هزارتوی آموزش و پرورش و بیم های پیش رو!

جلسه صیانت از پارک جنگلی برگزار شد

مطالبات اقتصادی مردم باید پیگیری شود/ افزایش قیمت‌ها با بدسلیقه‌گی اعلام شد/۷۵ درصد پیام‌های اغتشاشاتی از غرب بود

یادداشتی در باب مشکلات اخیر معیشتی مردم و پیامدهای آن

وحدت و همدلی در وضعیت کنونی لازم و ضروری است/ باید حرف مردم شنیده شود

تلگرام و اینستاگرام موقتاً فیلتر شد

فتحی” طولانی مدت و چالش برانگیز

جامپینگ با مدرن ترین سازه شیشه‌ای-فولادی دنیا در مشگین‌شهر کلنگ زنی شد/ طرح گردشگری در ژئو پارک شیروان دره‌سی رونمایی شد

۴۰۰ نفر نیروی مورد نیاز کامیون سازی از مشگین‌شهر تامین می‌شود/ کامیون سازی به دنبال اشتغال پایدار در منطقه است

پرداخت ۲۰۰ هزار میلیارد تومان بهره بانکی در سال ۹۵ / قرارداد با رنو اشتباه استراتژیک است

نباید از رواج تخریب در جامعه خوشحال باشیم و بعنوان یک فرهنگ آن را نهادینه و به نسل های آینده انتقال دهیم

راه مدافعان حرم همچنان تا پیروزی قدس شریف ادامه دارد/ اصل پیروزی جبهه مقاومت تفکری بود که منجر به نتیجه شد

کد خبر: 25341 | تاریخ انتشار: ۱۳:۱۴:۱۶ - پنج شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

مدیر صندوق کارآفرینی امید اردبیل گفت:

پرداخت ۴۱ میلیارد ریال تسهیلات برای روستاییان

ایلقارنیوز:صندوق کارآفرینی امید اردبیل گفت که این صندوق حمایت از طرح های تولیدی اشتغالزای روستا محور را در اولویت برنامه های خود قرار داده و پارسال هم در این راستا ۴۱ میلیارد ریال به روستاییان تسهیلات پرداخت کرده است.

محمد حسن شاهنده روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا بیان کرد: با پرداخت این میزان تسهیلات و حمایت از طرح های تولیدی برای ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم و هزاران نفر بصورت غیر مستقیم ایجاد اشتغال شده است.
وی با بیان اینکه خدمات صندوق کارآفرینی امید در حوزه اشتغالزایی و حمایت از کارگاههای تولیدی در چندسال اخیر افزایش یافته است، افزود: یکی از اولویت های صندوق استان حمایت از طرحهای اشتغالزایی و تولیدی روستایی است تا فعالیت توسعه کسب و کارها در روستاها بیشتر رونق گیرد.
شاهنده اظهار داشت: با توجه به اینکه اصلی ترین چالش دولت یازدهم از زمان آغاز فعالیت، موضوع اشتغال و حل مشکل بیکاری در کشور بوده است، صندوق کارآفرینی امید به عنوان بزرگترین نهاد حامی کسب و کارهای خرد و کوچک و خانگی تلاش کرده تا با حمایت مالی و پرداخت تسهیلات قرض الحسنه از کسب و کارهای خرد و کوچک بازار محور حمایت و نقش موثری در اشتغال و تولید ناخالص ملی ایفا کند.
وی شناسایی طرحهای اشتغال روستایی را از اهداف و برنامه های صندوق استان عنوان نموده و افزود: یکی از برنامه های اجرایی در حال حاضر صندوق، راه اندازی طرحهای تولیدی مشارکتی و غیرمشارکتی در روستاهاست که با همکاری معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری صورت می گیرد که این طرح برمبنای مشارکت روستائیان و ایجاد تعاونی در روستاهاست که گام بزرگی در جهت تحقق روستای بدون بیکار است.
شاهنده حمایت از طرحهای گردشگری روستایی را از دیگر برنامه های اجرایی صندوق استان عنوان نموده و افزود: با توجه به بررسیهای انجام شده و شناسایی روستاهای هدف گردشگری استان از جمله آلوارس و کزج، طرحهای گردشگری و بوم گردی روستایی، واحدهای تولید محصولات صنایع دستی و تجهیز رستورانهای سنتی با هدف ایجاد اشتغال پایدار و راه اندازی کسب و کارهای روستا محور مورد توجه صندوق کارآفرینی امید بوده و حمایت مالی می شوند
وی حمایت از کشت بادام زمینی در روستای برندق خلخال را نمونه ای از طرح های اجرا شده در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: جلوگیری از مهاجرت روستاییان و اقتصادی کردن روستاهای دارای پتانسیل و برای تحقق شعار هر روستا یک محصول و هر خانه یک کارخانه در مناطق مختلف استان با جدیت دنبال می شود.
بر اساس اعلام مسئولان، صندوق کارآفرینی امید ااردبیل از آغاز دولت تدبیر و امید توانسته برای چهار هزار و ۶۰۰ نفر از جویندگان کار با پرداخت ۵۵۱ میلیارد ریال تسهیلات فرصت شغلی ثابت ایجاد کند.
در این مدت این صندوق برای رفع نیازهای ضروری افراد جامعه و کمک به مزدوجین بیش از ۱۵۸ میلیارد ریال به ۲ هزار و ۹۰۰ نفر پرداخت کرده است.

انتهای پیام/ ایرنا

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار