هیچ موقع جلوی سرمایه گذار نمی ایستیم / مشکین شهر پایلوت آبخیزداری می شود

از کویر کرمان تا سر ایران

اگر برجام نداشتیم دقیقا چه داشتیم؟

مسائل قرآنی در بین مسئولان شهرستان کم رنگ شده است

۶ هزار نخ سیگار خارجی قاچاق در مشگین شهر کشف شد

منطقه ویژه اقتصادی نمین فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاری خارجی است/ عملیات کلنگ‌زنی تعطیل

کریم گلدوست بخشدار شهر قصابه شد

هزارتوی آموزش و پرورش و بیم های پیش رو!

جلسه صیانت از پارک جنگلی برگزار شد

مطالبات اقتصادی مردم باید پیگیری شود/ افزایش قیمت‌ها با بدسلیقه‌گی اعلام شد/۷۵ درصد پیام‌های اغتشاشاتی از غرب بود

یادداشتی در باب مشکلات اخیر معیشتی مردم و پیامدهای آن

وحدت و همدلی در وضعیت کنونی لازم و ضروری است/ باید حرف مردم شنیده شود

کد خبر: 25359 | تاریخ انتشار: ۱۲:۳۵:۱۸ - یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

در دیدار مدیران کل کتابخانه‌های عمومی و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل

همکاری برای برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی تاکید شد

مدیران کل کتابخانه‌های عمومی و فرهنگ و ارشاد اسلامی بر همکاری برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی تأکید کردند.

به گزارش ایلقار نیوز ، به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل،در این دیدار، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل با تقدیر از مشارکت این ارگان در جشنواره کتابخوانی رضوی، همکاری دستگاه‌های اجرائی و فرهنگی را موجب برگزاری هرچه باشکوه‌تر برنامه‌ها دانست و اظهار کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی، فرصتی برای ترویج معارف رضوی و نهادینه کردن هرچه بیشتر فرهنگ کتاب و کتابخوانی است.

رباب عزیزخانی برگزاری سلسله برنامه‌های فرهنگی هنری رضوی را مورد اشاره قرار داد و افزود: این برنامه‌ها، موجب معرفی بیشتر ارزش‌های اصیل اسلامی و فرهنگ متعالی اهل بیت عصمت و طهارت(ع) می‌شود.

وی همچنین با تجلیل از مشارکت فعالانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در انجمن کتابخانه‌های عمومی، حمایت‌های صورت گرفته از کتابخانه‌های عمومی را درخور تحسین بیان کرد و مراتب سپاس کتابداران استان را اعلام کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز در این جلسه، با اظهار خرسندی از برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، این طرح ملی را موجب آشنایی جوانان با سبک زندگی ائمه اطهار(ع) و تشویق به کتابخوانی دانسته و برای مشارکت در برگزاری این جشنواره اظهار آمادگی کرد.

سیدناصر اسحاقی برنامه‌های قابل اجرا با محوریت کتاب و جوانان را متنوع و گسترده بیان کرد و افزود: جوانان برای داشتن یک زندگی شایسته، بیش از هر چیز نیازمند مطالعه و کتابخوانی برای ارتقای سطح آگاهی و فرهنگ هستند.

وی ویژه برنامه‌های فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی را یکی از غنی‌ترین برنامه‌های مورد اجرا در بین نهادهای فرهنگی و اجرائی قلمداد کرد و یادآور شد: این برنامه‌ها، موجب رشد و شکوفائی استعدادهای هنری، ادبی، قرآنی و علمی اعضای کتابخانه‌های عمومی شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، انس و مودت مردم ایران با حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) را نماد بارز اتحاد و همبستگی مردم ایران خوانده، کتابخوانی را در نشر و گسترش فرهنگ منور رضوی بسیار تاثیرگذار دانست.

اسحاقی با اشاره به وجود بارگاه حضرت امام زاده صالح (ع)، برادر امام رضا(ع) در شهر اردبیل و ضرورت معرفی بهتر و بیشتر آن حضرت،خواستار اهتمام جدی نهاد کتابخانه های عمومی در این خصوص شد و گفت: در دوره‌های آتی جشنواره می‌توان کتاب‌های مربوط به امامزاده صالح (ع) را در جشنواره کتابخوانی رضوی مطرح کرد.

در این جلسه، طرح جشنواره کتابخوانی رضوی در شورای فرهنگ عمومی استان و شهرستان‌ها و مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در تأمین بخشی از جوایز منتخبان استانی جشنواره مورد تفاهم این دو مدیر کل قرار گرفت.

انتهای پیام/۳۳۵۶/آ

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار