مرکز هوشمند ترافیک مشگین‌شهر با اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال راه اندازی می شود

بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر نماد معماری ایلخانان

چرای زودهنگام ویرانگر مراتع استان اردبیل

موزه خصوصی نگارخانه اسناد تاریخی در مشگین‌شهر افتتاح شد

نسخه الکترونیکی شماره 107 دوهفته نامه ایلقار

احتمال جیره‌بندی آب مشگین‌شهر در تابستان امسال

طرح آبرسانی مشگین شهر نیازمند هفت هزار میلیارد ریال اعتبار است

سدهای نیمه‌خالی شهرستان مشگین‌شهر؛ تنش آبی در کمین است

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

سرمای بهاره بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال به باغات مشگین شهر خسارت وارد کرد

بهشتی به نام جهنم دره در دامنه سبلان

خروش چشمه‌های جوشان در دل کوه سبلان/مشگین‌شهر قطب گردشگری مسافران

کد خبر: 1586 | تاریخ انتشار: 0:23:11 - یکشنبه 18 آبان 1393 | بدون نظر | |

در کنار مظلومیت قرآن کریم:

حیف و میل بیت المال برای جشنواره های بی ثمر

ایلقارنیوز: به نقل از سبلان نیوز ،کیست که نداند اهمیت و نقش قرآن در زندگی و حیات بشر تا چه اندازه است؟ در توصیف قرآن همین بس که پیامبر اکرم فرمودند “قرآن از همه چیز خدا برتر است.” و فرمودند: “برتری قرآن بر سایر سخنان مانند برتری خداوند است بر بندگانش”.3890_5654

 آری قرآن کتابی است که رستگاری انسان را در دو جهان تضمین می کند. و بزرگترین و موثرترین برنامه فرهنگ سازی و حاکمیت خوبیها و زدودن زشتیها در جوامع انسانی همانا قرآن است و بس. اینکه مقام معظم رهبری در باره اهمیت فرهنگ و نقش آن در همه ابعاد جامعه فرموده اند: « عزیزان من! فرهنگ از اقتصاد هم مهم تر است چرا؟ چون فرهنگ به معنای هوایی است که تنفس می کنیم. شما ناچار هوا را تنفس می کنید چه بخواهید یا نخواهید.» یا در جای دیگر می فرمایند : « فرهنگ، این همان چیزی است که حاضرم بخاطرش جانم را فدا کنم » ، همان تاکید بر فرهنگ مورد نظر اسلام و قرآن است.

با توجه به گوشه ای از اهمیت قرآن که اشاره شد و با توجه به اینکه مقام معظم رهبری در نامگذاری امسال به فرهنگ تاکیدی جدی داشتند و مسئولین ما هم این پیام معظم له را شعار تبلیغاتی شان کرده اند و در تمام سخنرانی هایشان استفاده می کنند ،  ولی جای تاسف است برخی از مسئولین باتمام ادعا هایشان حق مسائل فرهنگی و بخصوص قرآن را آن طورکه باید ادا نمی کنند و به مسائل فرهنگی و قرآنی اهمیت نمی دهند و متاسفانه گاها مشاهده می شود که بعضی از مسئولین با اقدامات کارشناسی نشده و نسنجیده بودجه های هنگفت فرهنگی را آنگونه که شایسته است هزینه نمی کنند

به عنوان مثال مسئولین و اعضای شورای شهر مشگین شهر برای یک جشنواره عکس شهرستانی مبلغ 32 میلیون تومان تصویب و هزینه می کنند اما به وعده های خود در قبال یک برنامه قرآنی که با حضور نوابغ قرانی کشور در مشکین شهر برگزار شد عمل نمی کنند. مراکز قرآنی مشکین شهر که عهده دار تربیت صدها قرآن آموز را در شهرستان هستند با مشکلات زیادی روبرو هستند.

متاسفانه بدهی های همایش قرآنی جامعه القران که با حضور نابغه قرآنی سید محمد حسین طباطبایی و با استقبال پرشور و بی سابقه مردم برگزار شد هنوز هم پرداخت نشده و با اینکه رئیس شورا و شهردار محترم قول مساعد برای اجرای این برنامه داده بودند بعد از اجرای برنامه با مخالفت و سنگ اندازی اعضای شورا و رئیس شورا مواجه شده و بر زمین مانده است.

حال جای این سوال از رئیس و اعضای شورا است که چرا برای یک جشنواره عکس شهرستانی  32 میلیون تومان را به راحتی خرج می کنند ولی نه تنها برای پرداخت کمک هزینه برگزاری یک همایش قرآنی که انعکاس کشوری داشت حمایت نمی کنند بلکه با وجود اعلام حمایت شهردار محترم  مشگین شهر مانع پرداخت این هزینه توسط شهردار می شوند؟

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار