اجاره سوئیت در مشکین شهر

ساختار کشور با مشکل تمرکزگرایی روبروست

زندان مشکین شهر دیگر جوابگو نیست

۱۰ کیلوگرم مواد مخدر در مشگین‌شهر کشف و ضبط شد

تعرفه‌های نامتعارف و داد اهالی مشگین‌شهر

۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

کد خبر: 332 | تاریخ انتشار: 18:10:26 - چهارشنبه 12 شهریور 1393 | 1 نظر | |

یادداشت سردبیر :بداخلاقی رسانه ای چرا؟

یادداشت سردبیر :بداخلاقی رسانه ای چرا؟

خطاب قراردادن یک سایت با عناوینی همچون سایت سرقتی به هیچ وجه شایسته و برازنده سایت های خبری نیست

ایلقار نیوز : رشد سریع رسانه ها و سایت های اینترنتی نشان از بلوغ فکری و رشد اجتماعی دارد که با توجه به سلایق و تفکرهای جداگانه اقدام به اطلاع رسانی در جهت ارتقای سطح آگاهی مردم و مخاطبین می نمایند در چندین دهه اخیر رسانه ها در مسایل گوناگون و کنترل افکار عمومی به قدری پیش رفته اند که می توان آن را هدایتگر اصلی جوامع ذکر کرد.

اما انچه در این بین حائز اهمیت است برخی بداخلاقی های رسانه ای موجود است متاسفانه گاهی فرهنگ دروغ و دورغ پردازی و نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی انسان را آزار می دهد به خصوص در میان سایت های محلی با توجه به افکار و فرهنگ حاکم بر منطقه اینگونه بداخلاقی ها موجب از بین رفتن فرهنگ رسانه ای و ارزش های اخلاقی می گردد نمونه از این مورد در روزهای اخیر در سایت های محلی شهرمان شاهد بودیم جدا از اینکه سایت مورد نظر با چه اهداف و دیدگاهی نسبت به انتشار مطلب مورد نظر اقدام نموده است و فارغ از تایید یا رد آن باید توجه داشت در نقطه مقابل رسانه های منتشردهنده آن نیز به نوعی بداخلاقی دچار شدند چرا که خطاب قراردادن یک سایت با عناوینی همچون سایت سرقتی به هیچ وجه شایسته و برازنده سایت های خبری نیست وحتی این تیتر در رسانه های استانی نیز انتشار یافت که به هیچ وجه شایسته فرهنگ مردمان این شهر نیست .

اصولا گردانندگان سایت ها با طرز فکرهای سیاسی و اجتماعی متفاوتی نسبت به انعکاس خبر می پردازند و در این میان پرهیز از بداخلاقی رسانه ای ، احترام به اندیشه و نظرات متفاوت باید سرمنشاء کار خبرنگاران باشد .آنچه باید در اینگونه موارد اصحاب رسانه دقت نظر داشته باشند نقد و انعکاس صحیح و منطقی و وزین می باشد نه تهمت و افترا و تحقیر . فارغ از هرگونه سلیقه سیاسی در بحث اطلاع رسانی نقد منصفانه و پاسخ منطقی تاثیرگذارتر و مقبول تر از تیتر تحقیر آمیز می باشد .

در سالی که به فرموده مقام معظم رهبری به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی مزیّن شده است نباید از واژه فرهنگ غافل بمانیم باید فرهنگ اسلامی را سر لوحه تمامی کارهای خویش قراردهیم و اگر این فرهنگ و تعالیم اسلامی در قشر روشنفکر بخصوص خبرنگاران و اصحاب رسانه نمود پیدا کند می تواند در جامعه نیز تسری پیداکند . نباید فراموش کرد که آنچه در سایت های خبری شهرمان به آن می پردازید به نوعی انعکاس فرهنگ این شهر است پس سایت های خبری تنها مال شما نیست مال این مردم و مال این شهر است .

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


1 ديدگاه مطلب براي " یادداشت سردبیر :بداخلاقی رسانه ای چرا؟ " ارسال شده است.

  1. farshid گفت:

    اقای اسدی چون در این مدت کاری از دستش برنیامد مجور شد از این راه رقبای اصلی رو دور بزند .گور خونده اون سایت سرقتی نیز توسط خود اسدی مدیرت میشود

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار