افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

بلاتکلیفی ۶ ساله استخر مشگین شهر قابل قبول نیست

منشور سازمان ملل متحد قربانی اهداف شیطانی وخبیث امریکای جنایتکار شده است

ساماندهی سد اینچه‌نو مشگین‌شهر نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

رهاسازی ۲ بهله عقاب طلایی در مشگین‌شهر

مشگین شهر قهرمان مسابقات لیگ برتر والیبال بانوان اردبیل شد

ارشق را باید منطقه آزاد اعلام کرد

کد خبر: 1108 | تاریخ انتشار: 10:48:08 - شنبه 3 آبان 1393 | 1 نظر | |

یادداشت سینا اسدی:

ما خودمان هم مقصریم!

گاهی اوقات فضای همین مشگین شهر خودمان را چنان سکوت و آرامشی در بر می گیرد که به واسطه ی آن انسان به یک تعارض و دو راهی تفکرخوب و بد کشیده می شود .download

تفکر خوب ازآن جهت که در این شهر هنوز فضایی آرام و هوایی سالم همچون برفی که در بیست و هفتمین روز از پائیز در مشگین شهر بارید(علاوه بر مشکلات) برای زندگی وجود دارد،وتفکری شاید بدبه خاطر آن که با وجود همه نبودها و محرومیت های این شهر ذره ای تحرک و تکاپو در هیچ یک از مسولین و برخی مردم دیده نمی شود.

در عصری که در آن ثانیه ها مهم و حیاتی هستند در آنجایی که حرکت سریع و شتابان توسعه و پیشرفت ، جوامع انسانی را به سوی روزنه های جدیدی از تمدن و زندگی مدرن می کشاند گویی  ساعت فعالیت در این شهر متوقف شده و اراده ای برای پیش رفتن ندارد .

اینگونه است؛  لحظه هایی که در گذار از مرحله ای به مرحله دیگری است آن گاه صاحب ارزشی می شود که صاحب تغییری بوده چرا که صرف گذراندن زمان بدون هیچ حرکت و تغییری نه تنها هنری به حساب نمی آید بلکه ضرر و زیانی را متوجه افراد می کند که با اتلاف گوهر ((وقت)) از دست داده اند .

سالهای متمادی است که در  مشگین شهر توسعه و پیشرفت  به لطف برخی از مسولین شهرستانی استانی و کشوری ، اگر نگوییم  به کلی تعطیل شده می توان گفت که مسئولین آن حرکتی غیر قابل قبول از خود به معرض نمایش قرار داده اند به طوری که اکثریت جمعیت این شهرستان در حوزه های مختلف دردهایی شنیدنی برای گفتن دارند که گوشی می خواهد که با جان و دل به آن گوش داده و به آنان جامعه عمل بپوشاند اما حکایت شهر ما داستانی دیگر دارد .

بدون تردید مسئولین در هر جایی که باشند  اگر بخواهند می توانند منشا تغییر و تحولاتی بسیار گسترده  در تمامی حوزه های مختلف باشند و این تغییرات نه تنها نشان از جنب و جوش و اراده آنها در تحقق توسعه شهری است بلکه نمایشی  قدرتمندانه از احترام به مردم و خدمت به عموم است . نمایشی که اگر نگوییم این روزها به چشم نمی خورد بلکه با بهانه های گوناگون از سوی دولتمردان شهر کم رنگ شده است .

موضوع بسیار مهمی که  نباید از کنار آن به سادگی عبور کرد ، مهم بودن حفظ انسجام ، یکدلی و وحدت در کلیه ی دستگاه های اداری و اجرایی مشگین شهر است که همواره ناظر و شاهد بر آن قضاوت ها ،صحبت هایی است که هرروز به صورت های  گسترده و گوناگون در محافل عمومی شنیده می شود .

اگر مشکلاتی وجود دارد می توان با مردم به صورت شفاف بیان نمود اما اختلافات و گروه بندی ها و پیشبرد  امور از طریق مسائل حزبی و باندی نه تنها اعتماد مردم را سلب بلکه ضررهای زیادی را به حوزه های مختلف وارد می سازد .

البته در این مورد نیز نقدی بر خود ما مردم نیز وارد است که همیشه خود را سعی کرده ایم در حاشیه نگه داریم و بیشتر اظهار نظر کننده باشیم  تا عمل کننده بدون اینکه خبری از کم و کیف قضایا  داشته باشیم سریعا بر مثال واکنش نشان می دهیم،و من اینگونه مثال می زنم که ای کاش ما مردم در همین چند روز پیش در آن برف سنگین،که بیشتر اظهار نظر کننده بودیم،به طوری که با سخنان خود گوش فلک را کر کرده بودیم آستین همت بالا می زدیم و اگر واقعا دلمان به حال شهرمان می سوخت سنگی را از روی سنگی بر می داشتیم.

با گذر از همه ی این سخنان اگر می گوییم چرخ توسعه و پیشرفت در شهرمان تعطیل شده است این سخنان شاید مصداق خوبی بر سخنان ما باشد و این نیز آن هست که:

در گذشته در حوزه بهداشت و درمان مردم مشکلات بسیاری را تحمل می کردند و هم اکنون نیز تحمل می کنند.

سال ها پیش نبود راه های ارتباطی بین شهری مناسب ، شهرمان را به بن بستی مبدل کرده بود که اکنون نیز وضع چندان تغییری نکرده است ،

از گذشته جوانان  تحصیل کرده ی این شهر از بیکاری آواره شهرهای دیگر بوده اند و هم اکنون نیز برای امرار معاش هستند.

سالها پیش ضمن  نبود نهاد های فرهنگی در شهر مشکلات فرهنگی وجود داشته و اکنون نیز به لطف حضور این دستگاه ها هنوز این مشکلات وجود دارند.

در گذشته در حوزه شهر و امور رفاهی مردم مشکلات زیادی داشته اند و هم اکنون نیز این مشکلات وجود دارند ،

در گذشته های نه چندان دور  مردم و مسئولین در انتخاب کارگزاران خود بیش از آن که شایسته سالاری را مد نظر قرار دهند به مسائل قومی و جناحی توجه داشتند و هم اکنون نیز کم و بیش این گونه است.

سال ها پیش ورزش شهرمان حال و روز بهتری داشت اما اکنون نه تنها پیشرفتی نداشته بلکه درجا زدن نیز ماحصل سالها تلاش است.

امااگر دیدمان را وسیع کنیم  می بینیم چرخ مشگین شهر به گونه ای ایستاده که کودکان شهر جوان شده و جوانان  پیر و همه آن ها هنوز حسرت های زیادی را بر دل داشته اند و دارند که ای کاش…. و شاید در آینده نیز این حسرت ها بار دیگر خواهد بود.

خدایی ناکرده ما قصد بر این نداریم که عملکرد مسئولین شهرمان را کوچک بشماریم چه بسا که در هر حوزه ای اقدامات خوبی هم انجام شده اما کافی نبوده و مردم مستحق بیشتر از این ها هستند .

امیدواریم نگاه مسئولین به جایگاهشان نگاهی خدمتکارانه و دلسوزانه برای مردم باشد چرا که مردم تشنه خدمت و بهبود اوضاع در زمینه های گوناگون هستند و البته دوصد چندان امیدوایم نگاه مسئولین شهر نگاهی ارباب و رعیتی نباشد که تنها با کسانی دوست باشند که دوست آنها هستند و مخالفان و منتقدانشان هم دیده نشوند

بدون تردید  آن شهری آباد خواهد گشت که در سایه وحدت و همدلی مسئولین با هم و قرار گرفتن در پناه همراهی و اعتماد مردم بتواند موانع فراوان پیش روی توسعه و عمران شهری را از پیش روی خود برداشته و آینده ای درخشان در پیش خود متصور کند و آن تحقق پیدا نخواهد کرد مگر با همت مسئولان و اراده مردم

خیاو نیوز

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


1 ديدگاه مطلب براي " ما خودمان هم مقصریم! " ارسال شده است.

  1. ali گفت:

    اقا سینا مشاور رسانه شهردار بی تلاش

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار