شفافیت و مدیریت خیرجو شهردار مشگین شهر ؛شورای محترم خیرجو را از دست ندهید

سینما پل افتتاح شد

مشکین شهر رتبه دوم تولید عسل را دارد + گزارش تصویری جشنواره

عسل سبلان باید جایگاه واقعی خود را پیدا کند

با شجاعت و صداقت افرادی را که با منافع مردم و شهرستان بازی کنند علنی اعلام خواهم کرد

خبرنگاران گرمی در مشگین‌شهر تجلیل شدند/ فرماندار گرمی از خبرنگاران مشگین‌شهر تجلیل کند

بیش از ۱۰ هتل با درجات مختلف در حال احداث می باشند/دولت دوازدهم در چارچوب خواسته های اکثریت مردم است

واحدهای پذیرنده می‌توانند از نیروهای تحصیل‌کرده در قالب کارورز بهره‌مند شوند

درآینده نزدیک مشگین شهر برندگردشگری استان اردبیل خواهدبود

تردد خودروی لندرور در محور شابیل به سبلان محدود می شود/ دامنه سبلان نباید بکر بودن خود را از دست بدهد

درعزل و نصب‌ها بایدافرادی شایسته درمسئولیت قرارگیرد / مشگین‌شهر با مدیریت خود توانسته رتبه اول را در بحث گردشگری به خود اختصاص دهد

جزییات کامل زندگی قاتل آتنا

کد خبر: 25752 | تاریخ انتشار: ۹:۳۵:۵۸ - پنج شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

فرمانده سپاه مشگین‌شهر:

یادواره شهدای گردان حضرت علی اصغر(ع) با محوریت شهید بنی هاشم برگزار می‌شود

فرمانده سپاه ناحیه مشگین‌شهر گفت: به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت سردار رشید اسلام حاج میر محمود بنی هاشم، یادواره شهدای گردان حضرت علی اصغر (ع) مشگین‌شهر برگزار می‌شود.
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، محمد پورمند در نشست خبری تبیین برگزار این یادواره ضمن تبریک دهه کرامت، اظهار کرد: زندگانی ائمه معصومین (ع) بایستی همواره الگو و سر مشق شیعیان باشد چرا که هر چه داریم از وجود مبارک این بزرگواران است.

وی افزود: شهدای هشت سال جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم با الگو قرار دادن رشادت‌های امام حسین (ع)، برای برقراری امنیت و آرامش مردم، ایثار و از خودگذشتگی نشان دادند.

فرمانده سپاه مشگین‌شهر با اشاره به شاخصه‌های شهدا خاطر نشان کرد: اولین شاخصه‌ای که می‌توان برای شهدا در نظر گرفت امام‌شناسی است که لبیک‌گویی به فرمان بنیانگذار انقلاب اسلامی در خصوص حفظ و حراست از تمامیت ارضی کشور در مقابل هجمه‌های دشمن نشانگر این امر مهم بود.

وی تصریح کرد: دشمن‌شناسی یکی از موضوعات حساس نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و به زمان خاصی تعلق ندارد، همانطور که شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم با بصیرت دینی و سیاسی خود توانستند دشمن نظام اسلامی را بشناسند و در مقابل توطئه‌های آنها بایستند، بایستی ملت بصیر ایران نیز همواره دشمن شناس باشد تا تمامی توطئه‌های پلید استکبار جهانی را خنثی کند.

محمد پورمند افزود: از دیگر شاخصه‌های شهدا بحث زمان‌شناسی است که ملت ایران در زمان جنگ تحمیلی با درک موضوع و حضور همه جانبه در جبهه‌های جنگ به جهانیان نشان داد که در هر زمان ملت ایران از اوج بصیرت برخوردار است و در تقدیم جان خود به اسلام و انقلاب هیچ ابایی ندارد.

فرمانده سپاه مشگین‌شهر با اشاره به رشادت‌های مدافعان حرم تصریح کرد: اگر ملت ایران در قالب مدافعان حرم از ارزش‌های دینی خود حفاظت نمی‌کردند چه بسا این جنگ به داخل مرزهای ایران اسلامی کشیده می‌شد، از این رو هست که شهدای مدافع حرم را شهدای جهان اسلام می‌نامند.

پورمند خاطر نشان کرد: تک تک مسئولین وظیفه دارند که همواره یاد و خاطره شهدا رو در بین مردم زنده کنند و در این بین وظایف اصحاب رسانه از مسئولین خطیر تر است از این رو اصحاب رسانه شهرستان بدلیل ارتباط روزانه با عامه مردم می‌توانند به نحواحسن در این ماموریت ایفای نقش کنند.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری چنین یادواره‌هایی افزود: شهدا با عمل به وظایف خود امنیت و آرامش را برای ملت ایران به ارمغان آورده است و در حال حاضر ما وظیفه داریم با برگزاری یادواره‌های ضمن گرامیداشت یاد و خاطره هشت سال دفاع مقدس، فرهنگ شهادت و ازخودگذشتگی را در بین ملت ایران حفظ کنیم چرا که شیرینی این آرامش درسایه از خودگذشتگی شهدا است.

پورمند در پایان سخنان خود گفت: روز ۱۲ مرداد ماه، یادواره شهدای گردان حضرت علی اصغر (ع) با محوریت سالروز شهادت سردار رشید اسلام حاج میر محمود بنی هاشم در محل گلزار شهدای شهرستان مشگین شهر با حضور همزمان این شهید بزرگوار برگزار خواهد شد.

گفتنی است این شهید والا مقام در عملیات نصر ۷ که در سال ۶۶ در منطقه دوپازای سردشت انجام شد به درجه رفیع شهادت نائل گردید.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار