۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

سارق تحت تعقیب در مشگین‌شهر به دام افتاد

شهرداری مشگین شهر به ماشین آلات سنگین تجهیز شد

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

بلاتکلیفی ۶ ساله استخر مشگین شهر قابل قبول نیست

منشور سازمان ملل متحد قربانی اهداف شیطانی وخبیث امریکای جنایتکار شده است

کد خبر: 1676 | تاریخ انتشار: 1:18:58 - سه‌شنبه 20 آبان 1393 | بدون نظر | |

دکتر پناهی مخالف استیضاخ:

تکمیل پازل انتخاباتی /رسانه اوقات فراغت پر کردن نیست

ایلقار نیوز:  در ادامه ی جلسه استیضاح شهردار مشگین شهر قربان پناهی به عنوان مخالف استیضاح شهردار گفت: سوال از IMG_8516شهردار حق قانونی اعضای شورا است و به نظر بنده این جلسه سوال از شهردار نیست،بلکه متاسفانه برخی خارج از شهرداری  برای تکمیل پازل انتخاباتی خود باعث شدند که این جلسه تشکیل بگیرد.

پناهی ادامه داد: متاسفانه در این میان نیز زیاده خواهی  برخی دوستان به صورت غیر قانونی و سنگ اندازی برخی از اعضای محترم شورا در این مدت باعث شده است که این اتفاقات بیافتد.

این عضو شورا با بیان اینکه اگر قرار باشد شهردار فعلی به خاطر این سوالات استیضاح شود باید شهردار قبلی ……می شد ابراز داشت:دوستان سخن از بودجه زدند و این بسیار خوب است،اما شهردار محترم وقت علاوه بر خرج کردن ۸ میلیارد بودجه و فروش کلی از املاک شهرداری ۱۴ میلیارد بدهی بر جای گذاشتند.

وی ادامه داد: الماس غرب بحثی است شهرداری آن را نگه داشته است تا وقتی در تنگنا قرار باشد آن را بفروشد،اما متاسفانه قرار دادی که در زمان آقای امامی به عنوان شورا امضا شده است اکنون همین فرد اجازه نمی دهد ما این زمین را به فروش برسانیم،به طوری که شهردار فعلی با کلی بدهی دست و پنجه نرم کرده و فقط با در آمد اندک خود شهرداری کار کرده است.

پناهی در ادامه سخنان خود در پاسخ به اظهارات ولی قاسمی که حضور رسانه ها را پر کردن اوقات فراغت آنها قلمداد کرده بود گفت: این سخنان چیست که شما می فرمائید رسانه پر کردن اوقات فراغت نیست و اگر آنها کار و زندیگیشان را رها کرده و در این جلسه حضور دارند به این دلیل است که در قبال شهر خود احساس وظیفه کرده اند.

وی در مورد اجرای طرح دیوار پارک مهر نیز گفت: در این موضوع شهردار دخالتی ندارد و این زیاده خواهی و سهم خواهی بعضی از شورای شهر بود .

پناهی ادامه داد: دوستان تصمیم گرفته اند که شهردار برود اما ۸ ماه زمان کافی برای یک شهردار نیست که بیش تر این زمان را صرف بحران های به وجود امده صرف کرده است.

این مسئول در انتهای سخنان خود گفت: سرپرست شهرداری نیز  در قبال  رای منفی  یکی از یاران شهردار در زمان انتخابان به آن رای مثبت داده بود  در قبلا سرپرست شدن مدت اندک شهرداری  مشخص شده است و سرپرست شهرداری در قبال رای آن عضو شورا کادو داده شده است.

در ادامه بحث ها پناهی در جواب آقای تقی زاده  که گفت لابی گری یک اصل در سیاست است  ابراز داشتند اقای تقی زاده درست است که لابی گری یک اصل در دموکراسی است اما تامین منافع شخصی در مقابل ضایع شدن حقوق جمعی صلاح نیست .

متن کامل سخنان دکتر پناهی

 

قربان پناهی مخالف استیضاح شهردار مشگین شهر گفت: سوال از شهردار در خصوص عملکرد شهردار حق قانونی شورای شهر است اما در این جلسه هدف سوال از عملکرد شهرداری نیست هر چند شهردار برخی ایراداتی هم داشت.

وی افزود: متاسفانه فشارهای اشخاص خارج از شورای شهر و در راستای تکمیل پازل انتخاباتی آینده موجب ایجاد فشارهایی برای تشکیل این جلسه شده است و همچنین زیاده خواهی برخی از اعضای شورای شهر که بر خلاف منافع عمومی و شهروندان است می خواهندحرف های خود را به صورت غیر قانونی به کرسی بنشانند.

وی ادامه داد: در این مدت کوتاه سنگ اندازی های متعددی خارج از جمع به مجموعه وارد شده است که همه آن ها دست به دست هم داده تا بحث استیضاح شهردار مطرح شود.

وی خاطر نشان کرد: در طول یک سال گذشته تنها 512 میلیون تومان از اعتبار دولتی به حساب شهرداری واریز شده اما در افکار عمومی میلیاردها تومان عنوان شده است که شهرداری و شورای شهر نتوانسته اند آن را جذب کنند که این امر برخلاف واقیعت هاست و این امر موجب شد افکار عمومی و برخی رسانه ها را بر علیه شهرداری و شورای شهر تحریک کنند.

پناهی با بیان اینکه اگر شهردار امروز به خاطر این سوال ها استیضاح می شود شهردار قبلی می بایست اعدام شود گفت: برخی از اعضای شورای شهر از عدم رعایت بودجه مصوب سخن به میان می آورند این نکته را در نظر داشته باشند که بودجه مصوب سال 92 نزدیک 9 میلیارد تومان بود که شهردار وقت نه تنها آن را در کمتر از شش ماه هزینه کرد بلکه 15 میلیارد تومان دیگر نیز بدهی بر جای گذاشت.

وی تاکید کرد: افرادی که تا دیروز تذکر می دادند امروز باید پاسخگو باشند.

وی با بیان اینکه مجتمع الماس غرب از دارایی شهرداری محسوب می شود گفت: این مجتمع برای روزهای نیاز در نظر گرفته شده تا در صورت نیاز به فروش رفته و نیاز شهر و شهروندان را رفع کنیم، اما قراردادی که در دوره های گذشته  و با امضاء اعضای شورای شهر و شهردار وقت بسته شده  بود و امروز فرماندار نسبت به این فرار داد ایراد گرفته است در حالی که خود فرماندار در آن زمان عضو شورای شهر بود که می باسیست در آن زمان ایراد می گرفت و  الان پرونده آن در سازمان بازرسی کشور قرار دارد و امکان فروش آن وجود ندارد.

وی خاطر نشان کرد: برای شهردار فعلی ریالی از خارج از منابع داخلی شهرداری پرداخت نشده اما در زمان شهردار قبلی تنها 30 میلیارد تومان از املاک شهرداری را به فروش رسانده است.

وی با انتقاد از رسانه ها در خصوص عدم اطلاع رسانی برخی واقعیت ها شهر گفت: متاسفانه برخی از اعضای شورای شهر معتقد هستند که رسانه ها اوقات فراغت را برای اعضای شورا پر کرده اند گفت: رسانه ها برای پر کردن اوقات فراغت وارد عرصه نشده اند بلکه احساس مسئولیت آن ها را وارد عرصه کرده است و در جهت منافع عمومی مردم قلم می زنند که جای تقدیر دارد.

پناهی عضور شورای شهر با اشاره به استخدامی های شهرداری گفت: در زمان آقایان انوری و جعفرزاده 180 نفر وارد مجموعه شهرداری شده اند که تاوان آن را شهرداری و شورای فعلی شهر پرداخت می کند و هزینه ای که می بایست برای عمران و آبادانی شهر می شد برای حق و حقوق این افراد پرداخت می شود که نیازمند سازماندهی آن هاست.

وی با اشاره به رتبه بندی شهرداری های گفت: 14 سال از زمان انتخاب شوراهای شهر مشگین شهر سپری شده اما رتبه شهرداری مشگین شهر همچنان هفت باقی مانده است در حالی که در هر چهار سال می بایست رتبه شهرداری ها مورد ارزیابی قرار گرفته و افزایش یابد در این صورت دردریافت اعتبارات دولتی نیز تغییراتی حاصل خواهد شد و امتیاز بیشتری به این شهرستان در نظر گرفته می شد این درحالی است که برخی از شهرستان های همجوار که از زیر مجموعه های این شهرستان بودند به رتبه هاب بالاتر از شهرستان مشگین شهر دست یافته اند اما ما همچنان در جا می زنیم.

وی همچنین در خصوص فضای سبز مشگین شهر گفت: در سال گذشته نزدیک به 500 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده بود اما در سال جاری تنها نزدیک به 50 میلیون تومان اعتبار پیش بینی شده بود و علت خشکی برخی از درختان عدم سازگاری ان با آب و هوای شهرستان است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار