موزه جدید باستان‌شناسی مشگین‌شهر احداث می‌شود

کشف ۵۹ کیلو تریاک در عملیات مشترک پلیس اردبیل و اصفهان

درآمد ثابت انجمن بیش از ۵ برابر شده است/ در یک ماه گذشته ۱۰ نفر به همت انجمن آزاد شده است+تصاویر

همایش بزرگ “صادقیون” با محوریت یادواره شهدای مشگین‌شهر در پل معلق برگزار می‌شود

راه‌اندازی طولانی‌ترین پل معلق خاورمیانه در مشگین‌شهر پویایی اقتصاد منطقه را به‌دنبال داشت

روند کارهای مجتمع فولاد سبلان  مثبت ارزیابی می شود/ عده ای به جای حمایت دنبال رانت گرفتن از سرمایه گذار هستند

اردبیل ، چالش های پیش روی و فرصت های توسعه پایدار

وقتی من حق برداشت ندارم  چگونه کارخانه را احداث کنم چه تضمینی وجود دارد که فردا نگذارند از معدن برداشت کنم

اینجا سرزمین شهید بنی هاشم است

برند گردشگری پل معلق مشگین‌شهر در فضای مجازی تبلیغ شود

مشگین‌شهر میزبان برگزاری مسابقات فوتبال لیگ دسته ۳ خواهد بود

اولین مسابقات کشوری پالاگلایدر در رشته مسافت به میزبانی مشگین‌شهر برگزار می‌شود

کد خبر: 25633 | تاریخ انتشار: ۱۲:۵۹:۳۲ - شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

رئیس کارگروه صنعت کمیسیون صنایع مجلس:

دولت اجرایی شدن برنامه ششم توسعه را ابلاغ کند

رئیس کارگروه صنعت کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی از اولویت‌های برنامه ششم توسعه خواستار ابلاغ اجرایی شدن این برنامه توسط دولت شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، ولی ملکی شامگاه پنجشنبه در همایش روز صنعت و معدن یزد با بیان اینکه برنامه ششم توسعه یکی از برنامه‌هایی بود که بیشترین وقت مجلس را به خود اختصاص داد اظهار داشت: دولت نسبت به ابلاغ اجرایی شدن برنامه ششم توسعه اقدام کند.

وی با اشاره به اینکه در این برنامه مشوق‌هایی وجود دارد که در راستای توسعه اقتصادی کشور بسیار موثر است خاطرنشان کرد: هدف این برنامه این است که ما در هر سال به رشد اقتصادی هشت درصدی برسیم.

رئیس کارگروه صنعت کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: رهبر معظم انقلاب در اقتصاد مقاومتی خیلی صریح عنوان را بیان کردند و دو موضوع تولید و اشتغال را به صورت ویژه مورد توجه قرار دادند.

ملکی با تاکید بر اینکه ما باید با کشورهای مختلف قراردادهای دو جانبه و چند جانبه داشته باشیم تا در اقتصاد پایدار باشیم، تصریح کرد: امروزه دوره دوران تعامل است، ما نمی‌توانیم دور خود حصار بکشیم و به پیشرفت دست پیدا کنیم بلکه باید به وسیله تعامل با دنیا به این مهم دست پیدا کنیم.

وی به قرارداد توتال اشاره کرد و با گلایه از انتقادهایی که به این قرارداد صورت گرفته تصریح کرد: زمانی که با توتال قرارداد بستیم چین و فرانسه را درگیر کردیم و به واسطه منافع خودشان هم که شده این کشورها ناگریز هستند که از ما حمایت کنند.

وی با اشاره به معدن محور بودن استان یزد افزود: قانون در برنامه ششم توسعه حمایت به منظور توسعه ظرفیت‌های معدنی را در دستور کار دولت قرار داده است.

رئیس کارگروه صنعت کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قطعا بیش از همه مسئولان نظر و دید رهبر معظم انقلاب به رفع مشکلات کشور است و هیچ تردیدی وجود ندارد که برطرف کردن این مشکلات تنها به وسیله اقتصاد مقاومتی محقق می‌شود.

ملکی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی به معنای درون‌گرایی و برون‌نگری است، خاطرنشان کرد: با کمال تاسف نظریه‌پردازی در کشور ما زیاد است و هر کسی خود را در همه زمینه‌ها صاحب نظر می‌داند و اظهار نظر می‌کند در حالی که در کشورهای پیشرفته دنیا چنین چیزی وجود ندارد.

وی برندسازی را یکی دیگر از اهداف برنامه ششم توسعه کشور دانست و افزود: لازم است که صنعت‌گران و تولیدکنندگان به برندسازی توجه ویژه‌ای داشته باشند و به این وسیله زمینه توسعه هر چه بیشتر اقتصاد کشور را فراهم کنند.

رئیس کارگروه صنعت کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: برندسازی یک اصل است و اگر به آن توجه نکنیم نمی‌توانیم به اهدافی که در برنامه ششم توسعه برای پیشرفت کشور در نظر گرفته شده دست پیدا کنیم.

ملکی ادامه داد: یزد باید برای خودش چند برند اصلی داشته باشد و این برندها در پلکان‌های اول نردبام تجارت قرار بگیرد چرا که تنها به این وسیله صنایع یزد به عنوان صنایع ماندگاری می‌توانند حرف اول را بزنند.

انتهام/تسنیم

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار