هیچ موقع جلوی سرمایه گذار نمی ایستیم / مشکین شهر پایلوت آبخیزداری می شود

از کویر کرمان تا سر ایران

کریم گلدوست بخشدار شهر قصابه شد

هزارتوی آموزش و پرورش و بیم های پیش رو!

جلسه صیانت از پارک جنگلی برگزار شد

مطالبات اقتصادی مردم باید پیگیری شود/ افزایش قیمت‌ها با بدسلیقه‌گی اعلام شد/۷۵ درصد پیام‌های اغتشاشاتی از غرب بود

فتحی شهرداری مشکین شهر را فتح کرد

جامپینگ با مدرن ترین سازه شیشه‌ای-فولادی دنیا در مشگین‌شهر کلنگ زنی شد/ طرح گردشگری در ژئو پارک شیروان دره‌سی رونمایی شد

۴۰۰ نفر نیروی مورد نیاز کامیون سازی از مشگین‌شهر تامین می‌شود/ کامیون سازی به دنبال اشتغال پایدار در منطقه است

پرداخت ۲۰۰ هزار میلیارد تومان بهره بانکی در سال ۹۵ / قرارداد با رنو اشتباه استراتژیک است

نباید از رواج تخریب در جامعه خوشحال باشیم و بعنوان یک فرهنگ آن را نهادینه و به نسل های آینده انتقال دهیم

راه مدافعان حرم همچنان تا پیروزی قدس شریف ادامه دارد/ اصل پیروزی جبهه مقاومت تفکری بود که منجر به نتیجه شد

کد خبر: 25752 | تاریخ انتشار: ۹:۳۵:۵۸ - پنج شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

فرمانده سپاه مشگین‌شهر:

یادواره شهدای گردان حضرت علی اصغر(ع) با محوریت شهید بنی هاشم برگزار می‌شود

فرمانده سپاه ناحیه مشگین‌شهر گفت: به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت سردار رشید اسلام حاج میر محمود بنی هاشم، یادواره شهدای گردان حضرت علی اصغر (ع) مشگین‌شهر برگزار می‌شود.
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، محمد پورمند در نشست خبری تبیین برگزار این یادواره ضمن تبریک دهه کرامت، اظهار کرد: زندگانی ائمه معصومین (ع) بایستی همواره الگو و سر مشق شیعیان باشد چرا که هر چه داریم از وجود مبارک این بزرگواران است.

وی افزود: شهدای هشت سال جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم با الگو قرار دادن رشادت‌های امام حسین (ع)، برای برقراری امنیت و آرامش مردم، ایثار و از خودگذشتگی نشان دادند.

فرمانده سپاه مشگین‌شهر با اشاره به شاخصه‌های شهدا خاطر نشان کرد: اولین شاخصه‌ای که می‌توان برای شهدا در نظر گرفت امام‌شناسی است که لبیک‌گویی به فرمان بنیانگذار انقلاب اسلامی در خصوص حفظ و حراست از تمامیت ارضی کشور در مقابل هجمه‌های دشمن نشانگر این امر مهم بود.

وی تصریح کرد: دشمن‌شناسی یکی از موضوعات حساس نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و به زمان خاصی تعلق ندارد، همانطور که شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم با بصیرت دینی و سیاسی خود توانستند دشمن نظام اسلامی را بشناسند و در مقابل توطئه‌های آنها بایستند، بایستی ملت بصیر ایران نیز همواره دشمن شناس باشد تا تمامی توطئه‌های پلید استکبار جهانی را خنثی کند.

محمد پورمند افزود: از دیگر شاخصه‌های شهدا بحث زمان‌شناسی است که ملت ایران در زمان جنگ تحمیلی با درک موضوع و حضور همه جانبه در جبهه‌های جنگ به جهانیان نشان داد که در هر زمان ملت ایران از اوج بصیرت برخوردار است و در تقدیم جان خود به اسلام و انقلاب هیچ ابایی ندارد.

فرمانده سپاه مشگین‌شهر با اشاره به رشادت‌های مدافعان حرم تصریح کرد: اگر ملت ایران در قالب مدافعان حرم از ارزش‌های دینی خود حفاظت نمی‌کردند چه بسا این جنگ به داخل مرزهای ایران اسلامی کشیده می‌شد، از این رو هست که شهدای مدافع حرم را شهدای جهان اسلام می‌نامند.

پورمند خاطر نشان کرد: تک تک مسئولین وظیفه دارند که همواره یاد و خاطره شهدا رو در بین مردم زنده کنند و در این بین وظایف اصحاب رسانه از مسئولین خطیر تر است از این رو اصحاب رسانه شهرستان بدلیل ارتباط روزانه با عامه مردم می‌توانند به نحواحسن در این ماموریت ایفای نقش کنند.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری چنین یادواره‌هایی افزود: شهدا با عمل به وظایف خود امنیت و آرامش را برای ملت ایران به ارمغان آورده است و در حال حاضر ما وظیفه داریم با برگزاری یادواره‌های ضمن گرامیداشت یاد و خاطره هشت سال دفاع مقدس، فرهنگ شهادت و ازخودگذشتگی را در بین ملت ایران حفظ کنیم چرا که شیرینی این آرامش درسایه از خودگذشتگی شهدا است.

پورمند در پایان سخنان خود گفت: روز ۱۲ مرداد ماه، یادواره شهدای گردان حضرت علی اصغر (ع) با محوریت سالروز شهادت سردار رشید اسلام حاج میر محمود بنی هاشم در محل گلزار شهدای شهرستان مشگین شهر با حضور همزمان این شهید بزرگوار برگزار خواهد شد.

گفتنی است این شهید والا مقام در عملیات نصر ۷ که در سال ۶۶ در منطقه دوپازای سردشت انجام شد به درجه رفیع شهادت نائل گردید.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار