هیچ موقع جلوی سرمایه گذار نمی ایستیم / مشکین شهر پایلوت آبخیزداری می شود

از کویر کرمان تا سر ایران

خداحافظی ۷.۵ میلیون دانش‌آموز با استرس نتایج آزمون‌ها

اگر برجام نداشتیم دقیقا چه داشتیم؟

مسائل قرآنی در بین مسئولان شهرستان کم رنگ شده است

قدمت جام طلایی مکشوفه مشگین‌شهر ۳ هزار سال برآورد شد

۶ هزار نخ سیگار خارجی قاچاق در مشگین شهر کشف شد

آثار تاریخی مشگین شهر مورد غفلت قرار گرفته است

گرمی مغان در مسیر تبدیل به یکی از قطب های صنعتی استان اردبیل

منطقه ویژه اقتصادی نمین فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاری خارجی است/ عملیات کلنگ‌زنی تعطیل

کریم گلدوست بخشدار شهر قصابه شد

هزارتوی آموزش و پرورش و بیم های پیش رو!

کد خبر: 25531 | تاریخ انتشار: ۱۵:۳۹:۱۹ - شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

رئیس هیئت های ورزش های هوایی استان اردبیل خبر داد؛

اولین مسابقات کشوری پالاگلایدر در رشته مسافت به میزبانی مشگین‌شهر برگزار می‌شود

ایلقار:حامد قلمی رئیس کمیته ورزش های هوایی استان اردبیل در نشست خبری با فعالان رسانه مشگین‌شهر گفت: در تیر ماه سال جاری یک دوره مسابقات کشوری پالاگلایدر به میزبانی شهرستان مشگین‌شهر و با حضور بیش از ۲۰۰ نفر از خلبانان شرکت کننده در مسابقات و پرواز آزاد برگزار می‌شود و در اجرای این مسابقه بالغ بر ۴۰ نفر از عوامل اجرایی نیز دخیل خواهد بود.

وی افزود: این مسابقات به همت کمیته ورزش‌های هوایی استان اردبیل و به میزبانی شهرستان مشگین‌شهر از روز چهارشنبه ۱۴ تیر ماه رأس ساعت ۹ صبح با برگزاری مراسم افتتاحیه در پارک ولایت شهرستان آغاز و تا ۱۶ تیرماه رأس ساعت ۱۸ روز جمعه با برگزاری مراسم اختتامیه در محل تالار اندیشه شهرستان پایان می‌یابد.

وی تصریح کرد: استان خراسان، مازندران، گلستان، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، خوزستان، اصفحان، تهران، البرز و زنجان از جمله استان‌های هستند که برای شرکت در این مسابقه اعلام آمادگی کرده‌اند.

رئیس کمیته ورزش های هوایی استان اردبیل با اشاره به اهمیت این مسابقات گفت: این مسابقات در نقاط محدودی در سطح کشور برگزار می‌شود لذا شهرستان مشگین‌شهر به لحاظ موقعیت جغرافیایی جزء ۵ منطقه اول کشور است.

وی در خصوص دلایل برگزاری این مسابقات در مشگین‌شهر گفت: بحث گردشگری و توریسم ورزشی از جمله مهمترین دلایل برگزاری این مسابقه در این شهرستان است چرا که با برگزاری این مسابقه علاوه بر ۲۰۰ نفر شرکت کننده خانواده‌های زیادی برای بازدید و همراهی شرکت کنندگان وارد این شهرستان خواهند شد و با مشاهده مناظر زیبا و امکانات این شهرستان زمینه معرفی این شهرستان نیز فراهم خواهد شد.

 د: برگزاری این مسابقه در شهرستان مشگین‌شهر آزمونی برای استان اردبیل و زمینه‌ای برای حضور اردوهای تیم ملی در این منطقه است و با برگزاری مسابقات مختلف این شهرستان به یکی از سایت‌های مهم پرواز در کشور تبدیل می‌شود.

قلمی افزود: با توجه به اینکه برای اولین باردر بازی‌های آسیایی مسابقه پالاگلایدر به عنوان یکی از ورزش های رسمی لحاظ شده است لذا برگزاری این مسابقه به منظور استعدادیابی وآماده سازی برای تیم ملی موثر خواهد بود.

وی گفت: در سال جاری طرح مجموعه ورزشی و توریستی در حال تکمیل است که تا یک ماه آینده این طرح تکمیل و در سال جاری کلنگ زنی نیز خواهد شد تا از سال آینده به صورت رسمی عملیاتی شود.

وی افزود: با توجه به پتانسیل‌های طبیعی شهرستان مشگین‌شهر زمینه توسعه ورزش‌های هوایی در این شهرستان وجود دارد به طوری که در این شهرستان بالغ بر ۱۰ مورد سایت پرواز شناسایی شده که در نوع خود بی نظیر است لذا در اردوهای آموزشی و … خلبانان می‌توانند از سایت های مختلف پرواز را تجربه کنند.

وی تاکید کرد: برای برگزاری اردوهای ورزشی در شهرستان مشگین‌شهر از نقاط مختلف کشور درخواست شده که بعد از برگزاری این مسابقات در این شهرستان اردو خواهند زد.

وی در پایان گفت: ورزش‌های هوایی با کمترین سرمایه گذاری بیشتری بازده را برای توسعه منطقه دارد.

انتهای پیام/سفیرمشکن

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار