سینما پل افتتاح شد

با شجاعت و صداقت افرادی را که با منافع مردم و شهرستان بازی کنند علنی اعلام خواهم کرد

خبرنگاران گرمی در مشگین‌شهر تجلیل شدند/ فرماندار گرمی از خبرنگاران مشگین‌شهر تجلیل کند

واحدهای پذیرنده می‌توانند از نیروهای تحصیل‌کرده در قالب کارورز بهره‌مند شوند

گردان حضرت علی اصغر (ع) محور اصلی رزمندگان شهرستان مشگین‌شهر بود

درآینده نزدیک مشگین شهر برندگردشگری استان اردبیل خواهدبود

همچنان خبری از کودک گمشده مشگین‌شهری نیست

یکی از اولویت‌های اساسی مجموعه گردشگری پل معلق مشگین‌شهر توسعه برنامه‌های فرهنگی و هنری است

تحریم‌های جدید تاثیری در زندگی مردم نخواهد گذاشت

فولاد سبلان و سکوت مسئولان

گزارش تصویری از اجتماع بزرگ صادقیون در مجموعه گردشگری خیاو تا گردولو(پل معلق)

درعزل و نصب‌ها بایدافرادی شایسته درمسئولیت قرارگیرد / مشگین‌شهر با مدیریت خود توانسته رتبه اول را در بحث گردشگری به خود اختصاص دهد

کد خبر: 25362 | تاریخ انتشار: ۱۲:۴۸:۰۶ - یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

معاون اداره‌کل آموزش و پرورش اردبیل:

هدایت تحصیلی دانش‌آموزان آگاهانه و آزادانه انجام شود

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: هدایت تحصیلی دانش‌آموزان آگاهانه و آزادانه انجام شده و استعدادها و علایق آنان مدنظر گرفته شود.

به گزارش ایلقار نیوز ، به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل، علی ورودی در جمع اعضای کمیته هدایت تحصیلی استان، از مدیران مدارس دوره متوسطه اول مناطق و نواحی خواست تا در کنار کارنامه پایه نهم متوسطه دوره اول، راهنمای ثبت نام که شامل معرفی مراکز ثبت نام و رشته‌های موجود در آن‌ها می باشد را به دانش آموزان ارائه دهند.

وی با بیان اینکه سعی کنیم دانش آموزان را به رشته‌هایی سوق بدهیم که متناسب با علایق آن‌ها باشد، تصریح کرد: در هرم شغلی افراد ماهر و نیمه ماهر که در هنرستان‌های فنی حرفه ای و کار و دانش تحصیل کرده‌اند نسبت به تکنسین‌ها و مهندسین، فرصت شغلی بسیار زیادی دارند.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل با اشاره به تفاوت دانش آموزان دوره نظری با فنی حرفه ای، تصریح کرد: دانش اموزانی که در هنرستان‌های فنی و حرفه ای و نیز کاردانش تحصیل می‌کنند، مستقیم وارد مهارت آموزی می‌شوند.

ورودی در ادامه به کمبود فضاهای آموزشی در برخی مناطق استان اشاره کرد و گفت: استفاده از بعضی فضاهای معطل در مدارس می توان به این مشکل فائق آمد.

وی ادامه داد: مدیران مدارس مناطق و نواحی در ثبت نام دانش آموزان در رشته‌های مختلف فضا، تجهیزات و نیروهای متخصص خود را در نظر بگیرند.

 معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل همچنین از شرکت ۱۶ هزار و ۴۰ نفر دانش آموز در فرایند هدایت تحصیلی خبر داد و گفت: بیشترین تعداد شرکت کننده از ناحیه یک و کمترین به مناطق لاهرود و شاهرود تعلق می‌گیرد.

وی با بیان اینکه میانگین کشوری  انتخاب رشته‌های نظری در اولویت اول ۷۴ درصد است، خاطر نشان کرد: این درحالی است که استان اردبیل با آمار ۷۹٫۳۷ درصد از میانگین کشوری در انتخاب رشته‌های نظری در اولویت اول پایین است.

انتهای پیام/

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار