سینما پل افتتاح شد

عسل سبلان باید جایگاه واقعی خود را پیدا کند

طرح کارورزی اولویت اصلی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی است/ ۲۵درصد اقتصاد کشور را تعاون برعهده دارد

طرح هادی در افق ۱۰ ساله تعریف و بازنگری می‌شود/ ۸ مسکن محرومین در شهرستان در حال احداث است

با شجاعت و صداقت افرادی را که با منافع مردم و شهرستان بازی کنند علنی اعلام خواهم کرد

خبرنگاران گرمی در مشگین‌شهر تجلیل شدند/ فرماندار گرمی از خبرنگاران مشگین‌شهر تجلیل کند

شهرستان گرمی روی ریل توسعه قرار گرفته است

نهنگ عنبر ۲به‌عنوان اولین فیلم درسینمای پل معلق اکران خواهد شد/احداث نخستین اکو پارک طبیعی شمالغرب کشور به مساحت ۱۰ هزار

مجتمع فرهنگی چندمنظوره پل معلق مشگین‌شهر افتتاح می‌شود

سالانه ۱۰۰۰ میلیارد ریال خسارت به بخش کشاورزی مشگین‌شهر وارد می‌شود

واحدهای پذیرنده می‌توانند از نیروهای تحصیل‌کرده در قالب کارورز بهره‌مند شوند

گردان حضرت علی اصغر (ع) محور اصلی رزمندگان شهرستان مشگین‌شهر بود

کد خبر: 25341 | تاریخ انتشار: ۱۳:۱۴:۱۶ - پنج شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

مدیر صندوق کارآفرینی امید اردبیل گفت:

پرداخت ۴۱ میلیارد ریال تسهیلات برای روستاییان

ایلقارنیوز:صندوق کارآفرینی امید اردبیل گفت که این صندوق حمایت از طرح های تولیدی اشتغالزای روستا محور را در اولویت برنامه های خود قرار داده و پارسال هم در این راستا ۴۱ میلیارد ریال به روستاییان تسهیلات پرداخت کرده است.

محمد حسن شاهنده روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا بیان کرد: با پرداخت این میزان تسهیلات و حمایت از طرح های تولیدی برای ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم و هزاران نفر بصورت غیر مستقیم ایجاد اشتغال شده است.
وی با بیان اینکه خدمات صندوق کارآفرینی امید در حوزه اشتغالزایی و حمایت از کارگاههای تولیدی در چندسال اخیر افزایش یافته است، افزود: یکی از اولویت های صندوق استان حمایت از طرحهای اشتغالزایی و تولیدی روستایی است تا فعالیت توسعه کسب و کارها در روستاها بیشتر رونق گیرد.
شاهنده اظهار داشت: با توجه به اینکه اصلی ترین چالش دولت یازدهم از زمان آغاز فعالیت، موضوع اشتغال و حل مشکل بیکاری در کشور بوده است، صندوق کارآفرینی امید به عنوان بزرگترین نهاد حامی کسب و کارهای خرد و کوچک و خانگی تلاش کرده تا با حمایت مالی و پرداخت تسهیلات قرض الحسنه از کسب و کارهای خرد و کوچک بازار محور حمایت و نقش موثری در اشتغال و تولید ناخالص ملی ایفا کند.
وی شناسایی طرحهای اشتغال روستایی را از اهداف و برنامه های صندوق استان عنوان نموده و افزود: یکی از برنامه های اجرایی در حال حاضر صندوق، راه اندازی طرحهای تولیدی مشارکتی و غیرمشارکتی در روستاهاست که با همکاری معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری صورت می گیرد که این طرح برمبنای مشارکت روستائیان و ایجاد تعاونی در روستاهاست که گام بزرگی در جهت تحقق روستای بدون بیکار است.
شاهنده حمایت از طرحهای گردشگری روستایی را از دیگر برنامه های اجرایی صندوق استان عنوان نموده و افزود: با توجه به بررسیهای انجام شده و شناسایی روستاهای هدف گردشگری استان از جمله آلوارس و کزج، طرحهای گردشگری و بوم گردی روستایی، واحدهای تولید محصولات صنایع دستی و تجهیز رستورانهای سنتی با هدف ایجاد اشتغال پایدار و راه اندازی کسب و کارهای روستا محور مورد توجه صندوق کارآفرینی امید بوده و حمایت مالی می شوند
وی حمایت از کشت بادام زمینی در روستای برندق خلخال را نمونه ای از طرح های اجرا شده در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: جلوگیری از مهاجرت روستاییان و اقتصادی کردن روستاهای دارای پتانسیل و برای تحقق شعار هر روستا یک محصول و هر خانه یک کارخانه در مناطق مختلف استان با جدیت دنبال می شود.
بر اساس اعلام مسئولان، صندوق کارآفرینی امید ااردبیل از آغاز دولت تدبیر و امید توانسته برای چهار هزار و ۶۰۰ نفر از جویندگان کار با پرداخت ۵۵۱ میلیارد ریال تسهیلات فرصت شغلی ثابت ایجاد کند.
در این مدت این صندوق برای رفع نیازهای ضروری افراد جامعه و کمک به مزدوجین بیش از ۱۵۸ میلیارد ریال به ۲ هزار و ۹۰۰ نفر پرداخت کرده است.

انتهای پیام/ ایرنا

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار