« دو کلمه حرف حساب »

هیچ موقع جلوی سرمایه گذار نمی ایستیم / مشکین شهر پایلوت آبخیزداری می شود

از کویر کرمان تا سر ایران

خداحافظی ۷.۵ میلیون دانش‌آموز با استرس نتایج آزمون‌ها

اگر برجام نداشتیم دقیقا چه داشتیم؟

مسائل قرآنی در بین مسئولان شهرستان کم رنگ شده است

قدمت جام طلایی مکشوفه مشگین‌شهر ۳ هزار سال برآورد شد

۶ هزار نخ سیگار خارجی قاچاق در مشگین شهر کشف شد

آثار تاریخی مشگین شهر مورد غفلت قرار گرفته است

گرمی مغان در مسیر تبدیل به یکی از قطب های صنعتی استان اردبیل

منطقه ویژه اقتصادی نمین فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاری خارجی است/ عملیات کلنگ‌زنی تعطیل

کریم گلدوست بخشدار شهر قصابه شد

کد خبر: 26629 | تاریخ انتشار: ۸:۱۵:۳۷ - یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

فتحی” طولانی مدت و چالش برانگیز

دکتر علی فتحی   در شرایطی کلید دفتر شهردار مشکین شهر را دریافت کردند که پنج ماه از شروع بکار دوره پنجم شوراها میگذرد . روند این پروسه  فرضیه هایی را در اذهان متبادر میکند :

۱- ⭕️ انتخاب شهردار با چهار رای از هفت رای نشان از پایگاه ضعیف وی در شورا دارد

۲-⭕️   علاوه بر سستی بنیه های این گزینش از نظر کمی ، تعامل نه چندان مناسب تنی چند از اقلیت شورا در اولین جلسه دریافت برنامه های کاندیداهای شهرداران با شهردار فعلی ، و همچنین امضای اما و اگر دار صورتجلسه رای گیری از طرف اقلیت، آینده ی تنش زایی را بین این طیف و شهردار منتخب محتمل کرده و احتمال “همکاری همدلانه ” ایشان با شهردار را کاهش میدهد .

۳- ⭕️طولانی مدت شدن تایید این انتخاب از طرف فرمانداری که به نوعی و عرفا! نیز میبایست گوشه چشمی هم به تاییدات نماینده داشته باشد خود نشانگر مزه نه چندان خوشایند این انتخاب در دهان ایشان است .

حال این فرضیه ها آینده خوشی را ترسیم نمیکنند لذا با در نظر گرفتن آنها و نیز توجه به اینکه مشکلات مدیریتی تلنبار شده این شهر همکاری همه جانبه شورا و شهردار و سایر نهادهای مربوطه را می طلبد راه فتح این قلعه ها برای جناب ” فتحی ” بسی دشوار و صعب مینماید

لذا بعنوان شهروندی که هموار آشفتگی و نابسامانی  این شهر جزو دغدغه ها و نگرانی هایش بوده و عمریست عشق به سامان و زیبایی این بهشت گرد گرفته و متروکه!! را در دل میپروراند توصیه هایی چند به شهردار محترم  معروض میدارم :

🍀۱-  بزرگوارانه  و با سعه صدر کمال تلاش خود را برای جلب همکاری همه اعضای محترم شورا و بخصوص  فرماندار و نماینده شهر بکار ببندند . در نظر داشته باشند که یکی از دلایل عدم موفقیت شورای دوره چهارم عدم همکاری و عناد ورزی موجود بین آنها از یک طرف و فرماندار و نماینده  وقت مجلس از طرف دیگر بود و بدیهیست که دود این عناد نیز جز بر چشم مردم نرفت و چه زیانهایی که  از این طریق بر شهر وارد نشد .

🍀۲-  از دادن وعده های بدون برنامه و پشتوانه هر چند کوچک خودداری کرده واز تبلیغات و بر بوق و کرنا کردن کارهای انجام نگرفته مطلقا دوری گزیند

🍀۳-  با مردم رو راست بوده و از خبر رسانی های مضحک وظایف عادی شهرداری مثل جاروب کردن یک خیابان ، باز کردن گرفتگی یک پل ،و… و همچنین نصب بنرهای قدردانی بخاطر انجام وظیفه بر دیوار شهرداری  که جز به سخره گرفتن شعور مردم و نشان از فترت شهرداری و عدم وجود برنامه های عمرانی میباشد پرهیز نمایند( اکثریت اخبار کانال شهرداری از این جنس هستند )

🍀۴-شهردار بعنوان کارگزار شورای شهر میباشد همانگونه که چهره سرشناس گروه اقلیت شورا به ایشان تاکید کردند ،انجام برنامه های شورای شهر توسط شهردار از اهم وظایف ایشان است پس لازم است جناب دکتر فتحی اجماعی از لیست “برنامه ” ها و وعده های انتخاباتی اعضای شورای شهر را که از ایده تا مرحله عمل بصورت شفاف و ریز آنالیز شده  و منابع مالی و یا ردیف بودجه شان نیز تعریف شده است  از ریاست محترم شورا طلب کنند. یقینا این کار مزایای فراوانی را بدنبال خواهد داشت .

🍀۵-  حد اقل برنامه های یک سال آینده را به اطلاع مردم رسانده و هر سه ماه میزان برنامه های تحقق یافته را اعلام نمایند .

🍀 ۶- قبل از پرداختن بر ضروریات و انجام تکالیف ابتدایی شهرداری مثل جمع آوری زباله و رفتن و شستن و امثالهم ، لافهای گزاف بر زبان نیاورده و سخن از ایده ها و طرحهای بلند پروازانه نرانند .

🍀۷-  هر سه ماه یکبار با افراد علاقه مند به سامان و زیبایی شهر و همچنین متخصصین امر بلاواسطه تشکیل جلسه داده و نقدها و پیشنهادهای آنان را بشنوند .

 

🍀۸-  شهردار محترم بدانند که سفری سخت و صعب آغاز کرده اند که مرکبی متناسب و سالم میطلبد لذا اولین قدم سفر این است به بررسی مرکب خویش بپردازد یعنی از ساماندهی خود شهرداری شروع کند هر چند این امر زمان و دردسر زیادی  به دنبال خواهد داشت اما مغز هرچند متفکر و غنی و هوشمند باشد وقتیکه بر جسم علیلی سوار شود طبیعیست که قدم از قدم نمیتواند بردارد .

🍀۹-اغلب نابسامانی شهری ریشه های فرهنگی دارند لذا کار بر روی فرهنگ شهروندی بسیار بسیار ضروری مینماید.

🍀۱۰-  راه را بر سرمایه گذاران در حوزه مدیریت شهری هموار کرده و از سخت گیری بر آنها بپرهیزند .

🍀۱۱-   خیاو چایی شاهرگ حیاتی این شهر و از نعمتهای منحصر بفرد شهری است که به تنهایی میتواند ز ابعاد و طرق مختلفی بر کیفیت زندگی مردم این شهر تاثیر گذار باشد لذا بهتر است برای مدیریت ، ساماندهی و توسعه این محل دایره ای مستقل با مجموعه ای از افرادعلاقه مند ، خلاق و متخصص تشکیل شود.

با آرزوی موفقیت برای جناب آقای دکتر فتحی شهردار جدید مشکین شهر

ایلقار نیوز :

@ilgarnews24

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار