منشور سازمان ملل متحد قربانی اهداف شیطانی وخبیث امریکای جنایتکار شده است

مردم با بصیرت کشورمان با رهبری داهیانه رهبر حکیم؛ صف خود را از اغتشاگران جدا کردند

فرمانده بسیج حوزه ثارالله مشگین شهر معرفی شد

زکات جمع آوری شده در هر روستا برای نیازمندان همان روستا هزینه خواهد شد

تحلیل سفر بایدن به عربستان از زبان آیت الله سید حسن عاملی

دشمن با تمام توان و با استفاده از بستر فضای مجازی باورها و ارزشهای دینی و انسانی را نشانه گرفته است

مسئولان دستگاه قضایی با متخلفان صنعت گردشگری که مروج بدحجابی هستند برخورد قاطعانه داشته باشند

«ولی اسماعیلی» گزینه تصدی وزارت کار و رفاه اجتماعی

سرود سلام فرمانده نقشه دشمنان انقلاب اسلامی را نقش بر آب کرد

راه عاشقی در وادی گمنامی

«کلام‌الله صفری» مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اردبیل شد

انتصاب ایرج بیگدلو به عنوان سرپرست فرمانداری مشگین شهر

کد خبر: 353 | تاریخ انتشار: 16:36:24 - پنج‌شنبه 13 شهریور 1393 | بدون نظر | |

مصاحبه با مهندس اکبر آذرمی شهردار مشگین شهر

۹۰ درصد مشکل آسفالت ریزی خیابانها و کوچه ها حل خواهد شد

 

به گزارش ایلقار نیوز به نقل از ساوالان خبر:‌ اکبر آذرمی شهردار مشگین شهر از آن دسته از افرادی است که علم و تجربه را آمیخته و خروجی این دو را در راس امور خود قرار داده است. مهندس آذرمی دارای کارشناسی ارشدعمران با گرایش راه و ترابری از دانشگاه تربیت مدرس تهران می باشد .

وی عضو سازمان نظام مهندسی استان اردبیل(پایه یک نظارت و دارای پراونه محاسبات؛ پروانه ترافیک ) ؛ مدیر عامل و رئیس هئیت مدیره شرکت کاروان ساخت مشگین شهر می باشد.

آذرمی تا کنون مجری ۵۵ پروژه بزرگ به صورت قرار دادی با وزارت های مختلف است که از جمله آنها می توان به نیروگاه زمین گرمایی مشگین شهر است. وی از کارشناسان رسمی دادگستری استان اردبیل بوده و در دانشگاههای مختلف در دروس مربوط به عمران در حال تدرس است. در کارنامه اکبر آذرمی معاونت عمرانی شهرداری  لرستان به مدت ۳ سال نیز مدیر و مشاوره وزات راه و ترابری دیده می شود.

مصاحبه ای با وی صورت گرفته است که مشروح آن در زیر می آید.

شهردار مشگین شهر در ابتدا گفت: شاید ها خیلی ها این انتقاد را به بنده می کنند که ارتباط شما با رسانه ها بسیار کم است، اما در حالی که دلیل این امر ناشی از آن است که شهرداری ارگانی است که به طور مستقیم با مردم و امورات شهر سر و کار دارد و ما به دلیل مشغله زیاد کاری شاید مجال آن را نمی کنیم که بیشتر درخدمت عزیزان باشیم،اما همیشه قدر دان زحمات بزرگواران بوده ایم و خواهیم بود.

بنده آدم تبلیغاتی نیستم

آذرمی ضمن عذرخواهی از مردم به دلیل تاخیر در عملکرد شهرداری گفت: به دلیل کمبود منابع مالی کمی با مشکل رو به رو بودیم که به حول قوه الهی برطرف شد و امید آن است که با قدرت با مشکلات شهردای که از شهرداری پیشین باقیمانده مقابله کنیم.

مهندس آذرمی با اشاره به اینکه بنده آدم تبلیغاتی نیستم به ساوالان خبر گفت: اگر در هر کار خدا را در نظر بگیریم و بر او توکل کنیم موفق خواهیم بود.

اکبر آذرمی گفت: حضور من در این مسئولیت به خواست خودم نبوده و شاید یک حکمت الهی بوده است که من خدمت خود را به این نوع برای مردم انجام دهم.

وی افزود: بنده جانم و مالم را در راه خدمت به مردم می گذارم و امیدوارم از این حکمت الهی که مرا در این جایگاه قرار داده به درستی استفاده کنم و خدمتگذار مردم شریف شهرستان باشم.

شهردار مشگین شهر  با اشاره به اینکه بنده با حدود ۲۲ سال تجربه در حوزه اجرایی درخدمت مردم هستم وتمامی توان خودم را در جهت آبادانی شهرستان بکار خواهم گرفت، تصریح کرد: من هیچ وقت به شغل خودم نگاه سیاسی ندارم و فقط فکرم خدمت به مردم است،من یک فرد اجرایی هستم و تا جایی که توان داشته باشم به مردم مشگین شهر خدمت خواهم کرد.

۹۰ درصد مشکل آسفالت ریزی خیابانها و کوچه ها حل خواهد شد

اکبر آذرمی با اشاره به وضعیت نامناسب شهر گفت: با توجه به اینکه بدهی های گذشته، شهرداری با مشکل کمبود اعتبار مواجه شده است لذا برای جلوگیری از افزایش این بدهی ها تلاش می شود کارها به صورت سازماندهی شده و اصولی در مسیر خود پیش رود.

شهردار مشگین شهر گفت: از اول شهریور ماه عملیات آسفالت‌ریزی معابر شهر آغاز و تا پایان مهر ماه تمام معابر شهر اصلاح می‌شود.

این مسئول در ادامه افزود: با توجه به اینکه آسفالت معابر مشگین شهر به مرور زمان کیفیت خود را از دست داده و در برخی مناطق از بین رفته است و در سال جاری نیز با تلاش های انجام شده برخی از معابر عملیات آسفالت ریزی انجام شده است اما متاسفانه شهرداری در خرید قیر با مشکل مواجه شده بود که خوشبختانه این مشکل نیز تاحدودی برطرف شده و از اول شهریور ماه نیز عملیات آسفالت دیگر معابر شروع می شود.

وی خاطر نشان کرد: مجموعه شهرداری مشگین شهر در سال جاری برای بهبود وضعیت و از بین بردن کمبودها در نقاط مختلف این شهر، تصمیم به آسفالت تمام معابر خاکی و معیوب شهر دارد که با عملیاتی شدن این پروژه انتظار می رود آسفالت تمام معابر حتی کوچه های فرعی این شهر در پایان مهر ماه سال جاری به اتمام برسد.

وی با اعلام یک خبر امیدوار کننده از شروع دوباره فعالیت شهرداری گفت: قول میدهم که ۹۰ درصد مشکل اسفالت ریزی خیابانها و کوچه ها حل خواهد شد.

یک هزار واحد ساخت و ساز غیر مجاز در شهر

وی عمده مشکل شهرداری را عدم وجود وجدان کاری در بین پیمانکاران عنوان کرد و گفت: متاسفانه در برخی پروژه ها مشاهده شده است که میزان کارکرد و هزینه اختلاف وجود دارد که در این خصوص نیز تمام تلاش خود را در راستای اصلاح این روند انجام خواهیم داد تا خدمات بیشتری به شهروندان ارائه شود.

آذرمی اظهار کرد: بازسازی و مقاوم سازی پل های سطح شهر را در سال جاری از اولویت های کاری خود عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه اکثر پل های سطح شهر معیوب هستند از اول سال اقدام به تعمیر این پل ها شده است و در طول این مدت بیش از یک میلیارد ریال جهت بازسازی و مقاوم سازی پل ها هزینه شده است.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه در گذشته بیش از یک هزار واحد ساخت و ساز غیر مجاز در سطح شهر وجود داشته است اما از ورود اینجانب به شهرداری به شدت در تلاش هستیم تا از ساخت و سازهای غیر مجاز جلوگیری شود.

مجهز شدن فضای سبز به سیستم آبیاری قطره‌ای

شهردار مشگین‌شهر گفت: برای آبیاری فضای سبز از سیستم آبیاری قطره‌ای استفاده می‌کنیم.

اکبر آذرمی با بیان اینکه آبیاری فضای سبز در تابستان یکی از اساسی‌ترین و جدی‌ترین مشکلات ما محسوب می‌شود، اظهار کرد: در این راستا تمامی ماشین‌آلات و نیروهای خود را به صورت شبانه‌روزی بسیج کرده‌ایم تا مشکلی در زمینه فضای سبز نداشته باشیم و بتوانیم فضای سبز مطلوبی را برای شهر ایجاد کنیم.

وی از تجهیز قسمتی از بلوارهای سطح شهر به سیستم آبیاری مکانیزه خبر داد و تصریح کرد: در همین راستا و در جهت صرفه‌جویی و استفاده بهینه از امکانات موجود قسمتی از بلوارهای فضای سبز شهر را به سیستم آبیاری قطره‌ای مجهز کرده‌ایم تا از تمامی ابعاد صرفه‌جویی کنیم.

شهردار مشگین‌شهر اظهار امیدواری کرد: به مرور زمان بتوانیم تمامی بلوارهای سطح شهر را به سیستم آبیاری مکانیزه تبدیل کنیم.

راه اندازی ایستگاه دوم آتش نشانی

اکبر آذرمی شهردار مشگین شهر از راه اندازی ایستگاه دوم آتش نشانی این شهر در سال جاری خبر داد و گفت: راه اندازی ایستگاه دوم آتش نشانی بدلیل توسعه شهر از ضروریات مهم می باشد و در نظر داریم در ناحیه شمالی شهر اقدام به احداث ایستگاه دوم نمائیم.

وی با بیان اینکه حیطه فعالیت تنها ایستگاه آتش نشانی و خدمات ایمنی روستاهای همجواررا نیزشامل می شود درصدد برآمدیم تا باتوجه به نیاز شهروندان و روستاهای همجوار و تسریع در حضور به موقع ماموران آتش نشانی مطالعات احداث ایستگاه دوم را شروع و عملیات احداث را ظرف ماه های آینده شروع نمائیم.

ایجاد کمربندی سبز

شهردار مشگین شهر همچنین از احداث کمربندی سبز خبر داد و گفت: احداث و ایجاد کمربندی سبز در مبلمان شهری نقش بسزایی داشته و می تواند باعث نشاط شهروندان از یکسو و جلوگیری از ساخت و سازهای بی رویه و غیرقانونی از سوی دیگر را سبب شود و معضل حاشیه نشینی در این مناطق مرتفع گردد.

 

آذرمی با اشاره به اینکه با احداث این کمربندی که ازحدفاصل بلوار جانبازان تا میدان نماز اجرا خواهد شد، تاکید کرد : احداث این کمرنید باعث افزایش سرانه فضای سبز و جلوگیری از گسترش ناموزون شهر نیز گردد.

وی از احداث کمپینگ گردشگری ، نصب آلاچیق، نصب ست های ورزشی در کمربند سبزشهرداری خبرداد و تصریح کرد : با طراحی و گسترش فضای سبز در کنار سایر امورات عمرانی و رفاهی می توانیم به کاهش آلاینده های صوتی و حفظ محیط زیست اقدام نموده و شور و نشاط شهروندان را با این اقدام فراهم سازیم .

شهردار مشگین شهر خواستار پرداخت بدهی ادارات به شهرداری شد.

اکبر آذرمی تصریح کرد: در حال حاضر یکی از مهمترین دغدغه های شهرداری مشگین شهر تصفیه بدهی ادارات است.

این مسئول با بیان اینکه در بهبود وضعیت شهر لازم است همه دستگاه ها تعامل کنند، اضافه کرد: با این وجود ادارات حتی در پرداخت بدهی خود کوتاهی می کنند.

آذرمی تصریح کرد: اعتبارات عمرانی مشگین شهر محدود بوده و در صورتی که بدهی ادارات پرداخت شود می توان زمینه ای برای اتمام پروژه های نیمه تمام فراهم کرد.

وی تاکید کرد: با مشارکت و همراهی ادارات،نخبگان و جوانان و با تشکیل و فعال نمودن کمیسیون های تخصصی می توان جهت توسعه شهر مشگین شهر اقدامات موثری انجام داد.

شهردار مشگین شهر در ادامه گفت: شهرداری در مدت کوتاه توانسته برای بهره وری بیشتر منابع موجود در آینده اقدامات زیر را جهت رفاه حال همشهریان و کارکنان زحمت کش این اداره انجام دهد.

آذرمی در مورد کارهای فرهنگی نیز گفت:یکی از وظایف شهرداری فرهنگ سازی است اما به دلیل دخالت بیشتر در امور عمرانی بخش فرهنگی نادیده گرفته می شود. البته در شهرهای بزرگ مثل تهران تلاش شهرداری ها در امور فرهنگی بیشتر است، که در شهرهای کوچک بستگی به میزان امکانات دارد.

از سرمایه گذاران حمایت می کنیم

شهردار مشگین شهر درباره زیرساخت‏های شهری نیز اضافه کرد: یک سری اصلاحات در ورودی‏های شهرها داشته‌ایم و برای سال آینده آسفالت ریزی لازم را انجام می‏دهیم تا بتوانیم مشگین شهر را به یک شهر خوب و پاکیزه تبدیل کنیم و از گردشگران و مسافران پذیرایی گرمی داشته باشیم.

اکبر آذرمی با اشاره به تلاش شهرداری برای جذب سرمایه گذار در شهرستان مشگین شهر گفت: از تمامی سرمایه گذارانی که می خواهند در این شهرستان سرمایه گذاری کنند به صورت همه جانبه و ویژه حمایت می کنیم و در حال فراهم سازی زمینه های ورود سرمایه گذار و گردشگر به این شهرستان هستیم.

این مسئول شهرستان مشگین شهر را دارای قابلیت سرمایه گذاری در بخش صنعت توریسم و گردشگری برشمرد و ادامه داد: شهرداری در حال آماده سازی زیرساختها برای تحقق این امر مهم بوده و حتی حاضر به ارائه مکانهایی با ارزانترین قیمت برای احداث هتل و مراکز تفریحی هستیم.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار