اجاره سوئیت در مشکین شهر

ساختار کشور با مشکل تمرکزگرایی روبروست

زندان مشکین شهر دیگر جوابگو نیست

۱۰ کیلوگرم مواد مخدر در مشگین‌شهر کشف و ضبط شد

تعرفه‌های نامتعارف و داد اهالی مشگین‌شهر

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

شهرداری مشگین شهر به ماشین آلات سنگین تجهیز شد

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

کد خبر: 1851 | تاریخ انتشار: 11:31:24 - شنبه 24 آبان 1393 | 6 نظر | |

مشکین شهر؛

ششمین نشست اصلاح طالبان

ایلقار نیوز: در پنجاه و دومین روز پاییز، هوای منحصر به فرد و با نشاط پاییزی، چهره ها را مصمم تر کرده بود. همدلی063edd0b28f1e09769ef40ee82bb769f90cda519ab53cde6e8d03b73d2121b564-300x192 زاییده ی دل های پاک است، که در این جمع به وفور یافت می شد. جوانان بانشاط تر و مصمم تر از همیشه،  در این جلسه زانوی همت زده اند تا با هم اندیشی ها و هم افزایی ها ، انرژی مثبت و امیدواری را به جامعه تزریق نمایند .با گذشت زمان اراده ها نه تنها تحلیل نرفته بود که جدی تر نیز شده بود.
دغدغه ها و سمت و سوی تمام حرف ها یکی بود: اعتلاء و توسعه همه جانبه شهرستان مشکین شهر. همه امیدوار بودند که حرف هایشان  گرهی از گره ها و مشکلات متعدد شهرستان بگشاید. شاید گوش مسؤولی بدهکار باشد و خروجی این جلسات منتج به نتیجه گردد. شاید هم نه!

اما آن چه  که مهم است این است که، دغدغه ها و مخرج مشترک مباحث این جلسه  یکیست و چنین میتوان دسته بندی کرد:

۱- اصلاح  طلبان و تحول خواهان مشکین شهر از غفلت صورت گرفته در گنجاندن مشکین شهر در پیشنهاد ایجاد منطقه آزاد تجاری استان به شدت گلایه نمودند و بر این اعتقاد بودند که مشکین شهر به دلیل مزیت های جغرافیایی و داشتن مرز مشترک با کشور هم جوار و واقع شدن در مرکزیت استان می بایست  یکی از گزینه های پیشنهادی برای ایجاد منطقه آزاد تجاری این شهرستان می شد.

۲- از دخالت بیش از حد و فرا قانونی  نماینده  محترم شهرستان در مجلس در عزل و نصب های شهرستان به ویژه آموزش و پرورش و مراکز آموزش عالی شهرستان که منجر به افت کیفی آموزش گردیده گلایه مند بوده و خواستار توقف این روند و بهره گیری از تمام ظرفیت های انسانی و مدیریتی شهرستان بودند.

۳- اظهار تأسف از برخورد حذفی با منتقدین در دستگاههای اداری شهرستان.

۴- اظهار امیدواری بر تقویت همدلی در میان مسؤولین و پرهیز از اختلافات بیهوده و جنجال های رسانه ای.

۵- هدف از این نشست ها، تقویت نکات مثبت مسؤولین از هر طیف و جناح  و گوشزد کردن نکات ضعف احتمالی آن ها و جمع بندی و ارایه پیشنهادات سازنده خیر خواهان این شهرستان می باشد.

۶ – انتقاد شدید از عدم الحاق مشکین شهر به منطقه آزاد تجاری ارس.

* میزبان: مالک صادقی: وی ضمن خوش آمد گویی به حاضرین جلسه به عنوان سخنران اول گفت: «ما اصلاح طلبان درون نظام هستیم و این جلسه را در راستای منافع نظام و چهارچوب آن می دانم. خوشبختانه  امروز حرکت از قاعده شروع شده است، این خود، کار مبارک و برجسته ای است. نشست ها و خروجی آن ها باید رسانه ای شود، تا شاید پیشنهادات ارایه شده در این جلسات به کمک مسؤولین بیاید، و این  واکاوی، راهکارهایی را به دست بدهد. دوست داریم جامعه ای پیشرفته و با عزت داشته باشیم بنابر این هدف ما کمک به مسؤولین است.

* سلیم زحمت دوست به مزاح از بهمن خادم مسجد درخواست نمود که برای تنوع،  مدیریت جلسه را این بار به عهده ایشان بگزارد لذا زحمت دوست مدیریت جلسه را عهده دار شد.
* پیرو جلسه قبل دکتر حقی، محمد بدری، و شهریار جمهری از اعضای هیئت مولف اساس نامه، گزارشی از روند تهیه اساسنامه ارایه کردند  و مقرر شد این موضوع در جلسات بعدی اصلاح طلبان به صورت منظم تر تا حصول نتیجه پیگیری شود.
* بعد از پایان گزارش علی زین العابدین از حاضرین خواست تا به مسایل مهمتر کشوری و شهرستانی پرداخته شود و بررسی اساسنامه را از محوریت جلسه خارج کنند.

سخنان علی زین العابدین:
این گردهمایی هیچ ارتباطی با مقوله انتخابات ندارد.
ایمان دارم قلب تک تک حاضرین برای پیشرفت و آبادانی این شهر می تپد، امیدوارم راهکارهای ارایه شده در این جمع مورد استقبال مسؤولین مربوطه قرار گیرد.
می خواهیم بگوییم که جزو خفتگان نیستیم و منافع شهرستان و کشور خط قرمز ماست. چند روز پیش در استانداری حضور داشتم، دیدم کارشناسان در مورد الحاق بخشی از استان به منطقه آزاد ارس بحث و تبادل نظر می کند، قسمت های پیشنهادی را  با رنگ معینی مشخص کرده بودند که در بین آن ها خبری از مشکین شهر بود.
زمانی که پرسیدم: پس مشکین شهر چه؟
یکی از کارشناسان حاضر پرسید: مگر مشکین شهر هم با آذربایحان مرز مشترک دارد؟؟؟
بعد از کمی بحث، موضوع را برای دوستان روشن کردم، جالب است که در این میان صدای هیچ اعتراضی از هیچ مسؤولی در شهر بلند نشده است!!! ما را با وعده واهی بازارچه مرزی از داشتن  منطقه آزاد  تجاری محروم می کنند!
در این حین اکبر غیور خطاب به وی گفت: جناب زین العابدین این پرسش ما از شماست، چرا شما این را از اسدی مطالبه نمی کنید؟ چرا از این شخص حمایت کردید در حالی که ضعف هایش را می دانستید؟
علی زین العالدین پاسخ داد: من چندین بار در این مورد توضیح داده ام، من با نام اصلاح طلبی از اسدی حمایت نکرده ام، و اصلاحات را فرش زیر پای ایشان نکرده ام. بنده در مورد حق و حقوق مردم با اسدی جر و بحث زیادی داشته ام.  در مورد اشتباهات اسدی در حق مردم و شهرستان کوتاه نخواهم آمد. اسدی خود را ارباب مردم و مردم را رعیت خود می داند، چندین بار به او گفته ام چرا خود را از دسترس مردم خارج می کنی، مگر نماینده همین مردم نیستی؟؟
اسدی نیز در پاسخ گفت که بیماری قلبی دارد و مردم از وی مطالبات غیر منطقی دارند، و توان پاسخ گویی به توقعات عدیده مردم را ندارد.
اسدی از اصلاح طلبان ترس و واهمه دارد، و در آخر در جواب تمام پرسش های من می گوید: گوی و میدان از آن من است و هر آن گونه که می خواهم می تازم.
زین العابدین ادامه داد، من نمی توانستم در مقابل جریان انحرافی موضع نگیرم. اگر چه محمود عباس زاده دوست من است اما او  منتسب به آن جریان بود. من نمی توانستم به این مسأله بی تفاوت باشم.
در مورد اتفاقات مربوط به شهرداری نیز باید عرض کنم، به عنوان شهروند از هر گونه اختلافات موجود  ناراضی بودم، و اتفاق و اتحاد شورا را اتفاق مبارک برای شهر می دانم و باید از این همدلی حمایت و آن را تقویت کرد.

سخنان سجاد پژمان:
در سخنان پیش از دستور، شکل دهی و جهت دهی جلسات با محوریت مشخص باید صورت گیرد ون اینگونه جلسات در حومه و نواحی مختلف شهری با دعوت مسولین دستگاههای دولتی باید صورت گیرد. هم چنین نقد و بررسی بر سیاستهای حاکم در توسعه و پیشرفت این شهرستان در حوزه های مختلف شهری موثر است. اسدی به عنوان مسول بلند پایه شهر بسیاری از سوالات را بی پاسخ گذاشته و صدمات و لطمات بسیاری با عزل ونصب های بی مورد و یا عدم توانایی در تبدیل مشکین شهر به منطقه آزاد، به منطقه وارد کرده که قابل جبران نخواهد بود.

حجت ذاکری
دوستان! چه بپذیریم یا نپذیریم اسدی نماینده شهر است. برخی از دوستان حاضر (علی زین العادین، هاشم افشار، و خانه کشاورز (با مسؤولیت آقای ذاکری)) در انتخابات گذشته از اسدی حمایت کردند، پس می توانیم ایشان را نسبت به پاسخ گویی مجاب کنیم. اسدی را در بین نمایندگان استان شاخص ترین می دانم. احساس می کنم در نظریه پردازی قوی هستیم اما عمل گرا نیستیم. در پایان خاطر نشان می شوم که اصلاح طلبی با اشخاصی چون قالیباف و محمود عباسزاده زاویه دارد و این دو با هم هیچ سنخیتی ندارند.

هاشم افشار
بنده از کسی طرفداری نمی کنم. آفت اصلاح طلبی عدم تحمل همدیگر هست. هر کس که نام اصلاح طلب را  یدک می کشد باید مورد حمایت این جمع قرار گیرد. در انتخابات گذشته، اسدی از همه به خط اصلاحات نزدیک تر بود. اسدی اگر اشتباهی هم کرده باید از او حمایت شود. چون نام اصلاح طلبی را با خود دارد. متأسفانه در حمایت از چهره های شاخص اصلاح طلب شهرستان کاری صورت نگرفته  است.

شهریار جمهری
انتقاداتی را متوجه سیامک مظلومی می دانم. وی در انتخابات سسال ۸۸ موجب تفرقه و انشقاق بین اصلاح طلبان شد. بنده از طریق دوستان حاضر در هیئت اجرایی نظام مهندسی از عدم توانایی او مطلع هستم. مظلومی در این مسؤولیت ناچیز، موفق عمل نکرد چگونه می خواهند مسائل مربوط به شهرداری را مدیریت کنند. اسدی در مقابل آذرمی به طور سازمان یافته مانع تراشی کرد. مانع تخصیص بودجه به شهرداری شد که وجهه وی خراب شود. اسدی با یک برنامه ریزی دقیق در تمام عزل و نصب ها دخالت می کند. حتی مدیران و معاونان مدارس نیز به اذن او جابجا می شوند.

جلال ندائی
موافق برکناری آذرمی بودم. از شهردار جدید باید حمایت شود. اتفاق نظر همه اعضای شورا بر روی یک گزینه را به فال نیک می گیریم.

 

انتهای خبر/ مشکین سلام

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


6 ديدگاه مطلب براي " ششمین نشست اصلاح طالبان " ارسال شده است.

 1. یعقوبی گفت:

  من دو سئوال از برادر عزیزم جناب آقای علی زین العابدین دارم ممنونش می شوم اگر با پاسخ خود مرا راهنمایی فرموده و شبهه زهنی بنده مسلمان را رفع کنند ، تمام بیگانگان از جمله انگلیس و امریکا و صهیونیست ها در ماجرای پس از انتخابات سال ۸۸ از منسوبان به فتنه تمام قد حمایت کردند چون تحلیلشان این بود که جریان فتنه یک انحراف بارز از خط نظام است ، ولی این طرف امریکا و انگلیس و صهیونیست ها نسبت به محمود عباس زاده تندترین کینه ها را از خود به نمایش گذاشتند به طوری که الان هم در راس لیست تحریم اتحادیه اروپا و انگلیس و آمریکاست ریا، لیستی که سردار جوانی مسئول سیاسی اسبق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی مقاله ای آن را “لیست ترور ” تلقی کرد و سردار دکتر فیروز آبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح هم طی مصاحبه ای گفت ” از وقتی که اسم ما در این لیست ها رفته است همیشه با وضو هستیم و دنبال شهادت می گردیم”
  سئوال من این است به نظر شما علت کینه آمریکا و انگلیس از عباس زاده به قول شما منسوب به جریان انحرافی چیست ؟
  سئوال دوم اینکه بنده به عنوان یک دانشجو در سه سال گذشته یعنی از وقتی که مفهوم ” جریان انحرافی ” وارد ادبیات سیاسی کشور شد در سطوح کلان و در تهران حتی یک مورد ( نه از طرف رقبای اصلاح طلب آقای عباس زاده و نه رقبای اصولگرایش ) مشاهده نکردم به ایشان چنین نسبتی بدهند حتی دشمنانش هم ، چنین نسبتی به وی نمی دهند و تا آنجایی که واقعیت این است که این اتهام در فضای انتخابات مجلس مشگین شهر و در مشگین شهر جعل شد ! آیا می توانید فقط یک نمونه و یا یک جمله و یا یک دلیل حتی نیمچه قانع کننده برای این ادعای جعل شده در مشگین شهر ارائه بفرمایید؟
  با نشکر

 2. ابراهيمي گفت:

  سلام
  برادر عزيزم جناب حاج علي اصلاح طلب طوفان انتقاد شما از يونس اسدي خيلي خوب و بجا بود ولي ولي مردم از اول انتظار نداشتند كه شما از او حمايت كنيد البته اشكالي ندارد ماهي را هر وقت از آب بگيريد تازه است البته بنده اگر بجاي شما بودم در باره آقاي مشگيني هم آنگونه حرف نمي زدم چون نسبت ناروا دادن به يك شهروند و پرونده سازي بر خلاف اخلاق اصلاح طلبانه است به ويژه از طرف شما كه مدعي دوستي با او نيز بوده ايد

 3. کریم گفت:

  اقا جان چرا این قسمت رو حذف کردید؟
  زین العابدین ادامه داد، من نمی توانستم در مقابل جریان انحرافی موضع نگیرم. اگر چه محمود عباس زاده دوست من است اما او منتسب به آن جریان بود. من نمی توانستم به این مسأله بی تفاوت باشم.

 4. فرید گفت:

  جناب آقای حاج علی آقا
  آیا شما بابت صحبت‌هایی که در مورد آقای عباسزاده داشتید سند قابل قبولی میتوانید به مردم ارائه دهید یا فقط بر اساس شنیده ها و ظن خود قضاوت کردید، لطفا شما و هم قطاران اول خود را اصلاح نمایید و بعدا به فکر اصلاح اصول و امور کشور باشید. ضمنا در خصوص انتقال خاک قرمز به سایر نقاط کشور و شاید سایر کشور توضیحات کاملی ارائه نمایید.

 5. اصلاحات76 گفت:

  با این ترکیب اصلاح طلبی من نمی دونم اینا حرف هم چطور درک میکنن.یکی از ستاد عباس زاده یکی از ستاد قالیباف یکی از ستاد ملکی چند تا هم از ستاد اسدی ، واقعا چه جمع هم رنگی چش نخورید انشا… (زمانی که اسدی میان اون همه نماینده داد میزد من اصلاح طلبم شما با دستمال کشی میخواستید هفته نامه آزاد کنی )
  پس نتیجه میگیریم
  همه بهر شکم جمع آمده اند/یا که از خانه گریزان در پی جا امده اند.

 6. نبی گفت:

  هرده ده سینین گوزون چخاردانا کوراوغلو دئمه زلر

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار