هیچ موقع جلوی سرمایه گذار نمی ایستیم / مشکین شهر پایلوت آبخیزداری می شود

از کویر کرمان تا سر ایران

اگر برجام نداشتیم دقیقا چه داشتیم؟

مسائل قرآنی در بین مسئولان شهرستان کم رنگ شده است

۶ هزار نخ سیگار خارجی قاچاق در مشگین شهر کشف شد

منطقه ویژه اقتصادی نمین فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاری خارجی است/ عملیات کلنگ‌زنی تعطیل

کریم گلدوست بخشدار شهر قصابه شد

هزارتوی آموزش و پرورش و بیم های پیش رو!

جلسه صیانت از پارک جنگلی برگزار شد

مطالبات اقتصادی مردم باید پیگیری شود/ افزایش قیمت‌ها با بدسلیقه‌گی اعلام شد/۷۵ درصد پیام‌های اغتشاشاتی از غرب بود

یادداشتی در باب مشکلات اخیر معیشتی مردم و پیامدهای آن

تلگرام و اینستاگرام موقتاً فیلتر شد

کد خبر: 26634 | تاریخ انتشار: ۱۴:۱۵:۲۱ - دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

فرماندار مشگین‌شهر در نشست خبری:

وحدت و همدلی در وضعیت کنونی لازم و ضروری است/ باید حرف مردم شنیده شود

 

فرماندار مشگین‌شهر گفت: در مقطع کنونی وضعیت کشور در حالت ایده‌عال و نرمال قرار نگرفته است لذا در این وضعیت همدلی و همراهی و وحدت بین مردم، مسئولین و اصحاب رسانه لازم و ضروری است.

میرعلی رحیمی زاد فرماندار مشگین‌شهر در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان با اشاره به وضعیت کشور گفت: در مقطع کنونی وضعیت کشور در حالت ایده‌عال و نرمال قرار نگرفته است لذا در این وضعیت نیاز به همدلی و همراهی و وحدت بین مردم، مسئولین و اصحاب رسانه است که این وحدت به دست اصحاب قلم و رسانه محقق می‌شود.

وی با اشاره به وضعیت شهرستان گفت: شهرستان مشگین‌شهر در حوزه سیاسی و فرهنگی متفاوت از سایر شهرستان‌های استان است لذا اصحاب رسانه نیز باید خصوصیات  ویژه‌ای داشته باشند.

وی تاکید کرد: نظام اسلامی با رأی حداکثری مردم روی کار آمده  و اکنون وارد چهلمین سال خود شده است که در این خصوص برخی افراد نظام را با جان و دل می‌پذیرند و در مقابل تعداد محدودی نیز اعتقادی به این نظام ندارند و با دشمن همراه شده و همواره در صدد براندازی نظام هستند که در این خصوص لازم به ذکر است که این نظام به سادگی به دست نیامده و خون‌ها ریخته شده تا این نظام تا امروز حفظ شود لذا هرگز اجازه براندازی نظام اسلامی به دشمن نخواهیم داد.

رحیمی زاد در خصوص جریانات اخیر کشور گفت: باید حرف مردم شنیده شود اما برخی افرادسودجو از این فرصت استفاده کرده و کشور را دچار چالش می‌کنند و غیر از تحمیل هزینه بر خود مردم نتیجه‌ای هم نخواهد داشت.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص تجمع مجوزدار برای بیان مشکلات جامعه گفت: در صورتی که نماینده یک جریان و یا مردم درخواست کنند با صدور مجوز لازم در فضایی سربسته و مدیریت شده در قالب پرسش و پاسخ به مشکلات مردم پاسخ داده می‌شود.

فرماندار مشگین‌شهر  با اشاره به عملکرد یکساله خود در این شهرستان گفت: در طول یکسال گذشته کارهای بزرگی انجام گرفته که از جمله آن‌های می‌توان به پایاب سد سبلان اشاره کرد که سال‌ها بلاتکلیف مانده بود اما اخیراً با اعتبار بالغ بر ۲۳۰ میلیارد ریال به پیمانکار واگذار شده و تا دو سال آینده مورد بهره برداری قرار گرفته و هفت هزار هکتار از زمین‌های زراعی تحت پوشش قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: متاسفانه ورودی سدها در این شهرستان کاهش یافته به طوری که سد سبلان از ۱۰۵ میلیون مترمکعب به ۵۵ میلیون و تحت پوشش آن از ۱۴ هزار به ۷ هزار هکتار کاهش یافته است و سد احمدبیگلو از ۲۸ میلیون به ۲۰ میلیون متر مکعب کاهش یافته است اما با وجود این سرمایه‌های میلیاردی راکد به نتیجه رسیده است.

وی در خصوص سد احمدبیگلو افزود: در سال جاری ۸۰۰ میلیارد ریال برای سد احمدبیگلو اختصاص یافته و به سرعت در حال اجراست.

رحیمی‌زاد در خصوص کامیون سازی مشگین‌شهر گفت: فاز اول کارخانه با جذب ۴۰۰ نفر نیروی کار متخصص از اول اردیبهشت ماه شروع می‌کند که در حال حاضر ۸۰ نفر جذب شده و با بسیج امکانات فنی و حرفه ای استان آموزش‌های لازم ارائه می‌شود و تا پایان سال آموزش‌های لازم ارائه می‌شود.

وی در خصوص مجتمع ذوب آهن شهرستان گفت: در سفر معاون وزیر صنعت به این شهرستان و در بازدید از این محل احداث کارخانه اعلام کرد که برای این کارخانه باید ماده اولیه ذخیره شده وجود داشته باشد لذا برای اطمینان از ذخیره معادن در منطقه ۱۳ مورد چاه گمانه‌زنی می‌بایست حفاری شود که ۹ مورد آن انجام شده که ۷ مورد مثبت بوده است.

وی تصریح کرد: کوره‌های این کارخانه سفارش ساخت داده شده و به زودی این مجتمع نیز عملیاتی می‌شود.

فرماندار مشگین‌شهر در خصوص کارخانه فولاد نورد مشگین‌شهر گفت: این پروژه خارج از مجتمع فولاد شهرستان است که سوله‌های احداث شده اما برای راه اندازی آن با کمبود اعتبار مواجه هستند که آن‌هم در قالب تسهیلات پرداخت می‌شود و طرح توجیهی آن تا دو هفته آینده تکمیل می‌شود تا تسهیلات لازم پرداخت شود.

وی افزود: در این کارخانه آهن دست دوم ذوب و به محصول تبدیل می‌شود و در فاز اول این کارخانه ۵۰۰ نفر و در فازهای بعدی تا ۱۵۰۰ نفر به صورت مستقیم مشغول بکار می‌شوند.

این مسئول در خصوص معدن مس شهرستان گفت: بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال در این پروژه هزینه شده و در حال حاضر ۴۰ نفر مشغول بکار هستند و به زودی با نصب دستگاه‌های لازم به بهره برداری می‌رسد.

وی در خصوص نیروگاه زمین گرمایی گفت: توربین‌های مورد نیاز خریداری شده اما به علت وضعیت جوی هنوز نصب نشده که با مساعد شدن وضعیت جوی این نیروگاه نیز وارد مدار می‌شود.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار