۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

سارق تحت تعقیب در مشگین‌شهر به دام افتاد

شهرداری مشگین شهر به ماشین آلات سنگین تجهیز شد

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

بلاتکلیفی ۶ ساله استخر مشگین شهر قابل قبول نیست

منشور سازمان ملل متحد قربانی اهداف شیطانی وخبیث امریکای جنایتکار شده است

کد خبر: 1475 | تاریخ انتشار: 14:28:43 - چهارشنبه 14 آبان 1393 | 2 نظر | |

تبدیل فضای سبز به واحدهای مسکونی :

با موافقت فرماندار و شورای شهر صورت گرفت

به گزارش ایلقار نیوز: با توجه به اهمیت فضای سبز در جامعه معمولاً شهرداری ها اقدام به ایجاد فضای سبز در سطح شهرها می کنند از این رو شهرداری مشگین شهر نیز در طول سال های گذشته اقدام به ایجاد فضای سبز در سطح شهرستان کرده و برخی از محل ها نیز در طرح تفصیلی جهت ایجاد فضای سبز در نظر گرفته شده است تا در آینده تبدیل به فضای سبز شود و هر ساله در روزها و مناسبت های مختلف بر توسعه فضای سبز تاکید شده و اقدام به درخت کاری می کنند.

 images

توسعه فضای سبز یکی از عمده فعالیت هایی است که شهرداری ها می بایست بر توسعه و نگهداری آن توجه بیشتری داشته باشد تا موجبات شادی ساکنان محل و کودکان و و احساس آرامش روحی و روانی در مردم شهرستان را فراهم کنند و همچنین موجب زیبایی نیز می شود.

جمعی از اهالی شهرک فاز دو فرهنگیان در گفتگو با خبرنگار مشکین رسا اظهار کردند که این شهرک تقریباً ۱۴ سال پیش توسط تعاونی مسکن اداره آموزش و پرورش به اعضای واگذار شده بود و در کنار برای ساکنان و کودکان فضای کوچکی به عنوان فضای سبز در نظر گرفته شده بود اما متاسفانه تاکنون برای این شهرک هیچ امکانات شهری و شهرداری از قبیل جدول کشی، آسفالت، فضای سبز و … به خود ندیده است.

آنان تصریح کردند که اخیراً پای ماموران شهرداری مشگین شهر به این محله باز شده و در صدد هستند مقدار زمینی که به عنوان فضای سبز برای این شهرک در نظر گرفته شده به مساحت های کوچک تقسیم کرده و به فروش برسانند.

آنان افزودند: متاسفانه شورای شهر و حتی فرماندار شهرستان نیز موافقت خود را در خصوص این طرح اعلام کردند.

اهالی فاز دو فرهنگیان خاطر نشان کردند: شهردار مشگین شهر به جای ایجاد فضای سبز اقدام به خرابی و از بین رفتن و قطع درختان می نماید و در حال تبدیل کردن شهر زیبا و سنتی به شهر ماشینی و برجی مثل سایر شهرهای بزرگ است، اما اهالی فاز ۲ فرهنگیان از این موضوع راضی نیستند و باعث ناراحتی و نارضایتی این اهالی شده است. چرا که مردم با ارسال نامه ای به فرماندارشهرستان اذعان بر این دارند که زمانی که قرار بر این بود فضای سبز در این منطقه ایجاد شود کل اراضی را به فضای سبز اختصاص دادند و در آن زمان به خاطر فضای سبز شهردار مشگین شهر کلی هزینه  پروانه ساختمانی از ساکنان اخذ نموده است، حال می خواهند این فضا را نیز نابود کنند و به مکان مسکونی تبدیل کنند.

اهالی افزودند: تا زمانی که به حق قانونی خود نرسند و جلو این اقدام غیر قانونی و غیر انسانی گرفته نشود این اهالی ساکت نخواهند نشست و از فرماندار مشگین شهر نیز خواستند تا از این مناطق بازدید نموده و آن را مورد بررسی قرار دهد.

به گزارش مشکین رسا، این در حالی است که در چند روز گذشته نیز شهرداری اقدام به قطع چندین اصله درخت تنومند در شهر کرده و نارضایتی هایی نیز از این موضوع به گوش می رسد.

حال باید دید آیا قطع کردن درختان باعث زندگی سالم و زیبا خواهد شد؟

آیا از بین بردن فضا های سبز و تبدیل کردن به برجهای ساختمانی و ماشینی خوب است؟

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


2 ديدگاه مطلب براي " با موافقت فرماندار و شورای شهر صورت گرفت " ارسال شده است.

  1. رحمان گفت:

    همشهری های محترم طبق قانون در خصوص کارهای اجرایی هزینه بر شهرداری پیشنهاد خود را طی نامه نگاری مکتوب به شورای محترم شهر ارسال مینماید و شوراها در جلسه خود که در هفته دو بار تشکیل می‌دهند موضوع بررسی و در صورت تصویب موارد به فرمانداری ارجاع داده میشود که در صورت تایید مصوبه توسط فرماندار قابلیت اجرایی پیدا می‌کند، در مورد تغییر نوع کاربری موضوع به کمیسیون ماده 5در استانداری ارجاع داده می‌شود پس شهردار به تنهایی در امورات اجرایی و خدماتی دخیل نمیباشد.

  2. ali گفت:

    شورا وشهرداری 100 مغازه جنب ترمینال را به فروش گذاشته به اقای پناهی بگید اگر شهرداران قبلی بدهی دارند سرمایه هم دارند چرا اینکاررا می کنید

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار