می‌کند/ عرضه مواد غذایی با وانت باید جمع آوری شود

با حضور معاون عمرانی استاندار اردبیل مشکلات مشگین‌شهر مورد بررسی قرار گرفت

جشنواره ‘بایرام یومورتاسی’ در مجتمع آبدرمانی وله زیر مشگین شهر

اولین پارک تولد کشور در شهرستان مشگین شهر راه اندازی شد

کسب عناوین اولین مقاله برتر در دو کنگره کشوری سوختگی و همایش ملی تحقیقات گیاهان دارویی

« سیاست در یک بام و صد هوا »

اجرای سناریو و رزمایش گروگان‌گیری در مشگین‌شهر/ راه اندازی پارکینگ انتظام در میدان آزادی

تحلیل و بررسی عملکرد و وضعیت انتخاباتی اعضای شورای چهارم / نفر سوم حیدر محمد حسینی

غرس دهها اصله نهال در مشگین شهر وتجلیل از فعالین محیط زیست+تصاویر

انتخاب ۶ شهر برتر گردشگری در کشور برای نوروز۹۶،اردبیل،مشگین شهر،سرعین نماینده های استان اردبیل

کد خبر: 23578 | تاریخ انتشار: ۱۵:۲۳:۱۵ - یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ | بدون نظر | |

ایلقار نیوز:

همایش پیشگیری از سوء رفتار با کودک در مشگین شهر برگزار شد

 همایش پیشگیری از سوء رفتار با کودک  به همت اداره بهزیستی مشکین شهر در تالار پل معلق مشکین شهر با هدفآشناسازی کارشناسان اورژانس اجتماعی و بررسی مصادیق کودک آزاری برگزار شد

 به گزارش خبرنگار مهر، مدیرکل بهزیستی استان اردبیل صبح شنبه در این همایش هدف از برگزاری آن را آشناسازی کارشناسان اورژانس اجتماعی با مصادیق کودک‌آزاری عنوان کرد.

بهزاد ستاری با تأکید به اینکه در برخی مواقع فقر اطلاعات و آگاهی مانع از این می‌شود که مصادیق کودک‌آزاری را بدانیم، اضافه کرد: این همایش فرصتی برای ارائه مصادیق کودک‌آزاری فراهم می‌سازد.

وی افزود: در این همایش کارشناسان اورژانس اجتماعی از استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، کرمانشاه و کردستان حضور یافته‌اند و در عین حال کارشناسان شهرستان‌های اردبیل و مشگین شهر نیز حضور دارند.

به گفته مدیرکل بهزیستی استان در این همایش با حضور اساتید دانشگاهی و رئیس اورژانس اجتماعی کشور آخرین وضعیت کودک‌آزاری در کشور تشریح شده و کارشناسان اطلاعات لازم جهت مداخله و پیشگیری به هنگام را دریافت می‌کنند.

ستاری با تأکید به اینکه در خود استان اردبیل نیز تماس‌های مکرری برای کودک‌آزاری با اورژانس اجتماعی داریم، ادامه داد: لازم است کارشناسان با اطلاع لازم در موضوع کودک‌آزاری مداخله کنند.

بهزاد ستاری عصر امروز در همایش پیشگیری از سوء رفتار با کودک با حضور کارشناسان اورژانس اجتماعی استان‌های شمالغرب کشور در مشگین‌شهر اظهار کرد: در استان اردبیل با راه‌اندازی مرکز اورژانس اجتماعی در سال‌های اخیر به تدریج شاهد کاهش برخی از آسیب‌ها و ریشه‌یابی کنترل این آسیب‌ها بودیم به طوری که به تدریج روند کاهشی را در این حوزه شاهد هستیم هر چند که همسر آزاری و کودک آزاری همچنان آمارش بالاتر است.

وی با بیان اینکه ما از طریق سامانه ۱۲۳ به صورت شبانه‌روزی در خدمت هموطنان هستیم، تصریح کرد: با تکمیل و افتتاح مجموعه بزرگ اورژانس اجتماعی در اردبیل که در حال احداث است، هم سرعت خدمات و هم کیفیت خدمات ارائه شده این مرکز اعم از خدمات مشاوره‌ای، راهنمایی، خدمات حضوری و… در باب کودک آزاری، همسر آزاری و دیگر آسیب‌های اجتماعی که مردم با آن روبه‌رو هستند، توان و سرعت ارائه خدمات بیشتر از گذشته است.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل با بیان اینکه ارتقا و اثربخشی فعالیت‌های اورژانس در سایه انجام فعالیت‌های مستمر آموزش نیروها و ارتقا توانمندی آنهاست، گفت: سالانه بیش از چهار هزار و ۵۰۰ تماس با مرکز اورژانس اجتماعی را در استان اردبیل شاهد هستیم که کارشناسان ما تلاش می‌کنند تا با حضور به موقع بتوانند خدمات مناسب سرپایی و یا تلفنی را ارائه کرده و دغدغه خانواده‌های در معرض آسیب و یا آسیب‌دیده را به حداقل برسانند.

ستاری، تسهیل دسترسی مردم به خدمات اجتماعی و اطلاع‌رسانی دقیق را در شناسایی و کاهش کانون‌های آسیب‌‌آفرین یادآور شد و افزود: سالانه بیش از صدها مورد مداخله در بحران توسط اورژانس اجتماعی استان اردبیل به ثبت می‌رسد.

وی به راه‌اندازی پایگاه‌های خدمات اجتماعی در محلات در کاهش خشونت خانگی و کم کردن آسیب‌های اجتماعی همچون طلاق، اعتیاد،‌ خودکشی، کودکان کار، دختران خیابانی و فراری از منزل اشاره کرد و ادامه داد: ۳۵ پایگاه سیار خدمات اجتماعی را در استان اردبیل انجام می‌دهند که با شناسایی نقاط آسیب‌خیز سعی در کنترل و مهار آنهاست.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل با بیان اینکه کارشناسان و مشاوران ما به صورت معقول و منطقی و با سعه صدر به سؤالات و پرسش‌ها پاسخ می‌دهند تا دغدغه‌ها، مشکلات و آسیب‌ها یکی پس از دیگری برطرف شود، اضافه کرد: پایگاه‌های دایر شده در محلات آسیب‌خیز و حاشیه شهرها در ارتباط با شناسایی آسیب و ارائه خدمات مشاوره‌ای تلاشی جدی‌تر را انجام می‌دهند.

طاهر شریفی در مراسم پیشگیری از سوء رفتار با کودک که در سالن همایش پل معلق مشگین‌شهر برگزار شد، اظهار کرد: تفاوت معنوی با کودک آزاری و سو رفتار با کودک وجود دارد که این موضوع از چند بعد باید مورد توجه قرار گیرد که هرکدام از آنها دارای اهمیت خاصی است.

وی بیان کرد: شناخت کافی باید نسبت به روحیات کودکان داشته باشیم که این دارای اهیمت خاصی است که باید بررسی کنیم ببینیم کجا سوء رفتار داریم با کودکان و این جنبه فرهنگی دارد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل گفت: تفاوت معنوی با کودک‌آزاری و سوء رفتار با کودک وجود دارد.

شریفی تصریح کرد: باید دید که نگاهمان به کودک چیست آیا به فرزندمان با نگاه یک کودک نگاه می‌کنیم یا اینکه جثه وی تاثیری بر شخصیت او ندارد که این رویه‌ها نیازمند اصلاح هست.

وی ادامه داد: نوع رفتار با کودکان از بعد آسیب شناختی دارای اهمیتی خاصی است، به طوری که ارزشی که ما به کودکان بزرگسال می‌گذاریم به خردسالان نمی‌گذاریم و در برخی موارد آنها را وادار به انجام کارهای سخت می‌کنیم که در بحث فرزند داری باید به این نسل نگاه ویژه‌ای داشته باشیم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل اظهار کرد: وابستگی هویتی به کودک پیدا می‌کنیم و یک فرزند در خانه تبدیل می‌شود به یک رییس تا اینجای قضیه شاید مهم نباشد اما مشکل از آنجا آغاز می‌شود که با برخی اقدامات کودک نمی‌توانیم مقابله کنیم و در مقابل هنجار شکنی وی چون وی را رئیس کردیم نمی‌توانیم او را کنترل کنیم که فشار زیاد در این مرحله به کودک موجب افسردگی وی می‌شود.

dsc04719

dsc04721

dsc04732

dsc04743

dsc04755

dsc04760

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار