وقف یکباب خانه جهت فعالیت های قرآنی در قره درویش

مراسم بزرگداشت روز جهانی معلولان برگزار شد

همایش هویت اسلامی ایرانی آذربایجان در مشکین شهر برگزار شد

۱۸۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش درآمد داشتیم

افزایش چشمگیر تعداد دانشجویان در دانشکده کشاورزی مشگین شهر

از سال ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۲ به بعد نزدیک به ۱۳۰ نفر نیروی خدماتی جذب شده است

هر گونه استخدام برای نیروگاه مشکین شهر از طریق آزمون خواهدبود

ترامپ یک دیوانه هست؛آمریکا باید به تعهدات خود درباره برجام پایبند باشد؛مرگر ساخت موشک از بندهای توافق بود؟آمریکا قابل اعتماد نیست

آغاز مسابقات جهانی شمشیربازی از ۲۸ آبان/ حضور شمشیرباز اردبیلی در مسابقات جهانی میلان

وضع موجود بازار محصولات باغی قابل قبول نیست

مراسم شبیه‌خوانی حضرت رقیه(س) در پل معلق مشگین‌شهر برگزار شد + تصاویر اختصاصی ایلقارنیوز

اسماعیل شیخ الاسلامی سرپرست جهاد کشاورزی مشگین‌شهر شد

کد خبر: 25362 | تاریخ انتشار: ۱۲:۴۸:۰۶ - یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

معاون اداره‌کل آموزش و پرورش اردبیل:

هدایت تحصیلی دانش‌آموزان آگاهانه و آزادانه انجام شود

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: هدایت تحصیلی دانش‌آموزان آگاهانه و آزادانه انجام شده و استعدادها و علایق آنان مدنظر گرفته شود.

به گزارش ایلقار نیوز ، به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل، علی ورودی در جمع اعضای کمیته هدایت تحصیلی استان، از مدیران مدارس دوره متوسطه اول مناطق و نواحی خواست تا در کنار کارنامه پایه نهم متوسطه دوره اول، راهنمای ثبت نام که شامل معرفی مراکز ثبت نام و رشته‌های موجود در آن‌ها می باشد را به دانش آموزان ارائه دهند.

وی با بیان اینکه سعی کنیم دانش آموزان را به رشته‌هایی سوق بدهیم که متناسب با علایق آن‌ها باشد، تصریح کرد: در هرم شغلی افراد ماهر و نیمه ماهر که در هنرستان‌های فنی حرفه ای و کار و دانش تحصیل کرده‌اند نسبت به تکنسین‌ها و مهندسین، فرصت شغلی بسیار زیادی دارند.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل با اشاره به تفاوت دانش آموزان دوره نظری با فنی حرفه ای، تصریح کرد: دانش اموزانی که در هنرستان‌های فنی و حرفه ای و نیز کاردانش تحصیل می‌کنند، مستقیم وارد مهارت آموزی می‌شوند.

ورودی در ادامه به کمبود فضاهای آموزشی در برخی مناطق استان اشاره کرد و گفت: استفاده از بعضی فضاهای معطل در مدارس می توان به این مشکل فائق آمد.

وی ادامه داد: مدیران مدارس مناطق و نواحی در ثبت نام دانش آموزان در رشته‌های مختلف فضا، تجهیزات و نیروهای متخصص خود را در نظر بگیرند.

 معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل همچنین از شرکت ۱۶ هزار و ۴۰ نفر دانش آموز در فرایند هدایت تحصیلی خبر داد و گفت: بیشترین تعداد شرکت کننده از ناحیه یک و کمترین به مناطق لاهرود و شاهرود تعلق می‌گیرد.

وی با بیان اینکه میانگین کشوری  انتخاب رشته‌های نظری در اولویت اول ۷۴ درصد است، خاطر نشان کرد: این درحالی است که استان اردبیل با آمار ۷۹٫۳۷ درصد از میانگین کشوری در انتخاب رشته‌های نظری در اولویت اول پایین است.

انتهای پیام/

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار