وقف یکباب خانه جهت فعالیت های قرآنی در قره درویش

مراسم بزرگداشت روز جهانی معلولان برگزار شد

همایش هویت اسلامی ایرانی آذربایجان در مشکین شهر برگزار شد

۱۸۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش درآمد داشتیم

افزایش چشمگیر تعداد دانشجویان در دانشکده کشاورزی مشگین شهر

از سال ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۲ به بعد نزدیک به ۱۳۰ نفر نیروی خدماتی جذب شده است

هر گونه استخدام برای نیروگاه مشکین شهر از طریق آزمون خواهدبود

ترامپ یک دیوانه هست؛آمریکا باید به تعهدات خود درباره برجام پایبند باشد؛مرگر ساخت موشک از بندهای توافق بود؟آمریکا قابل اعتماد نیست

آغاز مسابقات جهانی شمشیربازی از ۲۸ آبان/ حضور شمشیرباز اردبیلی در مسابقات جهانی میلان

وضع موجود بازار محصولات باغی قابل قبول نیست

مراسم شبیه‌خوانی حضرت رقیه(س) در پل معلق مشگین‌شهر برگزار شد + تصاویر اختصاصی ایلقارنیوز

اسماعیل شیخ الاسلامی سرپرست جهاد کشاورزی مشگین‌شهر شد

کد خبر: 25359 | تاریخ انتشار: ۱۲:۳۵:۱۸ - یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

در دیدار مدیران کل کتابخانه‌های عمومی و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل

همکاری برای برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی تاکید شد

مدیران کل کتابخانه‌های عمومی و فرهنگ و ارشاد اسلامی بر همکاری برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی تأکید کردند.

به گزارش ایلقار نیوز ، به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل،در این دیدار، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل با تقدیر از مشارکت این ارگان در جشنواره کتابخوانی رضوی، همکاری دستگاه‌های اجرائی و فرهنگی را موجب برگزاری هرچه باشکوه‌تر برنامه‌ها دانست و اظهار کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی، فرصتی برای ترویج معارف رضوی و نهادینه کردن هرچه بیشتر فرهنگ کتاب و کتابخوانی است.

رباب عزیزخانی برگزاری سلسله برنامه‌های فرهنگی هنری رضوی را مورد اشاره قرار داد و افزود: این برنامه‌ها، موجب معرفی بیشتر ارزش‌های اصیل اسلامی و فرهنگ متعالی اهل بیت عصمت و طهارت(ع) می‌شود.

وی همچنین با تجلیل از مشارکت فعالانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در انجمن کتابخانه‌های عمومی، حمایت‌های صورت گرفته از کتابخانه‌های عمومی را درخور تحسین بیان کرد و مراتب سپاس کتابداران استان را اعلام کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز در این جلسه، با اظهار خرسندی از برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، این طرح ملی را موجب آشنایی جوانان با سبک زندگی ائمه اطهار(ع) و تشویق به کتابخوانی دانسته و برای مشارکت در برگزاری این جشنواره اظهار آمادگی کرد.

سیدناصر اسحاقی برنامه‌های قابل اجرا با محوریت کتاب و جوانان را متنوع و گسترده بیان کرد و افزود: جوانان برای داشتن یک زندگی شایسته، بیش از هر چیز نیازمند مطالعه و کتابخوانی برای ارتقای سطح آگاهی و فرهنگ هستند.

وی ویژه برنامه‌های فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی را یکی از غنی‌ترین برنامه‌های مورد اجرا در بین نهادهای فرهنگی و اجرائی قلمداد کرد و یادآور شد: این برنامه‌ها، موجب رشد و شکوفائی استعدادهای هنری، ادبی، قرآنی و علمی اعضای کتابخانه‌های عمومی شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، انس و مودت مردم ایران با حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) را نماد بارز اتحاد و همبستگی مردم ایران خوانده، کتابخوانی را در نشر و گسترش فرهنگ منور رضوی بسیار تاثیرگذار دانست.

اسحاقی با اشاره به وجود بارگاه حضرت امام زاده صالح (ع)، برادر امام رضا(ع) در شهر اردبیل و ضرورت معرفی بهتر و بیشتر آن حضرت،خواستار اهتمام جدی نهاد کتابخانه های عمومی در این خصوص شد و گفت: در دوره‌های آتی جشنواره می‌توان کتاب‌های مربوط به امامزاده صالح (ع) را در جشنواره کتابخوانی رضوی مطرح کرد.

در این جلسه، طرح جشنواره کتابخوانی رضوی در شورای فرهنگ عمومی استان و شهرستان‌ها و مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در تأمین بخشی از جوایز منتخبان استانی جشنواره مورد تفاهم این دو مدیر کل قرار گرفت.

انتهای پیام/۳۳۵۶/آ

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار