اورژانس- مصدوم- تصادف-مسمومیت- تصادفایلقار نیوز: در اثر یک سانحه رانندگی در مشگین شهر سه فوتبالیست روستایی جان باخته و سه نفر دیگر مصدوم و راهی بیمارستان شدند.

این حادثه رانندگی بامداد سه شنبه در پنج کیلومتری جاده مشگین شهر ، اردبیل در اثر برخورد یک دستگاه وانت نیسان با یک دستگاه سواری آردی رخ داد.

کشته شدگان این حادثه سه نفر از سرنشینان سواری پژو آردی و مصدومان نیز راننده وانت و دو نفر دیگر از سرنشینان آردی هستند که حال همگی وخیم گزارش شده است.

سرنشینان سواری آردی پنج فوتبالیست از اهالی روستای بیجق بودند که هنگام مراجعت از ورزشگاه به روستا دچار این حادثه تلخ شدند.

سرهنگ حسین پور فرمانده پلیس راه اردبیل ، مغان علت این حادثه را انحراف به چپ وانت نیسان اعلام کرد.

آمار نگران کننده تصادفات جاده ای در شهرستان مشگین شهر در حالی رو به افزایش است که وعده مسوولان مبنی بر اتمام عملیات اجرایی بزرگراه مشگین شهر ، اردبیل و ایجاد پاسگاه دایمی پلیس راه در این شهرستان تاکنون عملی نشده است.

در دو ماه گذشته در مجموع بیش از ۲۸ نفر در تصادفات جاده ای راه های ارتباطی شمال استان اردبیل جان باختند.

بر اساس آمار سالانه جان باختگان حوادث جاده ای در مشگین شهر بیشتر از تلفات سقوط یک فروند هواپیمای فوکر یا توپولوف است.

بر اساس اعلام فرماندهی پلیس راه استان اردبیل، بیش از ۶۰ درصد از تلفات فوتی تصادفات رانندگی این استان مربوط به محورهای مواصلاتی شهرستان مشگین شهر است و با احتساب آمار تلفات استانی در این زمینه می توان درستی این ادعا را اثبات کرد.

هر چند در سال های اخیر اقداماتی در حذف نقاط حادثه خیز و ایجاد بزرگراه اردبیل ، مشگین شهر صورت گرفته اما این اقدامات آنچنان که باید و شاید از پیشرفت خوبی برخوردار نبوده است.

شهرستان مشگین شهر به رغم اختصاص بیشترین طول محورهای مواصلاتی استان اردبیل در حال حاضر فاقد پاسگاه ثابت پلیس راه به عنوان ابزاری بازدارنده است.

پایان پیام / ایرنا