بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر نماد معماری ایلخانان

چرای زودهنگام ویرانگر مراتع استان اردبیل

موزه خصوصی نگارخانه اسناد تاریخی در مشگین‌شهر افتتاح شد

دستگاه‌های اجرایی اردبیل در تبیین موازین حجاب کوشا باشند

نسخه الکترونیکی شماره 107 دوهفته نامه ایلقار

احتمال جیره‌بندی آب مشگین‌شهر در تابستان امسال

طرح آبرسانی مشگین شهر نیازمند هفت هزار میلیارد ریال اعتبار است

سدهای نیمه‌خالی شهرستان مشگین‌شهر؛ تنش آبی در کمین است

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

حمایت از بخش خصوصی راهکار مؤثر بر جریان رشد تولید

ثبت ششمین ژئوسایت طبیعی

سرمای بهاره بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال به باغات مشگین شهر خسارت وارد کرد

کد خبر: 2035 | تاریخ انتشار: 18:42:22 - پنج‌شنبه 29 آبان 1393 | بدون نظر | |

در جلسه اصلاح طلبان با فرماندار مشگین شهر:

فرمانداری از رسانه ها حمایت کند/ تغییرات مدیران به نفع برخی اشخاص است

ایلقار نیوز:  به نقل از وراوی دیروز مورخه ۲۸ آبانماه سال ۹۳ از ساعت ۴ عصر جلسه هم اندیشی فرمانداری با جمعی از همشهریان و فعالین سیاسی و فرهنگی در محل فرمانداری برگزار شد. در این جلسه که بیش از ۴ ساعت به طول انجامید آقای امامی، فرماندار محترم مشگین شهر به تشریح عملکرد خود در حدود یکسال جلسه-اصلاحاتگذشته پرداختند.
در ابتدای جلسه که با حضور اصحاب رسانه برگزار شده بود آقای امامی فرماندار مشگین شهر گزارش فعالیت خود را در مدت تصدی سمت فرمانداری مشگین شهر با توضیحاتی در مورد زمان تحویل گیری این سمت شروع کرد و توضیح داد که وی در پایان سال قبل این سمت را پذیرفته است. اصولا در پایان سال فشار کاری بیشتری روی هر مجموعه دولتی وجود دارد و همچین عدم آشنایی کامل به مجموعه فرمانداری مانع از تشکیل زودتر این جلسه شده است که ان شااله در آینده جلسات منظم تری برگزار خواهد شد.

سخنان حاضرین در جلسه به شرح ذیل می باشد:

اکبر تقی زاده:

رسانه ها در جلسه ی استیضاح شهردار سخنانم را تحریف کردند!

رئیس کمیسیون حمل ونقل شورا در جلسه ی  نشست فرماندار با اصلاح طلبان گفت : انصافا عملکرد مهندس امامی قابل تقدیر است وبه نوبه خودم از زحمات وتلاش های این بزرگوار تشکر می کنم .

 اما گلایه ای از آقای امامی دارم در خصوص دیر برگزار شدن این جلسه که ما انتظار داشتیم این جلسه خیلی زودتر از اینها  تشکیل شود.

تقی زاده با گلایه از برخی رسانه ها  گفت:هر چند برخی  رسانه ها صحبت هایمان  را در جلسه استیضاح شهردار تحریف کرده اند اما با این حال  معقتدم  که می بایست فرمانداری از رسانه ها حمایت کند و حتی اگر مقدور باشد در بحث های مربوط به کارآفرینی اصحاب رسانه را در اولویت قرار دهد. برای مثال با اعطای سمت هایی همچون مشاور و …

آقای تقی زاده ضمن اشاره به آب و هوای غیرقابل پیش بینی مشگین شهر از فرماندار خواست تا تمرکز کمتری روی بحث کشاورزی داشته باشد و بیشتر تمرکز خود را روی صنعت و دامداری قرار دهد و نسبت به رواج دامداری و شرایط مساعد دامپروری در شهرستان ابراز امیدواری کرد.
وی با اشاره به تغییر دیر هنگام مدیریت ها در شهرستان گفت:مسولین دولت قبلی در توزیع سبد کالا یک مرکز توزیع مشخص کردند تا مردم را به دولت روحانی بد بین کنند .
عضو شورای شهر تاکید کرد که در عزل شهرداری هیچ تماسی یا هماهنگی ای با فرماندار یا هیچ عضو خارج از شورا نداشته است و این تصمیمی بود که کاملا مستقل و در داخل شورا گرفته شده است.

وی افزود :هرچند آقای آذرمی از نظر من آدم خوبی است اما “آدم خوب نمی تواند مدیر خوبی باشد” آقای آذرمی اقدامات خارج از مصوبه شورا انجام داد و کارهای انجام شده غیرضروری بود و به نوعی بیت المال تضییع می شد.

تقی زاده ادامه داد:«بنده در روز استیضاح دو پهلو صحبت کردم تا جو  را متشنج نکنم  و آقای آذرمی تخریب نشود. برخی مسائل بود ما نخواستیم زیاد شفاف صحبت کنیم !دراین قضیه آقای نماینده مسئول است. ما سه نفر از شورا دلایل خود را از جمله اینکه «آقای آذرمی پیمانکار است ،با شهرداری در پروژه مجتمع ۹ دی  مشارکت دارد، وسایل سنگین دارد واحتمال استفاده در شهرداری وحیف ومیل بیت المال وجود دارد و یک روز سابقه اجرایی ندارد »مبنی بر عدم صلاحیت آقای آذرمی به استاندار ارائه کرده بودیم که ایشان بعد از دو ماه  گفتند که فرد دیگری را معرفی کنیم.بعد از دو ماه مجددا آقای آذرمی را معرفی کردند. به اصرار یکی از دوستان ما نماینده مردم کار تایید شهردار را پیگیری کرد ونهایتا حکم وی تائید شد . التبه ما نیز مسئولیم. چراکه ما او را درست هدایت نکردیم. وی در بارش اخیر نتوانست شهر را مدیریت کند.»

در جلسه استیضاح  از روی مصلحت  حرفی زدیم  که رسانه ها بدون توجه به سایر اظهاراتمان به گونه  ای  جلوه دادند که انگار فقط شورا مقصر بوده ونگذاشته است شهردار کار کند امیدوارم که رسانه ها  به دور از این  حرکات غیر منصفانه  اقدام به انتشار مطالب بکنند وسعی نکنند یک قسمتی از حرف را برجسته نمایند وقسمت دیگر را هم اصلا انعکاس ندهند .بهتر است هر آنچه گفته شده است بی کم وکاست در اختیار افکار عمومی قرار دهند .

سلیم زحمت دوست:

بودجه را باید به سمت و سوی اشتغال سوق دهیم

آقای سلیم زحمت دوست در جلسه هم اندیشی فرماندار با اصلاح طلبان  خطاب به فرماندار گفت : گزارش کاری ای که دادید باعث افتخار ما است  واین فعالیت ها در صورت به ثمر نشستن سند افتخاری برای دولت و فرماندار است .اما صرف نظر از این ها، انتقادهایی هم هست و البته موفقیت شما زمانی پدیدار می شود که این انتقادات را پذیرفته و روی آنها تامل بفرمایید.
در تایید صحبت های آقای تقی زاده  عرض می کنم که می بایست بودجه را به سمت صنعت و اشتغال هدایت کنید. ضمنا باید کشف شود که چرا در سه سال اخیر فقط حدود ۴۰ درصد تخصیص اعتبار داشته ایم؟
وی همچنین جمله آقای فرماندار را که دقایقی قبل گفته بود با این مضمون که «تغییر مدیران معنادار است» تایید کرد و ادامه داد:  این تغییرات به نفع برخی اشخاص است.
آقای زحمت دوست مدیرمسئول سابق هفته نامه وراوی تاکید کرد: ما باید از فرصت ها استفاده کنیم. برای مثال ما برای چندین سال تلاش می کردیم که فرمانداری بومی داشته باشیم و این تلاش ها به نتیجه ای نمی رسید اما هم اکنون خوشبختانه فرماندار بومی داریم که باید این فرصت را مغتنم شمرده و از آن استفاده کنیم.
وی در ادامه به بحث نانوایی ها پرداخت و از آقای فرماندار تقاضا کرد که به جد به این مساله رسیدگی نمایند. قیمت، اندازه و کیفیت نان مؤلفه های بود که آقای زحمت دوست بر روی آن تاکید داشت.

اکبر غیور:

از رسانه هایی که سخنان وزیر را به شهردار منتصب کرد گله دارد

اکبر غیور از فعالان سیاسی شهرستان ضمن تشکر از فرماندار بابت ایجاد این فضای هم اندیشی وطرح انتقاد وپیشنهادات  گفت:  موردی که در سخنان آقای فرماندار هم پوشیده ماند بحث منطقه ازاد است که  با توجه به تبلیغات گسترده در خصوص سفر وزیر کشور به مشگین شهر بخاطر منطقه آزاد این امر  بنام مشگین شهر به کام دیگران شد  وعملا ما از آن بی نصیب شدیم .

وی در ادمه گفت:در خصوص سرمایه گذاری تشکیکی در افکار عمومی ایجاد شده است وهمچنین در بحث مجتمع فولاد که امیدوارم فرماندار محترم در این خصوص  توضیح بدهند.

اکبر غیور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انشقاق حاکم بین نهاد آموزشی وجامعه علمی خاطر نشان کرد:جامعه علمی مشگین شهر جامعه ای فرهیخته و قوی است اما وضعیت در نهادآموزشی تاسف بار است .در  دانشگاه های شهرستان اساتید بی تجربه  بکار گرفته می شوند واین در حالی است که در برخی رشته ها همچون رشته حقوق ما اساتیدی داریم که با تجربه هستند و می توانند در این راستا کمک بزرگی به جامعه علمی بکنند .

وی افزود :بنده جزو کسانی بودم که هم با انتخاب آقای آذرمی مخالف بودم هم با استیضاح وبرکناری اش  .

غیور در خاتمه گفت: شهر سیمای فرسوده ای دارد واین به همه  مربوط است نه فقط شهردار اما به راحتی  به گردن شهردار می اندازیم از رسانه هایی که در این مدت  سعی کردند سخنان وزیر را به شهردار منتسب کنند گلایه دارم  در واقع یک جمله وزیر توانست آقای شهردار را دور بزند. ما توقع داریم که فرماندار در خصوص  فرسودگی اقدامات لازم را انجام دهد .امیدواریم در زمان تصدی فرماندار که ما هم ایشان را از خودمان می دانیم این  مشکلات حل شود .

سعید محمد نژاد:

هر سال شاهد بحران هستیم

رئیس سابق آموزش وپرورش مشگین شهر در جلسه ی هم اندیشی  فرماندار با  جمعی از اصلاح طلبان مشگین شهر گفت :فرق دولت روحانی با دولت احمدی نزاد در این است که در دولت گذشته این شرایط نبود که کسی از حامیان ونزدیکان ،ازدولت  احمدی نزاد انتقاد کند فقط تمجید وتحسین حاکم بود .اما خوشبختانه امروز این فضا در کشور ومنطقه ایجاد شده است و جریان نزدیک به دولت می توانند از  مجموعه دولت ونمایند اش انتقاد کند واین نشان از پویایی دولت است.

وی با گلایه از سیاست دولت های گذشته در  خصوص افزایش سن  رای دادن از ۱۵ سال به ۱۸ سال گفت : افرادی از جنس دولت  گذشته سعی دارند در وزارت علوم معامله کنند ومی خواهند افرادی که باب میلشان است وهمسو با افکارشان می باشند در این مسند قرار گیرد .

محمدنژاد گفت: اخیرا یکی از روزنامه های کشور تیتیر زده بود که  وزارت علوم باید از مردم عذر خواهی بکند که آقای نجفی سرپرست علوم در پاسخ گفت که وقتی ۸۵۰ بورسیه غیر قانونی وجود داشت وزارت به چه دلیل عذر خواهی نماید؟

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: هر سال ما شاهد بحران هستیم در دولت قبلی با بحران مواجه بودیم که قطعی طولانی مدت برق و افزایش قیمت ها و…در دولت فعلی هم اخیرا بارش برف خسارت هایی به بخش های مختلف شهر وارد کرد قطعی برق وشکسته شدن درختان و..که کم تر از ۲۴ ساعت برق شهرستان وصل شد ومشکلی  آنچنانی در تهیه نان بوجود نیامد اما برخی رسانه ها سعی کردند با تشویش افکار عمومی وضعیت را بحرانی جلوه بدهند  که شایسته است رسانه های محلی  در این گونه شرایط به بهبود اوضاع کمک کنند نه اینکه بر بحرانی جلوه دادن شرایط دامن بزنند وتلاش مسئولین را نادیده بگیرند . ما به نوبه خودمان از تلاش ها وسرعت عمل فرمانداری مشگین شهر در خصوص مقابله با این وضعیت وبهبود شرایط در کم ترین زمان ممکن ازاین مجموعه وسایرین تشکر می نماییم .

رئیس سابق آموزش وپرورش مشگین شهر در خاتمه با اشاره به وعده های داده شده در خصوص پل معلق و بزرگراه مشگین شهر – اردبیل در زمان فرمانداران دولت های قبلی گفت: علی رغم وعده های داده شده تا به امروز این پروژه ها به اتمام نرسیده است و امیدواریم که با تلاش  فرماندار فعلی شهرستان این پروزه ها به سر انجام برسند.

عسگر عطایی:

در مورد کارخانه فولاد باید فرماندار تلاش کند

مهندس عسگر عطایی در جلسه هم اندیشی فرماندار با جمعی از اصلاح طلبان مشگین شهر با ابراز خرسندی از انتصاب  مهندس امامی به سمت قرمانداری مشگین شهر گفت: صرف نظر از تخصص وسابقه،خوشرویی و خنده رویی یکی از شاخصه ها و ویژگی های  خاص  مهندس امامی می باشد که نشان از شخصیت والای این بزرگوار دارد .

وی افزود:  با توجه به ارتباط بحث سرمایه گذاری  به حوزه فرمانداری، انتظار می رود فرماندار محترم در بحث کارخانه فولاد که ظرفیت عظیمی برای اشتغالزایی منطقه می باشد تلاش بکنند تا بلکه بخشی از مشکلات  بیکاری شهرستان حل شود .عطایی ادمه داد :آقای زنوزی یکی از سرمایه گذاران موفق است که  در شهر های  مختلفی سرمایه گذاری کرده است وقطعا با حمایت مسولین این پروژه انجام می شود.

عضو علی البدل شورای شهر در بخش دیگری از سخنان خود گفت: صرف نظر از عملکرد خوب یا بد، آقای آذرمی استیضاح وبرکنار شد . اما بهتر است در این مورد فرهنگ سازی صورت گیرد وبه جای استیضاح ، استعفا  انجام گیرد .

وی همچنین  اظهار داشت: شهرک صنعتی مشگین شهر وضعیت مناسبی ندارد و اگر قرار است بر روی بحث صنعتی کاری انجام شود به این شهرک توجه شود . در شهرک صنعتی  فقط چند کارخانه وسرد خانه فعال هستند ومابقی  در تعطیلی به سر می برند .

عطایی در خاتمه گفت: با توجه به ساخت وساز در حاشیه ی شهر و جلوه ی نامناسبی که این امربه شهر می دهد بهتر است با انتخاب مشاوران متخصص وباتجربه در  نقشه جامع شهر بازنگری صورت گیرد.

محمد بدری:

فرماندار باید به رسانه ها نطارت کند

محمد بدری در جلسه  هم اندیشی فرماندار با جمعی از اصلاح طلبان  با ابراز رضایت از تشکیل جلسه گفت :امیدواریم  هرآنچه در این جلسه گفته شد در خصوص حل مشکلات شهرستان کار گشا باشد .

وی افزود: مسئول قبل از اینکه انتقاد ها افزایش یابد بهتر است  خود  به دریافت  انتقاد ها وپیشنهاد ها اقدام کند که همین جلسه در این راستا است وستودنیست.

بدری در ادامه گفت :  عملکردفرمانداری در بحث نظارت بر فضای رسانه ای شهرستان  ضعیف است و رویکرد برخی رسانه ها  در طرح مسایل مغرضانه  می باشد و برخی سایت ها  علی رغم وجود فضای مثبت ، فضای منفی ایجاد می کنند ودر مقابل سایت های تازه تاسیسی که عملکرد مناسب دولت را انعکاس می دهند واکنش نشان می دهند و سعی می کنند با اقدامات مختلف رسانه ای که عملکرد دولت را انعکاس می دهد مدح گوی دولت جلوه دهند و به نوعی در رویکر این رسانه  اختلال ایجاد کنند که خوشبختانه به مقصود خود نمی رسند .

وی همچنین گفت:در برخی سایت ها مطالبی  نوشته می شود که برازنده فضای رسا نه ای شهرستان نیست .اخیرا در برخی سایت ها نوشته بودند “در شهر دیکتاتوری حاکم است ” از این رسانه ها می خواهیم که به  مسائل این چنینی توجه کنند و در بحث تیتر خبر هم از درج تیتر های جنجالی وتشویشی پرهیز کنند .

بدری  در خاتمه با اشاره به عملکرد ضعیف فرمانداری در حوزه اطلاع رسانی گفت: فرمانداری نتوانسته است ار تباط وتعامل دو طرفه در فضای رسانه ای ایجاد کند .امید واریم  که با تقویت زیر ساخت های لازم این امر محقق شود .

وی همچنین اظهار داشت : در انعکاس عملکرد دولت روحانی فرمانداری از پتانسیل های نویسندگاه شهرستان بهره جوید وازاین توان  در راستای انعکاس عملکرد های دولت  تدبیر وامید استفاده نماید.َ

کامران زمان زاده:
کامران  زمان زاده از فعالان عرصه سیاسی ، در جلسه هم اندیشی فرماندار با جمعی از اصلاح طلبان با اشاره به دور شدن  برخی رسانه ها از حیطه رسالت و وظایف خود گفت: در خصوص نبود نظارت بر رسانه ها با نظر اقای بدری موافق هستم در این حوزه نظارت وجود ندارد و برخی رسانه ها از عدم نظارت  سو استفاده می کنند.

وی افزود : اخیرا برخی رسانه ها از انتقادات صورت گرفته در جلسه اصلاح طلبان سو استفاده کردند . برای مثال بحث انتقاد آقای جمهری از آقای مظلومی ” در این مورد انتقادی از سوی  آقای جمهری  انجام شده بود که سایت خیاو نیوز  به قصد تخریب ، با بزرگنمایی وسو استفاده یک تیتر جنجالی  برای این  انتقاد انتخاب کرد که انگار آقای مظلومی چه انشقاق سیاسی  ایجاد کرده  بود که  مورد انتقاد قرار گرفته است .در این خصوص باید به این رسانه ها از طریق اداره ارشاد یا فرمانداری  نظارت صورت گیرد .

مدیریت چاپ زرین  در خاتمه  از گسترش قارچ وار کافه های سنتی در شهرستان مشگین شهر و عدم توجه مسئولین ورسانه ها به این معضل گلایه کرد واز فرماندار خواست به این مورد توجه ویژه شود.

شهریار جمهری:

می خواهیم تشکیلات اصلاحات را قانونی کنیم

شهریار جمهری از فعا لان عرصه سیاسی  در جلسه هم اندیشی فرماندار با جمعی از اصلاح طلبان گفت:با توجه به اینکه  جلسات در منازل تشکیل می شود ودوستان  نمی توانند مرتبا در جلسه حضور یابند یا با این جریان همسویی ندارند ویا مخالف این جلسات هستند برخی ها نسبت به این جلسات بدبین هستند و احساس می شود که  اینگونه جلوه داده می شود که ما در این جلسات به دنبال فرد هستیم وخروجی این جلسات منتهی به فرد می شود .اما اینگونه نیست ما با  افراد کاری نداریم ما  به دنبال یک جریان بنام” اصلاح طلبی وتحول خواهی” هستیم  ودر این میان خود فرد برای ما ملاک نیست.

وی افزود :در ایران دو جریان فکری حاکم است «جریان سنتی » و «جریان تحول خواهی » ما در این جلسات باید در خصوص این مسائل  صحبت کنیم .دولت گذشته  به این قضیه  رو پوش گذاشت واجازه باز شدن بحث در مورد جریان تحول خواهی را نداد . این جلسه، جلسه اصلاحات با دولت است و دولت هم دولت اعتدال است نه اصلاح طلب چون جرات نکرده بگوید که دولت اصلاحات است  و با توجه به نزدیکی به جریان اصلاحات، امیدواریم در عمل هم این نزدیکی را نشان دهد .هرچند معتقدم در حوزه استان اردبیل در حد شعار مانده است واین امر عملی نشده است .

وی  ادامه  داد : آنچه لازم است فرماندار محترم در جریان آن قرار گیرد بحث  اساسنامه  تشکیلات اصلاح طلبان مشگین شهر است که در حال تدوین است وقرار بر این شده است که  این تشکیلات قانونی شود ودر چارچوب قانون  فعالیت کند که امیدواریم فرماندار محترم را ه کار قانونی ارائه دهد ودر صورت امکان مجوز موقت به این تشکیلات صادر نماید. همچنین بحث خانه احزاب وخانه جوان که تبدیل به  محل بافندگی شده است که به این مورد هم باید توجه شود .

وی در خاتمه، بحث جلب مشاوران جوان را خاطر نشان کرد وگفت : بار ها این  مورد را طرح کردیم اما تا حال اقدام مثبتی ندیدیم این در حالی است که در شهر های دیگر همچون اردبیل فرماندار یک فرد بی تجربه را بعنوان مشاور خود انتخاب کرده است .احساس می شود در مشگین شهر در این خصوص ترسی حاکم است که امیدواریم اینگونه نباشد .همچنین بحث پل معلق با توجه به اینکه «تورسیم» یک مقوله بزرگی است و سالانه از چندین محل اعتبار به این بخش وارد می شود اما در طول چندین سال هنوز این پل افتتاح نشده است که در این مورد هم لازم است اقدامات مثبتی صورت گیرد .

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار