هیچ موقع جلوی سرمایه گذار نمی ایستیم / مشکین شهر پایلوت آبخیزداری می شود

از کویر کرمان تا سر ایران

اگر برجام نداشتیم دقیقا چه داشتیم؟

مسائل قرآنی در بین مسئولان شهرستان کم رنگ شده است

۶ هزار نخ سیگار خارجی قاچاق در مشگین شهر کشف شد

منطقه ویژه اقتصادی نمین فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاری خارجی است/ عملیات کلنگ‌زنی تعطیل

کریم گلدوست بخشدار شهر قصابه شد

هزارتوی آموزش و پرورش و بیم های پیش رو!

جلسه صیانت از پارک جنگلی برگزار شد

مطالبات اقتصادی مردم باید پیگیری شود/ افزایش قیمت‌ها با بدسلیقه‌گی اعلام شد/۷۵ درصد پیام‌های اغتشاشاتی از غرب بود

یادداشتی در باب مشکلات اخیر معیشتی مردم و پیامدهای آن

وحدت و همدلی در وضعیت کنونی لازم و ضروری است/ باید حرف مردم شنیده شود

کد خبر: 25362 | تاریخ انتشار: ۱۲:۴۸:۰۶ - یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

معاون اداره‌کل آموزش و پرورش اردبیل:

هدایت تحصیلی دانش‌آموزان آگاهانه و آزادانه انجام شود

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: هدایت تحصیلی دانش‌آموزان آگاهانه و آزادانه انجام شده و استعدادها و علایق آنان مدنظر گرفته شود.

به گزارش ایلقار نیوز ، به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل، علی ورودی در جمع اعضای کمیته هدایت تحصیلی استان، از مدیران مدارس دوره متوسطه اول مناطق و نواحی خواست تا در کنار کارنامه پایه نهم متوسطه دوره اول، راهنمای ثبت نام که شامل معرفی مراکز ثبت نام و رشته‌های موجود در آن‌ها می باشد را به دانش آموزان ارائه دهند.

وی با بیان اینکه سعی کنیم دانش آموزان را به رشته‌هایی سوق بدهیم که متناسب با علایق آن‌ها باشد، تصریح کرد: در هرم شغلی افراد ماهر و نیمه ماهر که در هنرستان‌های فنی حرفه ای و کار و دانش تحصیل کرده‌اند نسبت به تکنسین‌ها و مهندسین، فرصت شغلی بسیار زیادی دارند.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل با اشاره به تفاوت دانش آموزان دوره نظری با فنی حرفه ای، تصریح کرد: دانش اموزانی که در هنرستان‌های فنی و حرفه ای و نیز کاردانش تحصیل می‌کنند، مستقیم وارد مهارت آموزی می‌شوند.

ورودی در ادامه به کمبود فضاهای آموزشی در برخی مناطق استان اشاره کرد و گفت: استفاده از بعضی فضاهای معطل در مدارس می توان به این مشکل فائق آمد.

وی ادامه داد: مدیران مدارس مناطق و نواحی در ثبت نام دانش آموزان در رشته‌های مختلف فضا، تجهیزات و نیروهای متخصص خود را در نظر بگیرند.

 معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل همچنین از شرکت ۱۶ هزار و ۴۰ نفر دانش آموز در فرایند هدایت تحصیلی خبر داد و گفت: بیشترین تعداد شرکت کننده از ناحیه یک و کمترین به مناطق لاهرود و شاهرود تعلق می‌گیرد.

وی با بیان اینکه میانگین کشوری  انتخاب رشته‌های نظری در اولویت اول ۷۴ درصد است، خاطر نشان کرد: این درحالی است که استان اردبیل با آمار ۷۹٫۳۷ درصد از میانگین کشوری در انتخاب رشته‌های نظری در اولویت اول پایین است.

انتهای پیام/

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار